Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zmywarka Bosch model SGS 4712

Andu 26 Feb 2006 18:57 6682 10
 • #1
  Andu
  Level 11  
  Witam.
  Moja zmywarka podczas pobierania wody jakby się dławiła, pobiera ją w krótkich chwilowych okresach. Problem się sprowadza do tego, że nie dokładnie myje naczynia. Nie wiem ile powinno być wody w zmywarce podczas normalnego cyklu mycia, ale tak dla Waszej informacji woda ledwo przykrywa dno.

  Pozdrawiam
  Andu
 • #2
  DudiZabrze
  Level 12  
  Możesz mieć dwie userki hydrostat albo zawór wody. Możesz mieć wodę w wężyku hydrostatu sprawdź.
 • #3
  Andu
  Level 11  
  Dzięki za podpowiedź :)

  Mam pytanie dotyczące tych dwóch rzeczy o których powiedziałeś. (jeszcze nigdy nie naprawiałem zmywarki) Jeśli chodzi o zawór, to jest on umieszczony na wężyku i przykręcony bezpośrednio do kraniku tak ?
  A jeśli chodzi o hydrostat - w której części się znajduje - góra , dół czy gdzieś z boku. Jakbyś mógł to oceń trudność naprawy.

  pozdrawiam i dzięki
  Andu[/tex][/url][/code][/quote]
 • #4
  zayzayer
  Home appliances specialist
  W tej zmywarce należy przeczyścić płaszcz wodny i rurę fi25.
  Stopień trudności w skali 1-5: 3,5.
 • #5
  Andu
  Level 11  
  Dzięki za podpowiedź,

  Czy bez specjalistycznych narzędzi jestem to wstanie zrobić w domu (mam na myśli to płukanie płaszcza) acha i przede wszystkim chodzi tu o płaszcz do wstępnego ogrzewania wody tak ?
  Jeszcze jedno póki się za to zabiorę ( a mam mało czasu bo za chwilkę mnie żona zabije) czy wszystko jest skręcane za pomocą kluczy T (gwiazdek) ?

  dziękuję i pozdrawiam
  Andu
 • #6
  zayzayer
  Home appliances specialist
  Andu wrote:
  chodzi tu o płaszcz do wstępnego ogrzewania wody tak ?

  A dokładnie to, co bezpośrednio pod nim się znajduje. Jeżeli masz zerowe doświadczenie w tego typu naprawach, to sobie odpuść to i zawołaj do niej fachowca. Ta zmywarka jest dobrą maszyną i jak ją dobijesz, to żona dopiero z Tobą porozmawia :)
 • #7
  Andu
  Level 11  
  Dzięki,

  mam nadzieję że nie jesteś dobrym prorokiem i trochę jeszcze pożyję.

  Wczoraj przepłukaliśmy zmywarkę na "pusto" trzy razy i dzisiaj trochę lepiej umyła naczynia (chyba doceniła nasze starania :) ) Natomiast tak się stało bo dolaliśmy jej trochę wody. Więc jednak za mało jej pobiera.

  Postaram się jej nie "dobić" .

  podzielę się z Wami informacjami jak już ją rozpruję.

  pozdrawiam
  Andu
 • Helpful post
  #8
  zayzayer
  Home appliances specialist
  No, to jak już sie zdecydowałeś sam grzebać, to lewa osłonę i przyjrzyj się jak działa system dozowania wody. Jak zrozumiesz ten system, to i naprawisz.
 • #9
  Andu
  Level 11  
  Mój mąż jest bardzo rozumny bo naprawia w domu wszystko co się zepsuje.Więc mam nadzieję że sobie z tym poradzi bo jak nie to mu łeb urwę :D

  -------------------------------------------------------------------------------------------
  zayzayer dzięki !!!

  Miałeś rację, rurka była już teraz całkowicie zapchana. Trochę wody upłynęło zanim wziąłem się do naprawy. No ale teraz już działa jak nówka

  wielkie dzięki

  PS: w górnej części płaszcza wodnego zebrał się bród ale nie da się do niego dostać ( jakaś ślepa komora) widziałeś już coś takiego bo wygląda to na wadę fabryczną .

  Moderated By skryn:

  Scaliłem dwa posty.

 • #10
  jpserwis
  Home appliances specialist
  Bród w górnej części odpuść sobie. Jeżeli przy pobieraniu wody nie załącza się pompa odpływowa tj nie ma czkawki to już naprawiłeś :-).

  Nawiasem mówiąc jak to fajnie pomóc normalnemu człowiekowi, któremu nie trzeba tłumaczyć co jak odkręcać, przykręcać, uważać żeby się nie skaleczył itp.
 • #11
  Andu
  Level 11  
  Witam,

  jak widać problem czkawki w zmywarce Bosch model SGS 4712, nie jest trudny do naprawienia.
  1. Zdemontuj lewą część obudowy zmywarki. (po jej zdemontowaniu zobaczysz płaszcz wodny - jeśli widzisz watę ocieplającą to musisz ściągnąć tą "drugą lewą ścianę obudowy" :D
  2. Zdemontuj płaszcz wodny(należy odłączyć wszystkie rurki które są do niego przymocowane.
  3.Przepłucz płaszcz wodny.
  4.Zdemontuj "listwę maskującą" znajdującą się pod drzwiami zmywarki (za listwą znajduje się rurka która z jednej strony jest podłączona do płaszcza wodnego z drugiej do komory filtra wewnątrz zmywarki)
  5. Zdemontuj i wyczyść rurkę.
  6.Zmontuj wszystko w odwrotnej kolejności.

  Pozdrawiam Andu