Musze sterowac silnikiem pradu stalego na 12V pobierajacym ok.2,5-3A [przy zatrzymaniu czasem powyzej 4A]. Moj problem polega na tym ze nie wiem ktory ze schematow jest poprawny: mostek1 czy mostek2?
I czy to bedzie wogole dzialalo? Sterowanie jest z mikrokontrolera attiny2313. Nie mam zamiaru wykorzystywac PWM. Chodzi tylko o zmiane kierunku obrotow i wlaczanie/wylaczanie.
Jest jeszcze kwestia diod zabezpieczających.W kartach katalogowych tych tranzystorów wyczytałem ze mają juz wbudowane diody. Czyli nie musze wpinac dodatkowych rownolegle z tranzystorem?
Dodam jeszcze ze zastanawialem sie nad L298.Ale boje sie ze nie uciagnie tych pradow [sterowanie dwoma silnikami]. Czy L298 ma zabezpieczenia?[termiczne,pradowe]
I czy to bedzie wogole dzialalo? Sterowanie jest z mikrokontrolera attiny2313. Nie mam zamiaru wykorzystywac PWM. Chodzi tylko o zmiane kierunku obrotow i wlaczanie/wylaczanie.
Jest jeszcze kwestia diod zabezpieczających.W kartach katalogowych tych tranzystorów wyczytałem ze mają juz wbudowane diody. Czyli nie musze wpinac dodatkowych rownolegle z tranzystorem?
Dodam jeszcze ze zastanawialem sie nad L298.Ale boje sie ze nie uciagnie tych pradow [sterowanie dwoma silnikami]. Czy L298 ma zabezpieczenia?[termiczne,pradowe]