Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

renault megane 1998 1,4 E7J problem z uruchomieniem

jan58 21 Sie 2006 11:09 3340 4
  • #1 21 Sie 2006 11:09
    jan58
    Poziom 10  

Trudno odpalić zimny silnik. Muszę krecić dość długo kilka razy, a czasem dopiero pomaga zresetowanie komputera (odłączam na chwilę kleme akumulatora). Jak już zaskoczy to odpala cały czas i dopóki jest ciepły zawsze zapala. Jak już zapali to chodzi idealnie, nie gaśnie nie przerywa.
    Czasem zimny też zapali od razu i jest wszystko ok. Stał 2 dni u mechanika, ale akurat odpalał i podłączenie pod komputer nic nie wykazało. Wymieniłem wszystkie filtry, świece i przewody zapłonowe.
    Jak kręcę i nie chce zapalić to nie ma iskry na świecy. Pompka słychać jak działa. Samochód ma gaz, ale robiłem test na samej benzynie (zresetowałem i jeździłem tylko na benzynie) i dzisiaj nie odplił.
    Trwa to już 4 tygodnie. Nie wiem czy znowu postawic do tego mechanika czy jechać do serwisu renault na który mnie nie bardzo stac. Jestem z okolic wrocławia

0 4
  • Pomocny post
    #2 21 Sie 2006 17:05
    bogdan gruchala
    Poziom 14  

Impulsator to jest czujnik położenia wału inaczej zapłonu – po prostu zaczął szwankować „zawiesza się” jeśli autko zimne lub rozgrzane nie chce odpalić wystarczy poruszać kostką lub lekko postukać nawet pomaga odpięcie klemy – tak czy inaczej wymienić koszt do 150 zetów samemu w warsztacie 200 zł – komputer wykryje usterkę wtedy jak coś nie działa.

0
  • Pomocny post
    #3 22 Sie 2006 23:15
    hyper2000
    Poziom 16  

Odkrec czujnik GMP "impulsator" odepnij kostke od tego czujnika i ja dobrze wyczysc.
    Wyczysc tez 2 piny od czujnika GMP najlepiej malym pilniczkiem i zwroc uwage czy nie bylo przypalone.
    Mozesz tez sprawdzic cewke zaplonu bo w tym modelach byly wadliwe cewki , ktore mialy kolor caly czarny.
    Ale przez cewke samochod raczej nie zapalal przy duzej wilgotnosci powietrza, zwlaszcza po ulewnym deszczu.
    Pozdrawiam.

0
  • #4 23 Sie 2006 08:03
    jan58
    Poziom 10  

Diagnoza Bogdana była trafna.
    Wymieniłem czujnik położenia wału i samochód na razie odpala za pierwszym razem. Koszt czujnika 127zł, sam go wymieniłem. Możliwe, że wystarczyło by przeczyścić go, ale tyle się namęczyłem z tym zapalaniem , że już nie chciałem ryzykować.
    Wielkie dzięki dla Bogdan i Hyper za podpowiedzi.

0
  • #5 04 Gru 2008 17:09
    tomrom1985
    Poziom 30  

czyszczenie czujnika jest tylko polsrodkiem. ja musilem robic to co tydzien. zmiana pomogla

1
  Szukaj w 5mln produktów