Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka bez freonu - czy można ją włączyć?

12 Cze 2006 09:14 18008 14
  • Poziom 20  
    Ostatnio podczas czyszczenia wiekowej już lodówki, mojej koleżance udało się przebić (nożem) ścieżkę (czy jak to nazwać) na górnej ściance w zamrażalniku. Freon prysnął jej prosto w twarz...

Pytanie jest, czy można ją próbować włączyć, czy bez freonu zepsuje się agregat albo coś innego?
  • Poziom 24  
    wlaczyc mazna tylko po co,mrozic i tak nie bedzie,nie widze sensu aby ja wlaczac
  • Poziom 22  
    Ponieważ takie uszkodzenia są robione podczas procesu odmrażania (najczęściej) włączenie lodówki może spowodować zassanie do układu wody. Jeśli chcemy ją naprawić to konieczność pozbycia się wody z układu chłodniczego spowoduje nam dodatkowe kłopoty. Ja osobiście jestem przeciwnikiem włączania dziurawych sprzętów chłodniczych. Podobnie zostawianie otwartych układów chłodniczych powoduje zawilgocenia układu.
    pozdr. Andrzej K.
  • Poziom 20  
    samsu100 napisał:
    Ponieważ takie uszkodzenia są robione podczas procesu odmrażania (najczęściej) włączenie lodówki może spowodować zassanie do układu wody.

Lodówka stoi już od 2 dni tak więc chyba cała woda już z niej wyciekła.
  • Poziom 13  
    moze na wszelki wypadek jeshcze ja troshke poprzechylaj, byc moze wode w niektorych kolankach mogla sie zastac, bo raczej nie sa zapchane zadne
  • Specjalista AGD
    Taka lodówka jest do naprawy ale musi to zrobić osoba z odpowiednim osprzętem.Trzeba usunąc uszkodzenie parownika następnie osuszyć układ azotem,wymienić odwadniacz ,zrobić próżnie i napełnić właściwym czynnikiem chłodniczym.Jeżeli chcesz ją ratować to dzwoń do serwisanta.Powodzenia.
  • Poziom 20  
    zbyszeks0 napisał:
    Jeżeli chcesz ją ratować to dzwoń do serwisanta.Powodzenia.

Tylko pytanie, czy jest sens w przypadku 10-letniej lodówki, która i tak już jest zniszczona. Ile taka naprawa mogłaby kosztować?
  • Poziom 11  
    Zastanów się czy jest sens z uwagi na koszty a pozatym w krótkim czasie może siąść sprężarka i pojawią się następne koszty ?
  • Poziom 20  
    Kamilj5 napisał:
    Zastanów się czy jest sens z uwagi na koszty a pozatym w krótkim czasie może siąść sprężarka i pojawią się następne koszty ?

O to właśnie pytam... Jaki to jest koszt?
  • Poziom 24  
    zadzwon do najblizszego fachowca opisz co i jak ,on ci powie ile to moze kosztowac.Ja mowie 150zl jak do mnie przewieziesz:D,czemu tak malo?bo nie przywieziesz!
  • Poziom 20  
    jesta19 napisał:
    zadzwon do najblizszego fachowca opisz co i jak ,on ci powie ile to moze kosztowac.Ja mowie 150zl jak do mnie przewieziesz:D,czemu tak malo?bo nie przywieziesz!

Racja, do Rudnika nie przywiozę ;)
  • Poziom 24  
    do Rudnika to jeszcze dalej(no chyba ze do zakopca sie wybierasz to po drodze),trzeba pytac tam gdzie masz najblizej,zapytaj w 2 lub 3 punktach,bedziesz znal ceny
  • Specjalista AGD
    Ja za naprawę w taki sposób jak opisałem wyżej biorę 150zł .Pozdrawiam.
  • Poziom 1