Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ZABEZPIECZENIA PRZED WYŁADOWANIAMI ATMOSFERYCZNYMI

xbox3600 16 Maj 2006 20:27 2608 3
  • #1 16 Maj 2006 20:27
    xbox3600
    Poziom 16  

Witam

Mam pytanie czy cos takiego jak "NetProtect" z allegro jest skuteczne i czy zdaje egzamin podczas burz , i czy idzie w domowej ciszy wykonac cos podobnego czy konieczny jest zakup na allegro - to jesli chodzi o zabezpieczenie przez kabel sieciowy :) , a teraz co polecacie jesli chodzi o podłaczenie kompa do sieci 220 v bo jakos do "listw z filtrami" za 10 -20 zł nie jestem przekonany a teraz wiosna lato i coraz czesciej sie błyska a mój komp chodzi 24 h na dobe zawsze

0 3
  • #2 16 Maj 2006 20:43
    lechoo
    Poziom 39  

Było na ten temat rozważane wiele razy na tym forum, poszukaj sobie... A jedyne skuteczne zabezpieczenie sprzętu przed skutkami wyładowań atmosferycznych to po prostu poodłączanie kabelków.

0
  • #3 16 Maj 2006 20:48
    adamjur1
    Poziom 39  

Zabezpieczyć powinienies się z każdej strony i od sieci LAN i energetyki, Twój komputer jest na styku tych sieci i w którąkolwiek nie walnie to się skupi na kompie. Od strony LAN-u polecam profesjonalne urządzenia Dehn&Sohn,PhoenixContact ( np.D-ETH2-A/RJ45-BB ), a od strony sieci energetycznej jak nie dobry UPS to przynajmniej dobra listwa przeciwprzepięciowa. Samoróbki są dobre dla własnego zadowolenia (zobacz !! sam zrobiłem !! ), ale co do do skuteczności można się przekonac dopiero jak p..... . A te firmy trochę czasu poświęciły na badania i doświadczenia......
    Pozdr.J.
    ps nie jestem dystrybutoremtych firm tylko już trochę likwidowałem szkód po wyładowaniach....

0
  • #4 18 Maj 2006 10:50
    geniusm
    Poziom 26  

elo!

od strony energetyki tylko UPS ( listwy, szczególnie te po 20 PLN to można sobie wsadzić głeboko w .... poważanie :D ).
    Nie tak dawno czytałem na elektrodzie jak jednemu klientowi spaliło zasilacz mimo iż komp był podłączony do listwy a listwa wyłączona :)
    UPS zabezpiecza kompa bardzo skutecznie, w ostateczności spali się UPS, a nie komp ...
    od strony LAN jakiś prosty netprotector, lub jak ktoś napisał wyżej coś profesjonalnego...

zabezpieczyć się można i trzeba, ale pamiętaj, jak rąbnie solidnie to nie pomoże święty Boże ...

pozdr,
    geniusm

0