Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

brak ladowania, nie alternator Nissan Sunny N13

04 Wrz 2006 13:43 3547 10
  • Poziom 18  
    Zostawilem na noc klemy na akumulatorze, przychodze i... 0.14V !! czyli cos mi zezera prad, alterantor sprawdzony u elektryka i jest jednak wporzadku. Po jakis kilku godzinach (bez zalozonej minusowej klemy) akumulator pokazal 6.6 V po podpieciu (-) klemy pokazuje 0.14 - 0.16 V !! gdy znowu odpinam to jakies 6.6V. Mierzac miernikiem od ujemnego beguna akum. do masy auta wychodzi oczekiwane 6.6V ( i 16.4 A ), ale gdy wyjmujeę bezpiecznik od alternatora to 2.4V ( i 3.4 A ). ludzie pomocy!!!!! co to moze byc? ile udalo mi sie sprawdzic kabli tyle mi sie udalo i wszystkie sa ok. plis pomocy
  • Poziom 32  
    przy akumulatorze który ma jałowe 6,6v a pod obciazeniem 0,14v
    wszelkie pomiary są bez sensu.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 18  
    zalozylem naladowany aku ( 12.8 V ) i gdy byl zalozony bezpiecznik pokazywalo 12,4 ( 27 A ) po odlaczeniu bezpiecznika od alternatora pozkazywal miernik 8,8V ( 17 A). nie swieci takze kontrolka od ladowania na desce rozdzielczej. w ogole nie swieci. samochod zapala, lecz nie ma ladowania
  • Poziom 18  
    beznyniak. alternator sprawdzony przez elektryka i jest dobry
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    A czy elektryk mierzył pąd wsteczny alternatora: czy sprawdził, czy przez alternator nie płynie prąd w drugą stronę? I czemu nie ma ładowania jak alternator jest sprawny? Coś tu nie gra... I co to za parametry, które podałeś w nawiasach? Prąd płynący w obwodzie? To są jakieś "mega prądy". Zwarcie w rozruszniku chyba można wykluczyć skoro auto zapala.
  • Poziom 18  
    tak to jest prad plynacy w obwodzie. ciezko mi powiedziec czy elektryk mierzyl prad wsteczny, mierzyl kilkukrotnie alternator. Skoro nie ma na to jakiegos innego wytlumaczenia, postaram sie jutro zawiesc, a raczej zaholowac auto do elektryka
  • Poziom 18  
    Alternator ALbo Hitachi albo Mitsubishi. nie ma oznaczen :| nissan made in Japan :)
  • Poziom 39  
    W zasadzie to już wiesz ale potwierdzę (czego nie lubią moderatorzy). Twój alternator nie może być sprawny. Jeśli po podłączeniu alternatora do instalacji płynie prąd 27 A to występuje spore zwarcie i faktycznie prawdopodobnie przez wirnik. Zdaje się, że sprawdzający elektryk robił kontrolę dla świętego spokoju. Tylko jak tobie poradzić skoro wygląda, iż niewiele umiesz sam dokonać z tego zakresu? Jednak oddaj tą robotę komuś znającemu zagadnienie.