Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wzmacniacz na tranzystorach MOSFET N

Jogesh 20 May 2003 10:02 43257 179
Altium Designer Computer Controls
    Jogesh
    Level 28  
    Umieszczony wzmacniacz pod nazwa Koncowka mocy 400W ma wadliwa plytke dukowana i pewne braki w schemacie, ja mam poprawna, jezeli,ktos potrzebuje zrobic ten wspanialy wzmacniacz, to polecam. Ja go zrobile i gra niezle. Zastosowalem IRFP250. Pozdrawiam :)

Przeniesiony z "Akustyka" Regulamin!!! (za)
  • Altium Designer Computer Controls
    bolo22
    Level 11  
    Jak bys mogl to mi wyslij , moj adres to bolo2(malpa)pf.pl
    -----------
    miales na mysli ten wzmacniacz:
    "Wzmacniacz na tranzystorach HEXFET o mocy 400W/4W; 200W/8W Sinus z opóźnionym włączaniem głośników"
    ________
    Uzywaj ZMIEN!
    tom
    wowka
    Level 28  
    to moze go tak na forum wrzucisz a admini sie juz zajma tym zeby go umiescic tam gdzie powinien byc
    Jogesh
    Level 28  
    Zamieszczam rysunek płytek do wzmacniacza MOSFET-N. Załączam też dwa schematy ideowe. Elementy na płytkach są numerowane według nowszego schematu w formacie pdf. W miejsce kondensatorów zaznaczonych jako X nic się nie montuje. W miejsce diody zaznaczonej jako X można zamontować diodę 1N2007, albo zworkę. X-em zaznaczone są elementy występujące wyłącznie na starszym schemacie. Ja ich nie montowałem z wyjątkiem diody. Można zmontować na dwa sposoby, albo osobno tranzystory mocy osobno resztę układu, albo wszystko razem. Ja zmontowałem osobno, i dopiero niedawno zaprojektowałem płytkę, na której jest wszystko upchane i dopiero za jakiś czas ja zmontuję. Zastosowałem tranzystory IRFP250, ale autor pisze, że można zastosować jakiekolwiek mosfety. Co do jakości jest bardzo dobra. Płytki projektowałem ręcznie w Korelu. Jeżeli by były jakieś pytania, to chętnie będę odpowiadał.
    kufel_
    Level 14  
    w tym pdf nie znalazłem żadnych jego parametrów tzn.
    pasmo przenoszenia
    stosunek sygnału do szumu
    czułość wejścia
    itp

ale ogólnie konkretnie wygląda patrząc na schemat ideowy
  • Altium Designer Computer Controls
    Colos
    Level 11  
    JAk to wadliwy??
    Przecież został wykonany i ponoć działa bez zarzutów, cytuje" złożony z dobrych elementów odpala za pierwszysm razem"...
    na czym polega jego wada...jesli można to prosze szerze4j gdyż jestem zainteresowany wykonaniem takowego( płytka gotowa i złozona do stopnia końcowego) jeszcze zasilanie i same mosfety musze kupić...
    -----------
    Oooooo Kociątko umiesz straszyc....to jakaś pomyłka ten wzmacniacz co ma na 4 ohmach 400W i z ukł. do opóźnionego załączania jest całkiem ok...bazuje bowiem całkowicie na pierwoprojekcie Anthonego Holtona....ulżyło mi niemiłosiernie, właśnie go koncze...
    A ten projekt to 300W na 4 ohmach i jest częścia składową wzmaka 6x300W który rok temu miał powsać soon jak to napisano na stronce...co do jego poprawności to nie wiem nie oceniam....także sorkee nie strasz ludzi i pisz dokładiej o co biega....
    ________
    Przycisk ZMIEN!!!
    tom
    kufel_
    Level 14  
    kociątko masz coś może wiecjej o tym wzmacniaczu niż to co udostępniłeś w tym poście , najlepiej żeby po polsku :D
    pozdrawiam
    Radagast20
    Level 19  
    mam pytanko czy składał ktokolwiek tego 400W mosfet 4omy chce go zrobic na prace dyplomowa ale nie wiem czy jest oki do tego celu i czy napewno nie jest wadliwy jak go ktos skladal to niech da znac z głowry dzieki za pomoc
    Radagast20
    Level 19  
    a wiele males z tym problemow poprostu chce wiedziec czy oplaca sie go na prace dyplomowa robicchodzi mi o to czy schemat i opis jest poprawny i czy na 100% po poprawnym zmontowaniu elementow na płytce uklad zadziala ??
    Lukaszek
    Level 11  
    CZy na pewno Twój nowy schemat jest poprawny. Jeśli tak to uratowałeś mnie przed wtopą, bo już go miałem robić.Dzięki!!
    Radagast20
    Level 19  
    jeszcze go nie skladalem ale z tego co mowia ludzie projekt jest na 100% dobry.
    Lukaszek
    Level 11  
    Jeszcze raz wielkie dzięki. Jeszcze małepytanko-ile Cię kosztował zasilacz bo z tego co się orientowałem to same kondziory kosztyują koło "bańki".
    kwaku85

Level 16  
    Kociątko czy możesz wysłać mi schemat tego wzmacniacza na maila kwaku85(malpa)tlen.pl, bo mi też nie chce się przez stronkę odpalić? Poza tym w końcu jak to jest z tą przeróbką i kosztami? Ile kosztują tranzystory końcowe? Który z nich działa, twój, czy ten oryginalny? Badałeś może jaką moc wyciąga w rzeczywisości?
    jedrus2
    Level 15  
    elo ja też prosze o schemat jesli mozna
    jedruswp(malpa)wp.pl

_______
    Takie sprawy prosze zalatwiac na PW!
    tom
    ADAMM_85
    Level 17  
    JA też bym się pisał na ten schemacik adamcz(malpa)interia.pl

_______
    Takie sprawy prosze zalatwiac na PW!
    tom
    pawelcb33
    Level 24  
    ja tez bym poprosil o schemat:
    pawelcb33(malpa)wp.pl

dzieki

_______
    Takie sprawy prosze zalatwiac na PW! Pomyslcie Panowie, ze teraz 150 osob poda swoja skrzynke pod rzad!
    tom
    janek11389
    Level 42  
    Koledzy widzę żeście napaleni na te wzmacniacze jak żyd na cebule, to może i ja wam podrzucę konkretny schemat razem z płytkami, który powstał na bazie czterech wzmacniaczy, z każdego wzięte to co najlepsze, i tak powstał mój nowy wzmacniacz ?a jaki, jak zróbcie to sami się przekonajcie. Układ stabilizacji prądowej wzmacniacza różnicowego zaczerpnołem z naszej Eltrony, bo jest najlepsza, lustro prądowe z aplikacji scalaka STK, kaskade stopnia napięciowego z Radioelektronika 6/82r. a wzmacniacz prądowy z amerkańskiego QSC, i od cały wzmacniacz, ale za to uniwersalny, największą moc jaka na nim zrobiłem to 1200W w sinusie przy zasilaniu plus minus 107V i rusza od strzału. Dla kolegi który pisze tą pracę dyplomową, dwa lata temu wykonałem komuś taką, łącznie z bindowaniem, mogę pomóc, zgłoś się na skrzynkę pod tym samym adresem.
    jehowy
    Level 19  
    :arrow: janek11389 gdzie ten schemat i płytki? co? :D
    TOMEKJTM
    Level 11  
    Janek podrzuc go na elektrode to zobaczymy,bo teraz to wiesz wszystko ladnie pieknie ale...
    Moze masz jakies fotki to tez bys podeslal.
    Pozdrawiam
    janek11389
    Level 42  
    A już myslałem że nikogo to nie interesuje, teraz mi powiedzcie jak mam to przesłać bo nigdy tego nie robiłem, tylko bardzo dokładnie bo komputer dla mnie to czarna magia, wszystkie schematy z płytkami mam w komputerze w autokadzie 2000.
    ---------------
    Przed chwilą wysłałem zapytanie ale poszło gdzieś indziej niewiwm dlaczego. Napiszczie dokładnie jak mam to przesłać, bo nigdy tego nierobiłem, wszystkie schematy i płytki mam w komputerze w ałtokadzie 2000.

___
    Uzywaj ZMIEN!
    tom
    pawelcb33
    Level 24  
    na dole masz klawisz "odpowiedz" nacisnij go ,otworzy ci sie nastepna stronka ,po lewej stronie masz wszystko opisane co gdzie i jak pisac a na samym dole pod tym zielonym paskiem masz "nazwa pliku" naciskasz "przegladaj" i idziesz tam gdzie masz ten schemat(najlepiej spakuj to wszysko w zip,rar,itd) kliknj to potem ok i potem nizej masz wyslij kliknik to,potem ci juz wysle.
    powodzenia
    janek11389
    Level 42  
    Nie dam rady nie wychodzi mi to, jutro wpadnie syn to mi to opanuje, to moze to podłapie.
    janek11389
    Level 42  
    następna próba wysłania schematów
    pawelcb33
    Level 24  
    no juz jest a ma ktos to w pdf,jpg czy czyms takim lub w protelu?
    Bo z autocadem ciezko a sciagac mi sie niechce jego
    janek11389
    Level 42  
    Witam! Koledzy zaznaczam że końcówki te sa przeznaczone na estrade i do piecyków, a jak na te parametry są naprawdę niezłe, a zaletą jest uniwersalność, można przyłożyć jakie kolwiek napięcie i ruszają bez problemu. Jak macie zamiar budować to pod gitare to mam do tego opracowane trzy wejścia, z vermony, fendera i amatorskie, jako komplet naprawdę to nieżle śmiga. A dla audiofili żeby nieczuli siś zawiedzeni proponuję Denona 3400 zamieszczonego w Radioelektroniku Audio Video 9/94r. Osobiście uważam go za bardzo dobry, zrobiłem ich tylko sześć stuk, ale jest ich się ciężko pozbyć, ale gorąco polecam. Dlatych którzy podejmną wezwanie podpowiem że kondensatora C4 nie może być, wprawdzie teoretycznie wskazane ale teoria z praktyką nie zawsze idą w parze.
    Pozdrawiam
    _________