Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gdzie podłączyć sterownik centralnego zamka VW GOLF III???

13 Kwi 2006 22:56 52336 15
 • Poziom 10  
  Kupiłem sterownik c.z. z pilotami. Jest skonfigurowany dodatkowy kanał na domykanie szyb (mam w swoim VW opcję komfort). Ze sterownika wychodza kable do podłączenia zasilania kierunkowskazów (gdzie je najlepiej podpiąć??). nie wim o co chodzi z kablami wychodzącymi ze sterownika , które sa opisane następująco: Wejście zamykające (-) i wejście otwierające (-). NIE WIEM DO KTÓRYCH KABLI MAM SIĘ PODŁĄCZYĆ W INSTALACJI AUTA??!!
  Sterownik kupiłem na aukcji http://www.allegro.pl/item96136568__super_sterownik_z_2_pilotami_blokada_zaplonu.html ale Sprzedający nie umie mi pomóc. Poniżej w załączeniu przesyłam schemat podłączenia, który otrzymałem ze sterownikiem.
  Z góry dziękuję za zainteresowanie i odpowiedzi - Pozdrawiam.
 • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
 • Poziom 15  
  Sądząc po schemacie to sterownik STP z kanałem dodatkowym.
  Kierunki w VW Golf III to przewody czarny z białym paskiem oraz czarny z zielonym paskiem w wiązce przy lewym progu.
  Sterowanie pompą zamka centralnego przez podania na przemian +12V i masy na jednym przewodzie wychodzącym z drzwi kierowcy w stronę pompy w bagazniku.Musi wczesniej skonfigurowac sterownik zworkami po stronie druku wg. załaczonej instrukcji.
  UWAGA ! Bardzo ważne jest prawidłowe określenie kierunku zam/otw.[/quote]
 • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
 • Poziom 10  
  OK podziękował serdecznie za radę :)
  Jeszcze jedno pytanko - gdzie podłączyć szary kabel od kanału dodatkowego (u mnie skonfigurowane jako domykanie szyb)? W wiązce wychodzącej z drzwi kierowcy są kable: zielony (otwieranie), niebieski (zamykanie) i czerwono biały (+). Czy mogę podłączyć się z tym szarym dodatkowym pod niebieski??
  I co to są te wejście zamykające (-) i wejście otwierające (-). Czy mam przeciąć w/w kable niebieski i zielony. Wpiąć się w nie jako wejście tymi: wejście zamykające (-) i wejście otwierające (-) a wychodzącymi ze sterownika zielonym i niebieskim (wyjście z przekaźnika konfigurowane) jakowyjścia na siłowniki???
  Z góry dzięki za odpowiedź!
 • Poziom 19  
  W golfie III zamek jest sterowany +. Szary i zielony w wiązce z drzwi. Musisz sprawdzic który jest na zamknij a który na otwórz. Po podaniu dłużej + na kabel od zamykania domyka szyby i tam sie musisz wpiąć tym dodatkowym kablem - ale sprawdź czy on na domykanie na tym przewodzie z modułu podaje plus czy minus. Jesli podaje plus to spokojne się wpinaj, a jak minus musisz zastosować przekaźnik.
 • Poziom 10  
  Dzięki!!! :)
  I ten zielony i szary w drzwiach mam przeciąć i do nich podpiąć jako wejście: wejście zamykające (-) i wejście otwierające (-) ze sterownika (w moim schemacie z załącznika kabel brązowy i biały) a jako wyjście na siłowniki zielony i niebieski???
  Z góry dzięki po raz kolejny!!!!!!!!!!!!!!!!!
 • Poziom 24  
  Przeczytaj jeszcze raz dokładnie informację od rysiu666. Musisz koniecznie sterować plusami więc niezbędny jest układ np: na dwóch przekaźnikach, bo z alarmu podawane są masy(schematy tego układu są na elektrodzie), a ma być +. Przewody zielony i szary nie przecinasz jedynie dopinasz się do nich z wyjść przekaźników układu, o którym wspomniałem wcześniej. Dodatkowy kanał z twojego alarmu najprawdopodobniej podaje masę więc konieczny będzie jeszcze jeden przekaźniczek, który znowu odwróci - na + i dołączysz go do przewodu zamykającego (szary lub zielony-nie pamiętam). Można też spróbować nie stosować trzeciego przekażnika, a za pomocą dodatkowego kanału wysterować, najlepiej przez diodę, przekaźnik zamykający ze wspomnianego na początku układu.
 • Poziom 10  
  Sterowanie jest plusami ale nie wiem gdzie wpiąć wejście zamykające (-) i wejście otwierające (-) ze sterownika (w moim schemacie z załącznika kabel brązowy i biały) ???
 • Poziom 24  
  Do układu na dwóch przekaźnikach opisywanego w moim porzednim poście.
 • Poziom 10  
  Ok dzieki juz podłączyłem i wszystko chodzi oprócz domykania szyb. Na wyjściu na kanle dodatkowym jest (-) a w vw domykanie sterowane jest impulsem (+). Co najlepiej zrobić żeby z impulsu (-) zrobił mi się (+) ???
  Z góry podziękował!!!!!
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 10  
  Co za nieprzyjemny tepek z tego norbert.s.

  Ok dzieki juz podłączyłem i wszystko chodzi oprócz domykania szyb.
  Na wyjściu na kanle dodatkowym jest (-) a w vw domykanie sterowane jest impulsem (+). Co najlepiej zrobić żeby z impulsu (-) zrobił mi się (+) ???
  Z góry podziękował!!!!!
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 10  
  juz podłączyłem i wszystko chodzi oprócz domykania szyb.
  Na wyjściu na kanle dodatkowym jest (-) a w vw domykanie sterowane jest impulsem (+). Co najlepiej zrobić żeby z impulsu (-) zrobił mi się (+) ???
  Z góry podziękował!!!!!
  czy ktoś mi pomoże w tej kwestii???
 • Poziom 10  
  Potrzeba szukać, szukać i jeszcze raz szukać.
 • Poziom 10  
  Założyłem przekaźnik i już wszystko działa:)
  Dzięki - KONIEC TEMATU
 • Poziom 10  
  Witam,
  niedawno również zamontowałem przekaźnik do swojego centralnego. Mam problem z kierunkowskazami podłączyłem je do kabli czarny z białym paskiem a drugi kabel do kabla czarno z zielonym paskiem i tu zaczyna się kłopot. Zamiast mignięcia migacza to migają mi światła pozycyjne. Co zrobiłem źle , bo powine działać kierunkowskazy a nie pozycyjne światła ;/