Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Bosch SGS56A22/35

15 Sie 2006 17:05 6411 6
  • Poziom 9  
    Witam wszystkich i proszę o pomoc.
    Od jakiegoś czasu maszyna pracuje nie tak jak trzeba.
    Z początku wszystko jest OK - pobiera wodę - grzeje - pobiera proszek - myje - i w pewnym momencie, około 35-50 minut do końca programu zachowuje się tak, jakby wyrzuciła wodę i próbowała myć na sucho.
    Jeśli w tym momencie ręcznie wleje się wodę na spód zmywarki, podejmuje pracę i normalnie kończy cykl. Jeśli nie, to bucząc odliczy czas do końca, wyświetlacz wskaże zero, a naczynia są niedomyte.
    Dodam, że dzieje się tak co któreś mycie, nie zawsze.
    Przeczytałem forum i wydaje mi się, że powodem tych hopsztosów może być zabrudzenie zbiornika, ale mimo, że zdjąłem lewy, boczny panel nie wiem jak go wymontować - nie puszcza góra do której też nie wiem jak się dobrać. To samo zresztą dotyczy panelu prawego - jak się go wyjmuje?
    Pozdrawiam licząc na wskazówki fachowca :)
  • Poziom 13  
    Na dole zbiornika powinny być dwie cewki a pod nimi zawory wymontuj je i wyczyść .Powodzenia
  • Poziom 9  
    Dzięki za już, ale proszę o jeszcze - to znaczy o poradę, jak zdemontować górę zmywarki, bo żeby się dostać do elektrozaworów muszę wymontować zbiornik, a ten nie wychodzi, bo trzyma go górna pokrywa zmywarki.
  • Poziom 13  
    Nie wyjmuj zbiornika, te zaworki wymontujwsz bez wyjmowani zbiornika. Powodzenia.
  • Poziom 9  
    Dzięki wszystkim za pomoc, ale przyczyna kłopotów z moją maszynką okazała się nieco inna.
    Otóż Bosch wyposażył zmywarkę w płaski pojemnik na spodzie, mający za zadanie zbieranie ewentualnych wycieków z układu hydraulicznego.
    Przelaniu się zaś owego zbiornika zapobiega styropianowy pływak, sprzężony z cięgnem wyłącznika pompy usuwającej wodę ze zmywarki w trakcie cyklu pracy.
    Reasumując, efekt tego rozwiązania jest taki, że nawet jeśli pływak ustalający dolny poziom wody opadnie, to jego cięgno-popychak oparte o drugi pływak (ten styropianowy w pojemniku na ocieki) nie pozwoli na wyłączenie mikro-wyłącznika i pompa pracuje non stop.
    Na przedostatnim rysunku w schemacie załączony przez hoopoe - oby żył wiecznie ;) - okrągły styropianowy pływak oznaczony jest numerem katalogowym 16 5301, a nad nim widać jego cięgno w kształcie łuku, współpracujące z popychakiem wyłącznika pompy - to ten pionowy, długi element po lewej stronie łukowatego cięgna.
    W moim przypadku przyczyną problemów była nieszczelność jednego z połączeń zbiornika z blokiem elektrozaworowym, bo to spowodowało wypełnienie się pojemnika na ocieki i uniemożliwienie wyłączenia pompy, mimo spadku poziomu wody w zmywarce do punktu dolnego.
    Raz jeszcze dziękując, życzę wszystkim Dosiego Roku 2007 - lepszy nie będzie na pewno, ale za to o niebo śmieszniejszy ;)
  • Użytkownik usunął konto