Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

C3-centralny+pilot-bo się już gubię ;)

kuba_byd 23 Sie 2006 23:55 1220 3
  • #1 23 Sie 2006 23:55
    kuba_byd
    Poziom 1  

Witam.
    Zamierzam podłączyć sterownaie pilotem (2 x masa) do fabrycznego centralnego w Citroenie C3. Czytałem już kilka postów na ten temat na "elektrodzie" i troche się już zgubiłem. Może mi ktoś jasno sprawe postawi. Jak to dobrze zrobić, żeby działało bezproblemowo, kierunkowskazy migały podobnie jak przy zamykaniu kluczykiem, bo w tym samochodzie to już sporo tej elektroniki wsadzili :)
    Pozdrawiam i dziękuje za zainteresowanie.

0 3
  • Relpol
  • Pomocny post
    #2 24 Sie 2006 14:36
    raf_kow
    Poziom 10  

Ostatnio walczyłem z moją cytryną z centralnym, podeśle Ci na priv dokładnie co i jak wpiąć, ( u mnie chodzi na razie bezproblemowo) jak nie masz wyjścia ze sterownika na kierunkowskazy to jest troche zabawy ale da się zrobić.

0
  • Relpol
  • Pomocny post
    #3 24 Sie 2006 21:10
    darq82
    Poziom 13  

Witam!
    Instrukcja po angielsku ale dobrze opisana...
    Musisz zastosować 2 przekaźniki, które będą podawały naprzemiennie 12V i masę na siłowniki. Jeżeli posiadasz sterowanie z przekaźnikami to sprawdź, które styki są zwarte i do nich podłącz rozcięty przewód biały (zamykanie) a do drugiego przekaźnika rozcięty brązowy(otwieranie). Nie kontentuj się na kolorach przewodów podanych na schemacie (chodzi mi o te podłączone to rozciętych kabli zasilania siłowników), ponieważ są one nie istotne. Ważne żebyś zachował idee podłączenia.
    W razie wątpliwości pisz śmiało...
    Pozdrawiam!
    darq82

0
  Szukaj w 5mln produktów