Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Bosch model SGS 4712

26 Lut 2006 18:57 6202 10
  • Poziom 11  
    Witam.
    Moja zmywarka podczas pobierania wody jakby się dławiła, pobiera ją w krótkich chwilowych okresach. Problem się sprowadza do tego, że nie dokładnie myje naczynia. Nie wiem ile powinno być wody w zmywarce podczas normalnego cyklu mycia, ale tak dla Waszej informacji woda ledwo przykrywa dno.

Pozdrawiam
    Andu
  • Poziom 11  
    Możesz mieć dwie userki hydrostat albo zawór wody. Możesz mieć wodę w wężyku hydrostatu sprawdź.
  • Poziom 11  
    Dzięki za podpowiedź :)

Mam pytanie dotyczące tych dwóch rzeczy o których powiedziałeś. (jeszcze nigdy nie naprawiałem zmywarki) Jeśli chodzi o zawór, to jest on umieszczony na wężyku i przykręcony bezpośrednio do kraniku tak ?
    A jeśli chodzi o hydrostat - w której części się znajduje - góra , dół czy gdzieś z boku. Jakbyś mógł to oceń trudność naprawy.

pozdrawiam i dzięki
    Andu[/tex][/url][/code][/quote]
  • Specjalista AGD
    W tej zmywarce należy przeczyścić płaszcz wodny i rurę fi25.
    Stopień trudności w skali 1-5: 3,5.
  • Poziom 11  
    Dzięki za podpowiedź,

Czy bez specjalistycznych narzędzi jestem to wstanie zrobić w domu (mam na myśli to płukanie płaszcza) acha i przede wszystkim chodzi tu o płaszcz do wstępnego ogrzewania wody tak ?
    Jeszcze jedno póki się za to zabiorę ( a mam mało czasu bo za chwilkę mnie żona zabije) czy wszystko jest skręcane za pomocą kluczy T (gwiazdek) ?

dziękuję i pozdrawiam
    Andu
  • Specjalista AGD
    Andu napisał:
    chodzi tu o płaszcz do wstępnego ogrzewania wody tak ?

A dokładnie to, co bezpośrednio pod nim się znajduje. Jeżeli masz zerowe doświadczenie w tego typu naprawach, to sobie odpuść to i zawołaj do niej fachowca. Ta zmywarka jest dobrą maszyną i jak ją dobijesz, to żona dopiero z Tobą porozmawia :)
  • Poziom 11  
    Dzięki,

mam nadzieję że nie jesteś dobrym prorokiem i trochę jeszcze pożyję.

Wczoraj przepłukaliśmy zmywarkę na "pusto" trzy razy i dzisiaj trochę lepiej umyła naczynia (chyba doceniła nasze starania :) ) Natomiast tak się stało bo dolaliśmy jej trochę wody. Więc jednak za mało jej pobiera.

Postaram się jej nie "dobić" .

podzielę się z Wami informacjami jak już ją rozpruję.

pozdrawiam
    Andu
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    No, to jak już sie zdecydowałeś sam grzebać, to lewa osłonę i przyjrzyj się jak działa system dozowania wody. Jak zrozumiesz ten system, to i naprawisz.
  • Poziom 11  
    Mój mąż jest bardzo rozumny bo naprawia w domu wszystko co się zepsuje.Więc mam nadzieję że sobie z tym poradzi bo jak nie to mu łeb urwę :D

-------------------------------------------------------------------------------------------
    zayzayer dzięki !!!

Miałeś rację, rurka była już teraz całkowicie zapchana. Trochę wody upłynęło zanim wziąłem się do naprawy. No ale teraz już działa jak nówka

wielkie dzięki

PS: w górnej części płaszcza wodnego zebrał się bród ale nie da się do niego dostać ( jakaś ślepa komora) widziałeś już coś takiego bo wygląda to na wadę fabryczną .

Moderowany przez skryn:

Scaliłem dwa posty.

• Specjalista AGD
    Bród w górnej części odpuść sobie. Jeżeli przy pobieraniu wody nie załącza się pompa odpływowa tj nie ma czkawki to już naprawiłeś :-).

Nawiasem mówiąc jak to fajnie pomóc normalnemu człowiekowi, któremu nie trzeba tłumaczyć co jak odkręcać, przykręcać, uważać żeby się nie skaleczył itp.
  • Poziom 11  
    Witam,

jak widać problem czkawki w zmywarce Bosch model SGS 4712, nie jest trudny do naprawienia.
    1. Zdemontuj lewą część obudowy zmywarki. (po jej zdemontowaniu zobaczysz płaszcz wodny - jeśli widzisz watę ocieplającą to musisz ściągnąć tą "drugą lewą ścianę obudowy" :D
    2. Zdemontuj płaszcz wodny(należy odłączyć wszystkie rurki które są do niego przymocowane.
    3.Przepłucz płaszcz wodny.
    4.Zdemontuj "listwę maskującą" znajdującą się pod drzwiami zmywarki (za listwą znajduje się rurka która z jednej strony jest podłączona do płaszcza wodnego z drugiej do komory filtra wewnątrz zmywarki)
    5. Zdemontuj i wyczyść rurkę.
    6.Zmontuj wszystko w odwrotnej kolejności.

Pozdrawiam Andu