Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

HP 3820-walnięta elektronika

Hrabciu 23 Feb 2006 01:30 1506 7
    Hrabciu
    Level 10  
    Witam wszystkich którzy stracili nerwy użytkując stodółkę(HP 3820)do których i ja się zaliczam.
    Po przeczytaniu prawie wszystkich Waszych problemów nie znalazłem opisu usterki która mnie dotknęła,mianowicie po rutynowej już naprawie zębatek(wymieniłem obie na mosiężne)wymianie tuszy,okazało się po złożeniu drukarki że dzieją się z nią dziwne rzeczy,po poleceniu drukowania zaczyna drukować normalnie jedną stronę dwie lub trzy i kosz z tuszami zostaje zablokowany i wyświetlony komunikat o zacięciu papieru i że kosz z tuszem nie może się przesuwać ,zacięcie i zatrzymanie kosza występuje w dwóch miejscach na środku(zaczyna drukować coraz wolniej aż staje) i na stacji serwisowej która w czasie drukowania podjeżdża wolno do przodu (nie zawsze) i w pewnym momencie kosz w nią uderza konkretnie w wystający plastikowy element,i drukarka stoi mrugają diody wznowienia i power przypuszczam że stacja serwisowa powinna podjeżdżać tylko do wyczyszczenia głowic.Chciałbym się dowiedzieć czy wyczyszczenie przezroczystego paska foliowego który został ubrudzony czarnym tuszem mogło mieć na to jakikolwiek wpływ i czy musi on być idealnie czysty zakładam też że mógł się zabrudzić element odczytujący ale nie próbowałem go czyścić bo nie bardzo wiem jak to zrobić a nie chciałbym jeszcze coś dodatkowo uszkodzić .Borykam się z tym sprzętem z rok lub więcej i po natrafieniu na to forum jestem z nadzieją że ktoś spotkał się z takim problemem lub wie o co chodzi i zechce mi pomóc.
    Hrabciu
    liwoj(malpa)interia.pl
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    marek216

Level 43  
    wszystkie elementy pozycjonujące w tym foliowe musza być idealnie czyste- wyczyść je delikatnie wilgotną szmatką ( ew. nasączoną płynem do mycia szyb )
    Hrabciu
    Level 10  
    Dzięki,zrobiłem jak mówiłeś. zmyłem płynem do szyb ale i tak zostały małe plamki.Nie wiem w jaki sposób sciągnąć opis a jeszcze lepiej zdjęcia ustawienia zębatek w stacji serwisowej i gdzie powinna być ta trzecia sprężynka bo u mnie są tylko dwie,na sprzęgiełku i ta na ruchomych zębatkach
    cyruss
    Level 30  
    Sprężynki w SS są dwie.
    Zębatek nie ustawiam, same załapią jak mają być. Byle po założeniu mechanizm był w pozycji wyjściowej - przy pierwszym razie korzystałem z opisu na elektrodzie.
    Pasek nie jest przezroczysty tylko ma kreseczki. Niewielkie zabrudzenia nie szkodzą, byle opto czytało te kreski. Opto dobrze wydmuchać i powinno być OK.
    Objawy wskazują na problemy z czytaniem kreseczek na pasku lub kółku - rozjeżdza się zależność położenia głowicy i obrotów wałka. Albo zaciera się karetka (kosz na tusze) na prowadnicy. Przy wyłączonej z sieci powinna lekko się przesuwać.
    jag679
    Level 12  
    Sprawdz położenie sprężynek, jeżeli nie znajdziesz opisu to w poniedziałek zrobię zdjęcie.
    Hrabciu
    Level 10  
    Wielkie dzięki.
    najbardziej zależy mi na tych sprężynkach bo reszta wydaje mi się że mam opanowane jeśli byłbyś tak miły to czekam do poniedziałku:D
    Hrabciu
    Level 10  
    Dziękuję Ci bardzo miły z Ciebie gość!!!
    Drukarka już drukuje chociaż czasami jeszcze się blokuje najczęściej przy wydruku strony próbnej,myślę że przyczyną może być nie oryginalna sprężynka(ta mniejsza za mocna)ale to chyba jest do zrobienia.
    Jeszcze raz dzięki !!!:D