Witam wszystkich !
Na początek napisze że to jest mój pierwszy post związany z mikrokontrolerami więc jakbym gdzieś sie pomylił to prosze o uwage.
Więc chcem zbudować przedwzmacniacz cyfrowy 5.1 a wogóle nie znam sie na pisaniu programu.
Bardzo prosze wszystkich którzy mogliby mi pomócw budowie tego przedwzmacniacza.
Dużo czytałem szukałem o tym ale nigdzie chyba nie ma gotowych płytk,schematow tylko napotkałem sie na programy w Bascom.
Na początku chciałem zbudować to na TDA 8425 http://sklep.avt.com.pl/photo/_pdf/AVT3008.pdf z wypowiedzi jednego użytkownika forum jest to ""8425 ma bardzo czysty i ładny dźwięk,"" ale z drugiej strony również zaciekawiła mnie ta kość TDA 7318 . wypowiedział sie jeden z użytkowników
"""Moim zdaniem jest on minimalnie lepszy od TDA8425 bazując na specyfikacji obu układów. Niesty słuchać nie miałem okazji żadnego z nich.
A więc TDA7318 ma dużo niższy poziom szumu 4uV vs 11uV TDA8425 co nie jest bez znaczenia. Posiada 4 wejścia stereo wybierane selektorem (TDA 8425 ma tylo 2 ). Ma 2 wyjścia stereo na których można ustawiać osobno poziom głośności (TDA 8425 tylko pojedyncze wyjście). Takie podwójne wyjście może być przydantne jak ktoś chce mieć 4 końcówki mocy wykorzystując tylko jeden przedwzmacniacz. Pozostałe parametry są porównaywalne , cena chyba również.""
Teraz jest największy problem tego całego majdanu jakiego proca dać do tego? Nie mam nic żadnego programatora ale gdzieś widziałem schemat programatora nie pamietam kurde teraz gdzie on był. Może pomógłby ktoś w doborze procka i programatora bo program to moze jakoś bym sie nauczył napisać i napisałbym jakoś.
Tak myśle sobie, że jak robić juz dobry przedwzmacniacz to nie żalować kasy oczywiscie nie do przesady. Także robiłbym to na TDA 7318 na procku?? właśnie nie mam pojecia. taki procek nie za drogi bo napewno pierwszy sie zepsuje.zebym do niego mógł zrobić programator jakiś.
Czekam na wasze propozycje i sugestie bezcenne jak dla mnie poniewaz bardzo mi na tym zależy
Na początek napisze że to jest mój pierwszy post związany z mikrokontrolerami więc jakbym gdzieś sie pomylił to prosze o uwage.
Więc chcem zbudować przedwzmacniacz cyfrowy 5.1 a wogóle nie znam sie na pisaniu programu.
Bardzo prosze wszystkich którzy mogliby mi pomócw budowie tego przedwzmacniacza.
Dużo czytałem szukałem o tym ale nigdzie chyba nie ma gotowych płytk,schematow tylko napotkałem sie na programy w Bascom.
Na początku chciałem zbudować to na TDA 8425 http://sklep.avt.com.pl/photo/_pdf/AVT3008.pdf z wypowiedzi jednego użytkownika forum jest to ""8425 ma bardzo czysty i ładny dźwięk,"" ale z drugiej strony również zaciekawiła mnie ta kość TDA 7318 . wypowiedział sie jeden z użytkowników
"""Moim zdaniem jest on minimalnie lepszy od TDA8425 bazując na specyfikacji obu układów. Niesty słuchać nie miałem okazji żadnego z nich.
A więc TDA7318 ma dużo niższy poziom szumu 4uV vs 11uV TDA8425 co nie jest bez znaczenia. Posiada 4 wejścia stereo wybierane selektorem (TDA 8425 ma tylo 2 ). Ma 2 wyjścia stereo na których można ustawiać osobno poziom głośności (TDA 8425 tylko pojedyncze wyjście). Takie podwójne wyjście może być przydantne jak ktoś chce mieć 4 końcówki mocy wykorzystując tylko jeden przedwzmacniacz. Pozostałe parametry są porównaywalne , cena chyba również.""
Teraz jest największy problem tego całego majdanu jakiego proca dać do tego? Nie mam nic żadnego programatora ale gdzieś widziałem schemat programatora nie pamietam kurde teraz gdzie on był. Może pomógłby ktoś w doborze procka i programatora bo program to moze jakoś bym sie nauczył napisać i napisałbym jakoś.
Tak myśle sobie, że jak robić juz dobry przedwzmacniacz to nie żalować kasy oczywiscie nie do przesady. Także robiłbym to na TDA 7318 na procku?? właśnie nie mam pojecia. taki procek nie za drogi bo napewno pierwszy sie zepsuje.zebym do niego mógł zrobić programator jakiś.
Czekam na wasze propozycje i sugestie bezcenne jak dla mnie poniewaz bardzo mi na tym zależy