Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

2 kolumny i wzmacniacz z komputerem

qwerty105 04 Maj 2006 14:59 1761 22
  • #1 04 Maj 2006 14:59
    qwerty105
    Poziom 10  

siema, mam 2 kolumny New Mildton 170 i wzmacniacz Radmor Amplituner FM 5412 Stereo i chcialbym to podlaczyc do komputera :) Odrazu mowie ze nie wiem jak sie do tego zabrac, jestem calkowice zielony :P, poprostu chcialbym se troszke glosniej posluchac muzyki :) mam nadzieje ze mi pomozecie w tym :), aha i czy trzeba miec jakas dobra karte graficzna w komputerze zeby to dzialalo ?

PS. mam zintegrowana karte graficzna i nie mam zadnych kabli do tych glosnikow i wzmacniacza :)

Prosze o wyrozumialosc i o pomoc :)

0 22
  • #2 04 Maj 2006 15:05
    tttggg
    Poziom 15  

Kup w najbliższym sklepie z kablami RTV kabel mini-jack - chinch (mini-jack to wtyk identyczny z tym, w jaki wyposażone są słuchawki /i gniazdo SPEAKERS lub AUDIO-OUT Twojej karty dźwiękowej/ - tam włącz kupiony kabel).
    Wtyki chinch włącz do wejścia Uniwersalne amplitunera (jeśli sięnie mylę, to ten model ma takie właśnie gniazda).

Czemu piszesz o karcie graficznej? Sądzę, że miałeś na myśli dźwiękową. Jeśli tak, to na początek w zupełności Ci wystarczy. A później sam zdecydujesz ;)

Pozdrawiam

0
  • #3 04 Maj 2006 15:13
    mrrudzin
    Poziom 39  

Cytat:

aha i czy trzeba miec jakas dobra karte graficzna w komputerze zeby to dzialalo ?

Karta graficzna może być jakakolwiek.
    Chyba koledze chodziło o kartę dźwiękową.

Jeżeli występuje kompletna zieloność (i dobrze że się kolega przyznaje - będzie łatwiej coś podopowiedzieć) - najprościej kupić taki kabelek (jack - 5DIN lub jack - chinch w zależności jakie masz gniazdka z tyłu obok napisu magnetofon czy uniwersalne) i podłączyć komputer z wzmacniaczem a wzmacniacz z kolumnami.

0
  • #4 04 Maj 2006 17:48
    msblondyn
    Poziom 13  

Wiec tak. W komputerze masz zielone gniazdo mini jack, nazywa sie audio out. Nie wiem jaki jest ten wzmacniacz, ale powinien miec wejscia opisane in. Moze być to wejscie pod cd, tuner itp. Przewaznie jest to wejscie typu cinch, takie dwa gniazdka wystające. Jezeli to jest stary wzmacniacz, to ma gniazdo typu din(pięc bolczyków ułożonych w kształcie litery C). Musisz obejzec ten wzmacniacz i kupic odpowiedni kabel. Postaram się na allegro znaleźć taki wzmacniacz i wtedy dokładnie Ci napisze, jakie kable.

Dodano po 12 [minuty]:

Juz obejżałem go na allegro. Wiec tak. Od komputera do wzmacniacza musisz miec kabel maly jack-cinch i podłączyć go gniazd magnetofon 1 WE, lub magnetofon 2 WE. Głośniki prosta sprawa. Wystarczy kupic odpowiednia ilośc kabla głosnikowego i wlozyc jego koncówki do gniazd zaciskowych opisanych jako głośniki A, lub B pamiętając o biegunach. Pozdrawiam

0
  • #5 04 Maj 2006 22:57
    qwerty105
    Poziom 10  

A wiec tak, kupilem taki kabel i wszystko podlaczylem no ale coz muzyka nie leci :/ nie wiem co jest przyczyną. Jakby ktos mogl, bo ja wogole nie mam pojecia co powlaczac (jakie przyciski ponaciskac) zeby to dzialalo :|

0
  • #6 04 Maj 2006 23:24
    mrrudzin
    Poziom 39  

Wciśnij przcisk wyboru kolumn (A lub B w zależności jak podłączyłeś z tyłu)
    1) Włącz radio i zobacz czy słychać cokolwiek
    2) jeżeli gra i jeżeli z tyłu chinche podłączyłeś np. pod wejście uniwersale - z przodu wybierz przełącznikiem wejście uniwersalne.

Jeżeli coś jest nie tak - napisz w którym momencie i co się dzieje.

0
  • #7 05 Maj 2006 00:01
    qwerty105
    Poziom 10  

A wiec tak podlaczylem czerwone wejscie tam gdzie jest ta czerwona kropka na zdjeciu, a czarne wejscie podlaczylem nizej. Wiec co mam wcisnac A czy B :|. Czy radio powinno grac odrazu przy podlaczeniu wmacniaca do zasilania czy trzeba cos naciskac ?? Bo jak narazie nic nie wciskalem i zadne radio nie leci :cry:

0
  • #8 05 Maj 2006 08:52
    jack17
    Poziom 17  

no i tak jak podłączyłeś to teraz na panelu przednim ustaw pokrętło na magnetofon 1 :!:

0
  • #9 05 Maj 2006 09:09
    lord_blaha
    Poziom 33  

do L ma byc cinch czarny, nie czerwony

0
  • #10 05 Maj 2006 10:03
    sticker
    Poziom 14  

Witam!

Akurat w tym momencie jest to malo istotne czy do L podepnie cinch czerwony czy czarny. Wszystko jedno jak to podlaczy.. powinno grac..
    Skad masz ten wzmacniacz?

Kolumny podlacz do wyjsc A i tak tez ustaw na tych przelacznikach (zeby bylo na A) i daj znac co sie dzieje.. masz moze miernik?

Jak mozesz to daj jeszcze zdjecie przodu tego wzmaczniacza.

Pozdrawiam!

0
  • #11 05 Maj 2006 11:58
    msblondyn
    Poziom 13  

Jak masz już podłączone wszystko czyli cinch do magnetofon 1 lub 2 we i przewody do głośników a lub b...chyba ze pomieszaleś te gniazdka od glosników. Powinno być tak..jesli do wejscia A to patrząc w poziomie od lewej na tylna scianke..dwa pierwsze do prawego glosnika i dwa dalsze do lewego. Musisz wcisnąć przycisk głośniki A. W celu sprawdzenia czy działa tciśnij guzik tuner i postaraj sie dostroic jakas stacje. jezeli nic nie bedzie slychac, to bedzie znaczylo, ze zle podlaczyles głosniki, lub wzmacniacz jest uzkodzony. Sprobuj tez wlaczyc muzyka w komputerze i wcisac guzik magnetofon 1 badź 2, bo może byc tak tez ze tylko tuner jest uszkodzony...jak dalej nie bedzie grało...to musi ktoś osobiscie przyjsc zobaczyc podłączenie...bo tak przez forum ciezko sprawdzic....Pozdrawiam

Dodano po 4 [minuty]:

sticker napisał:
    Witam!
    Jak mozesz to daj jeszcze zdjecie przodu tego wzmaczniacza.

Pozdrawiam!

Sticker Ten wzmacniacz możesz obejżec na allegro. jest tam wystawiony taki w super stanie...fajny sprzęt

0
  • #12 05 Maj 2006 14:44
    qwerty105
    Poziom 10  

Siema, kabelek od czarnego wejscia z kolumny podlaczylem do wejscia gdzie jest zolta kropka, zas kabelek z czerwonego wejscia podlaczylem tam gdzie jest niebieska kropka :D, wlaczony mam "Głośniki A i "Magnetofon 1", puszczam muzyke w komputerze w winampie no ale i tak nic nei sluchac ;/. Radio probowalem ustawic ale tez nei dziala.Nie wiem wogole co jet przyczyna tego ;/.

http://allegro.pl/item101933029_radmor_5412_stereo_super_bcm.html

0
  • #13 05 Maj 2006 14:57
    qwerty105
    Poziom 10  

Nie wiem czy to wazne ale ten wzmacniacz z tymi dwoma kolumnami lezal nie uzywany przez kilka lat w pokoju :|. Dopiero niedawno dostal sie w moje rece :D

0
  • #14 05 Maj 2006 16:26
    msblondyn
    Poziom 13  

qwerty105 napisał:
    Nie wiem czy to wazne ale ten wzmacniacz z tymi dwoma kolumnami lezal nie uzywany przez kilka lat w pokoju :|. Dopiero niedawno dostal sie w moje rece :D

Więc prawdopodobnie jest uszkodzony...a wogóle swieca sie jakieś swiatełka w nim. Podłączony jest prawidłowo.. szumia chocaż głośniki...czy wogole daje jakieś oznaki życia. Może jak leżal dlugo to troche przyśniedział i na starcie się spalił jakiś bezpiecznik...ktoś musi chyba zajżeć do niego. Mam nadzieje ze wcisnąłes guzik głośniki A. Spróbuj te kable od glosników w te niższe gniazdka podłączyć i pamietaj o wcisnieciu guzika glosniki B.

0
  • #15 05 Maj 2006 16:42
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #16 05 Maj 2006 16:55
    qwerty105
    Poziom 10  

zanioslem go do kolesia zeby sprawdzil, zobaczymy co on powie :D

0
  • #17 05 Maj 2006 17:42
    msblondyn
    Poziom 13  

To będzie najrozsądniejsze rozwiązanie. jeszcze troche i przez forum zacząłbyś naprawiać wzmacniacze i wogole...hehe...:D

0
  • #18 05 Maj 2006 18:46
    qwerty105
    Poziom 10  

naprawiac to raczej bym nie zaczal bo wogole sie nie znam na elektronice :D A tak przy okazji to ile bym wyciagnal kasy za ten moj "sprzet" jesli oczywiscie jest sprawny

- wzmacniacz Radmor Amplituner FM 5412 Stereo
    - 2 kolumny New Mildton 170

0
  • #19 05 Maj 2006 21:01
    mrrudzin
    Poziom 39  

Zobacz na allegro.
    Wzmacniacz pewnie w granicach 100 zł.
    Kolumny widziałem tutaj że ktoś kupił za 300.

0
  • #20 05 Maj 2006 22:27
    qwerty105
    Poziom 10  

To nawet niezle pieniadze mozna dostac za to, zreszta dostalem je za darmo wiec niezly interes bym zrobil :D

qwerty105 napisał:
    ... aha i czy trzeba miec jakas dobra karte graficzna w komputerze zeby to dzialalo ?

Tutaj rzeczywiscie sie pomylilem mialem na mysli karte muzyczna a napisalem graficzna :P

0
  • #21 06 Maj 2006 14:11
    qwerty105
    Poziom 10  

No i wszystko wyjasnione :D Odebralem wzmacniacz od faceta i okazalo sie ze trzeba bylo wymienic jakies dwa kanaly, zaplacilem 48 zl, drogo czy tanio :D Najwazniejsze ze wszystko gra i jestem zajebsicie zadowolony bo juz sasiedzi sie wkurwiaja :D
    Dzieki za pomoc i narazie wam wszystkim

JAzdaaaaaaaaaaaaa................ :D:D

0
  • #22 06 Maj 2006 16:48
    msblondyn
    Poziom 13  

no to sie ciesze..bo dobry sprzęt w domu, to podstawa...

Dodano po 3 [minuty]:

a 48 zł, to nie dużo...za te pieniadze nie kupilbys takiego porzadnego sprzetu...

0
  • #23 07 Maj 2006 15:10
    djCris
    Poziom 15  

zależy ilu wattowa jest koncówka mocy :D ja za 2x15 (do samodzielnego montarzu) dałem 30 zł.

0