Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wzmacniacz, który działa bez baterii?

08 Lip 2006 23:10 1467 14
  • Poziom 12  
    witam
    mam takie pytanie czy da sie zrobic jakis wzmacniacz ale taki ktury dziala bez bateri czy tez bez pradu bo mam mp3player i glosnik od starej wiezy i z kumplami lubimy siedziec i sluchac muzyke z tego cuda ale jest strasznie cicho jest nato jakas rada
  • Poziom 19  
    Jakiś dostęp do energii będziesz musiał mieć, nie ma cudów.
  • Poziom 22  
    Mam pewna aleternatywe dla was. Musisz skombinować baterie słoneczne ( na drogach gównych polski zasilaja one sygnalizacje świetlna możesz pozyczyć >>> żart) ale cos takiego jak sobie we czterech na plecach zamocujecie (kazdy po jednym) to nie bedziesz musiał kupowac bateri ani pradu podłaczac przewodami. Tylko musi byc słonce?? I jak??????:idea::?::?::?::?:
  • Poziom 24  
    Albo łapcie prąd w siatke :D
  • Poziom 22  
    Acha mamy ci dac wzór na wzmacniacz aby pradu najmniej pobierał. To chyba bedzie z prawa ohma I=U/R
  • Poziom 15  
    chyba najlepsza będzie jakas aplikacja 1-2 W scalaka - któryś z używanych np. w głośnikach komputerowych na pojedyncze napięcie - bateria 6f22, albo siakiegoś na symetryczne i wwtedy dać dwie baterie od telefonu albo mały akumulatorek 2x6V(z aku sobie pogracie dłużej :D)
  • Poziom 12  
    wymyslilem cos takiego ze wyjme ze starych glosnikow od kompa wzmacniacz i mam baterie od upsa powinna zadzialac ale mam pytanie czy bateria ta od upsa zelowa mozna zadowac prostownikiem do akumulatorow samochodowych??
  • Poziom 15  
    TDA 7294 - powinien pociągnąć na tym dynamie. Tylko, że kostka zasilane symetrycznie musi mieć też zasianie ujemne. Rozwiązanie jest jedno - ktoś z was musi pedałować do tyłu.
  • Poziom 43  
    bezsensowny post, a gdzie tu wyobraźnia. wystarczy sobie zamontować głośnik z wysokim SPL - czyli o wysokiej skuteczności i sprawności... Na przykład Tubowy. Starczy na niego 1-2Waty a będzie okropnie głosno.

Prądu z nikąd nie weźmiecie z powietrza czy z nikąd. Na słuchanie starczy jakieś 1W tak żeby duzy głośnik wogule ruszył się. MP3 Playerem nie ruszysz duzych głośników bo ma moc 0,015Wata (przy maksymalnym przesterze. Normalne słuchanie to starczy 0,0001Wata gdzieś na taką słuchaweczkę. Ale na głośnik o 1000x większej masie membrany coś ju`z trzeba konkretniejszego. Kup jakiegoś GDS 30/30 cudo nawet jak będzie stare będzie miało 95dB, jeszcze mocniej zagrają RFT stare... Wstawisz takiego RFT do obudowy. I przy 1 Wacie około 100dB Starczy kilka części wata i starczy na słuchanie.

Można jeszcze kupić baterie do komórki... czy z laptopa. 1,5Ah to 1,5 A przez godzine.

Powiedzmy zasilanie 12V aby uzyskać 1 W potrzeba około 1W/12V z wyjścia, ale sprawność wynosi 50% około czyli potrzeba jakiegoś 0,2 A - czyli teoretycznie ogniwo 1,5Ah przy 0,2A starczy na 7,5 godzin.

Po za tym nie lepiej kupić sobie komórkę i z niej słuchać mp3 mają całkiem głośne głośniki i łatwo to naładować.

-> po za tym ZŁY DZIAŁ -> przenosze.
  • Poziom 12  
    czy wy nie czytacie co ja pisze

wymyslilem cos takiego ze wyjme ze starych glosnikow od komputera wzmacniacz i mam baterie od upsa powinna zadzialac ale mam pytanie czy bateria ta od upsa zelowa mozna zadowac prostownikiem do akumulatorow samochodowych??

Dodano po 5 [minuty]:

a tak wogle to mam telefon z mp3 ale na mojej motoroli e398 to jak sluchalismy gdzies przez godzine to bateria juz padala i przeciez na mp3 palyer wejdzie wiecej muzyki niz na telefon
  • Poziom 17  
    weś kup se wiadro w najbliższym sklepie naładuj do wiadra pradu kup se wzmacniacz podłończ pod mp3 i pod głośnik będzie działać tylko nie wiem czy nie spalisz wzmacniacza pod 230 i nie wiem na ile ci starczy tego prądu ( nie testowałem )