Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Alarm exus v10 w Opel Astra.

marvin2005 04 Sie 2006 21:19 1920 6
  • #1 04 Sie 2006 21:19
    marvin2005
    Poziom 2  

Mam problem. niewiem jak podlaczyc sterowanie oswietleniem w kabinie. Jak nalezy wpiac te dwa pomaranczowe przewody do +12 i niebieskie do drzwi w aucie opel astra.????

0 6
  • Relpol
  • #2 05 Sie 2006 00:18
    mos5
    Poziom 24  

Jakie dwa pomaranczowe i skąd niebieski .
    TY więcej myślisz niż piszesz!

0
  • Relpol
  • #3 05 Sie 2006 09:45
    marvin2005
    Poziom 2  

Chodzi mi o alarm exus v10 ktory ma funkcje sterowania oswietleniem w kabinie. Prosze o opis jak go podlaczyc w aucie opel astra. Szczegolnie chodzi mi o dokladny opis tychprzewodow od oswietlenia kabiny. Gdzie mam sie wpiac w instalacje auta? Oraz te dwa przewody niebieskie ktore ida do drzwi od alarmu.

Moderowany przez Jaś Kula:

Poprawiłem tytuł. Proszę o zapoznanie się z https://www.elektroda.pl/rtvforum/faq.php oraz https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic222018.html i stosowanie tych zasad w przyszłości.

0
  • #4 05 Sie 2006 21:12
    mos5
    Poziom 24  

Podeślij mi schemat podłączenia alarmu a wszystko Ci wyjaśnię odnośnie Astry.

0
  • Pomocny post
    #5 22 Sie 2006 18:30
    GoBo_74
    Poziom 11  

Montowałem sobie w aucie (VW Passat 89') w/w alarm i jestem bardzo z niego zadowolony. Ostatnio właśnie podłączałem sobie sterowanie oświetleniem wewnętrznym i musiałem zastosować troszeczkę inne wyjście niż to podane w instrukcji. Mianowicie zmiana polegała na tym iż w instrukcji jest, że wpinamy się w +12V przed włącznikiem oświetlenia kabelkiem pomarańczowo/czarny a drugi pomarańczowo/czarny wpinamy za przełącznikiem lampki. Ja zrobiłem inaczej. Po prostu wpiąłem się w wiązke masy od krańcówek drzwi. Jedyny problem polegał na tym że w momencie przekazania masy przez te przewody lampka się włączała a i owszem ale alarm w momęcie załączenia rozpoznawał błednie, że są otwarte drzwi (ponieważ sterowanie oświetleniem z alarmu podawało mase na krańcówki drzwi pomimo iż drzwi były zamknięte). Sprawę rozwiązałem dodając diodę do przewodów które szły do alarmu od krańcówek (niebieski kabelek) a sterowanie oświetleniem wpiąłem za diodą. teraz wszystko gra i alarm zapala lampkę jak należy a także wszystkie czujniki działają bardzo ładnie.
    Niebieski kabelek opisany w w/w poście nie służy do sterowania oświetleniem a jest to kabelek sygnalizacji otwartych drzwi.
    POZDRAWIAM i mam nadzieję iż moje spostrzeżenia pomogą innym którzy mają ten sam typ alarmu.

0
  • #6 12 Wrz 2006 10:03
    ziomal
    Poziom 14  

Dwa pomarańczowe przewody są zwykłym wyjściem rozwartych styków przekaźnika., tak jak np blokada zapłonu (aktywna). Przewody te można wykożystać do sterowania oświetleniem kabiny na kilka sposobów. Jeżeli żarówka zasilana jest z jedej strony +12v to aby sie zapaliła musimy podać z drugiej masę. Można to zrobić właśnie za pomocą obwodu z pomarańczowych przewodów alarmu EXUS V10.

0
  • #7 25 Lis 2006 22:32
    danielra
    Poziom 15  

Jeżeli jest to Astra II to - Oświetlenie wnętrza pojazdu – Przewód znajduje się za przełącznikami świateł, należy zdemontować kratkę nawiewu powietrza podważając ją po bokach, następnie wyciągnąć sterownie oświetleniem pociągając do przodu. Odkręcić 3 śruby i ściągnąć oprawę. Podpiąć pomarańczowy przewód z alarmu do szarego, cienkiego, obok brązowego. Światło załącza się masą, więc drugi pomarańczowy podpinamy pod masę.

0