Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Omega. Problem z sondą lambda

24 Mar 2006 18:41 1299 6
  • Poziom 2  
    witam moja omcia zaczela sie dusic i niemiala jakos energi do jazdy zalalem jej v powerka i dalej sie dusi pojechalem na komp i wykazal sonde lambde .wiec szybciutko kupilem nowo orginalno i znow pojechalem na kompa a komp wykazal mi ze na gazie sonda biega sobie ok ale na paliwku stoi w mieiscu na wolnych obrotach .po zwiekszeniu obrow zaczyna sie ruszac i chodzi normalnie fachowiec powiedzial ze jest zbyt uboga mieszanka paliwa wiec czemu sonda jej nie zmienia po wymianie zaden blod juz mi nie wywala i jest ok nie dusi i chodzi ok ale co jest z wolnymi obrotam czemu sonda sie nie rusza i wolne obroty troszke falujo pozdrwionka auto scanowene euroscanem p
  • Poziom 12  
    W/g mojej oceny wynika to jakieś drobne nieszczelności w dostarczaniu powietrza do komory spalania.
  • Poziom 16  
    Moze masz niedogrzaną sonde na wolnych.Na gazie sa troche cieplejsze spaliny.Moze byc tez problem z dozowaniem paliwa na wolnych i sonda nie ma nic do powiedzenia w tej sprawie.Zbyt niskie cisnienie paliwa nie pozwala na zwiekszenie dawki,sprawdz regulator cisnienia paliwa.Jak zdejmiesz rurke podcisnienia z regulatora na wolnych to powiniem dostac full cisnienie i dawka tryskiwanego paliwa tez wzrosnie.
  • Poziom 23  
    zle ustawiona emulacja no komputerze lpg
  • Poziom 16  
    Jezeli jest w faktycznie emulowana.
  • Poziom 2  
    witam wczorej podokrecalem wszystko jak sie nalezy i faktycznie silnik zaczol pracowac troszeczke lepiej i rowniej ale sonda wcioz wskazuje 255 i jest bez ruchu na wolnych bo podkrce jej obrotow pracuje super bylem u gaziora i on wszystko posprawdzal jak sie nalezy i powiedzial ze jest ustawione wszystko ok i nawet niemowilem mu o nopwej sondzie ,a on sam zobaczyl ze sonda pracuje lepiej wiec sonda chyba jest ok.jescze wczorej posprawdzalem wszystkie poloczenia i jest cicho nic nie syczy .WIEC NIEWIEM CO JESCZE MOGE SPRAWDZIC MOZE WY MACIE JAKIES POMYSLY .ACHA ZOBACZE JESCZE TEN REGULATOR CISNIENIA DAM ZNAC JAK BEDZIE COS INACZEJ POZDRO
  • Poziom 16  
    W ktorym miejscu mierzyles napiecie sondy-na samej sondzie czy tez za kompem gazowym?Jak juz prezes wspominal moze byc wpiety w obwod sondy emulator,ktory normalnie podczas pracy na benie nie powinien wprowadzac zadnych swoich sygnalow dla ECU.