Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Banner Multimetr Fluke 87VBanner Multimetr Fluke 87V
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

UPS APC SMART 620 - nie załącza zasilania z baterii

29 Kwi 2006 14:37 2078 3
 • Poziom 10  
  Mam problem z UPS-em APC Smart 620. Niżej podam kilka spostrzeżeń.

  1. Po włączeniu UPS przechodzi test(zapala się pomarańczowa i gaśnie) pod obciżeniem monitora.
  2. Gdy jest nie obciążony to po włączeniu w czasie gdy UPS testuje zapala się także czerwona dioda overload razem z diodą pomaranczową praca z bateri po czym przechodzi w tryb normalnej pracy.
  3. Po uruchomieniu UPS-a gdy odetnę zasilanie zapala się czerwona overload i znika napięcie z wyjścia ups-a.
  4. Gdy mam obciązenie i włączam UPS-a i w czasie testu odłącze zasilanie upsa to ups normalnie podaje napięcie na wyjście i pracuje z baterii.

  Wygląda tak jakby układ wykrywania zaniku napięcia zasilania zbyt późno obczajał że ma brak zasilania i nie przełącza na zaislanie awaryjne.
 • Banner Multimetr Fluke 87VBanner Multimetr Fluke 87V
 • Poziom 35  
  pierwsze co przychodzi mi do głowy to sprawdzenie akumulatorów czy nie są spuchniete , jakby nic nie było widać to można podłączyć woltomierz do każdego akumulatora z osobna i sprawdzić napięcie jak na nim jest ,jak jest odpiety od układu i jak się go podepnie , jakie jest napięcie w stanie ładowania , i jakie jest podczas pracy bez napięcia sieci , jak spadnie poniżej 11-10v to kiepsko go widzę , czasem objawem niestabilnej pracy jest brak ładowania , przeważnie odpowiedzialne są za to kondensatorki elektrolityczne w przetwonicy zasilacza , mają wartość około 1mikro farad do 100 mikro faradów średnio. czasem jako obciążenie zamiast kompa podłączyć żarówkę 60-100w .nie wiem jakie jest twoje poczucie do napraw , ale tyle co mogę doradzić .
 • Banner Multimetr Fluke 87VBanner Multimetr Fluke 87V
 • Poziom 22  
  Na mój gust to sprawdź tak jak radzi misiupan aku.Wygląda tak jakby był już zdechnięty,jeśli ma korki do odkręcenia to spróbuj dolać wody destylowanej jeśli w środku nie ma widocznego poziomu płynu,zrobiłem tak przy swoim UPS swego czasu jak mi wysechł aku ze starości i ciągnął jeszcze ponad pół roku.
  Pozdrawiam
 • Poziom 10  
  Aku jest dobry. Zresztą tak jak napisałem że gdy ups robi test podczas staru i przełącza się na zasialanie z bateri to gdy w tym momencie odłącze mu zasilanie to pracuje normalnie pod obciążeniem(pracuje tzn sprawdzane 5 minut obciążony żarówką 40 W.