Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zmywarka Bosch SGS56A22/35

15 Aug 2006 17:05 7302 6
  • Level 10  
    Witam wszystkich i proszę o pomoc.
    Od jakiegoś czasu maszyna pracuje nie tak jak trzeba.
    Z początku wszystko jest OK - pobiera wodę - grzeje - pobiera proszek - myje - i w pewnym momencie, około 35-50 minut do końca programu zachowuje się tak, jakby wyrzuciła wodę i próbowała myć na sucho.
    Jeśli w tym momencie ręcznie wleje się wodę na spód zmywarki, podejmuje pracę i normalnie kończy cykl. Jeśli nie, to bucząc odliczy czas do końca, wyświetlacz wskaże zero, a naczynia są niedomyte.
    Dodam, że dzieje się tak co któreś mycie, nie zawsze.
    Przeczytałem forum i wydaje mi się, że powodem tych hopsztosów może być zabrudzenie zbiornika, ale mimo, że zdjąłem lewy, boczny panel nie wiem jak go wymontować - nie puszcza góra do której też nie wiem jak się dobrać. To samo zresztą dotyczy panelu prawego - jak się go wyjmuje?
    Pozdrawiam licząc na wskazówki fachowca :)
  • Level 13  
    Na dole zbiornika powinny być dwie cewki a pod nimi zawory wymontuj je i wyczyść .Powodzenia
  • Level 10  
    Dzięki za już, ale proszę o jeszcze - to znaczy o poradę, jak zdemontować górę zmywarki, bo żeby się dostać do elektrozaworów muszę wymontować zbiornik, a ten nie wychodzi, bo trzyma go górna pokrywa zmywarki.
  • Level 13  
    Nie wyjmuj zbiornika, te zaworki wymontujwsz bez wyjmowani zbiornika. Powodzenia.
  • Level 10  
    Dzięki wszystkim za pomoc, ale przyczyna kłopotów z moją maszynką okazała się nieco inna.
    Otóż Bosch wyposażył zmywarkę w płaski pojemnik na spodzie, mający za zadanie zbieranie ewentualnych wycieków z układu hydraulicznego.
    Przelaniu się zaś owego zbiornika zapobiega styropianowy pływak, sprzężony z cięgnem wyłącznika pompy usuwającej wodę ze zmywarki w trakcie cyklu pracy.
    Reasumując, efekt tego rozwiązania jest taki, że nawet jeśli pływak ustalający dolny poziom wody opadnie, to jego cięgno-popychak oparte o drugi pływak (ten styropianowy w pojemniku na ocieki) nie pozwoli na wyłączenie mikro-wyłącznika i pompa pracuje non stop.
    Na przedostatnim rysunku w schemacie załączony przez hoopoe - oby żył wiecznie ;) - okrągły styropianowy pływak oznaczony jest numerem katalogowym 16 5301, a nad nim widać jego cięgno w kształcie łuku, współpracujące z popychakiem wyłącznika pompy - to ten pionowy, długi element po lewej stronie łukowatego cięgna.
    W moim przypadku przyczyną problemów była nieszczelność jednego z połączeń zbiornika z blokiem elektrozaworowym, bo to spowodowało wypełnienie się pojemnika na ocieki i uniemożliwienie wyłączenia pompy, mimo spadku poziomu wody w zmywarce do punktu dolnego.
    Raz jeszcze dziękując, życzę wszystkim Dosiego Roku 2007 - lepszy nie będzie na pewno, ale za to o niebo śmieszniejszy ;)
  • User removed account