Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Efekt laserowy.

kodzin tm 04 Wrz 2006 18:55 6792 24
  • Efekt laserowy.
    Witam chciałbym przedstawić efekt który zrobiłem już jakiś czas temu. Niestety lasery musiałem sprzedać ale reszta mi została może wróce do tematu, bo warto.

Konstrukcja w fazie ostatecznej wygladała tak: dwie diody hitachi 50mw i Bolkowy piekny dpss, do tego popelek + wzmacniacz.

Wszysto na fotkach:www.laser.pwpnet.pl/allegro/laser.rar

Niebede się rozpisywał, ale chetnie odpowiem na wszelkie pytania.

Pozdrawiam

Fajne! Ranking DIY
    Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz kartę SD 64GB.
  • #2 04 Wrz 2006 21:56
    Tomek515
    Poziom 21  

Aleeee zaje... :) Ile kosztuje złożenie takiego?

• #3 04 Wrz 2006 22:10
    Fac4per
    Poziom 10  

Laserek spoko, fajnie ten zielony wygląda.
    A dałoby rade skombinować jakiś schemacik, spis elementów. :D

• #4 04 Wrz 2006 22:35
    kodzin tm
    Poziom 13  

Hello.

Co do budowy i schematów to jest na elce cały wieki temat o tym.

co do kosztów to moge sie wypowiedzieć (niewiem jakie by byly koszty na chwile obecna)

zielony dpss 400,-
    hene 250,-
    hitachi 2x 70,-

reszte mialem

• #5 05 Wrz 2006 13:32
    pdmk
    Poziom 18  

Aaa!!! Kodzin!!! :D Grrr!
    Wyprzedziles Zysia i mnie :P

Szkoda ze obudowy na to nie zrobiles ;) Efekt jak na poczatkowe zabawy z laserem wyszedl niezly :) Tak na Bolka oko bym powiedzial ze nawet bardzo niezly ;)

No i wracaj do tematu bo faktycznie warto!
    4+/6
    Tylko ze tam nigdzie tych 2ch hitaszek nie widze :?:

• #6 05 Wrz 2006 17:01
    Popak
    Moderator na urlopie...

Hmmm fajne ale na allegro już za 800zł można mieć oryginalny sprzęcik :) widziałem kilka razy taką aukcję.

Pozdrawiam

• #7 05 Wrz 2006 18:22
    pdmk
    Poziom 18  

DJpopak;) napisał:
    Hmmm fajne ale na allegro już za 800zł można mieć oryginalny sprzęcik :) widziałem kilka razy taką aukcję.

Pozdrawiam

Chcialbys cos przez to zasugerowac?

Gotowy sprzet w takiej cenie ma kilka plusow - gwarancja, faktura, ladna obudowa i... na tym koniec. Dzialanie na dzwiek, pare wbudowanych w proc animek i to wsio. A do tego tragiczne krokusy (chociaz DCki chodza gorzej od nich ;) ). I na dodatek "gotowiec" nie cieszy tak jak wlasnorecznie zrobiony skanerek.
    Codziennie mam do czynienia z laserami z allegro i nie tylko ;)
    Jakbym mial juz jakies polecic to te, ktorych cena zaczyna sie od 4000 w gore. I je warto kupic. Siedza w nim GALVA!! a nie kroki, diody mocne i moce sa sprawdzone, soft calkiem przyjemny w procu. Mozliwosci ich sa juz naprawde dosc pokazne. Oczywiscie to nie Mistique z Mediow ;) + Avatar.
    Do malego klubu, czy jako ozdobny efekcik - taki laserek za 800-1999zl sie sprawdzi; ale nic poza tym ze pochodzi sobie w rytm beatu. DMX to cena 2000 i w gore, chyba ze trafisz na "promocje" ;)
    Pozdr.

• #8 05 Wrz 2006 18:28
    RFX
    Poziom 14  

Witam.

Gratuluję!
    Mam małe pytanko. Jakie silniki zastosowałeś i jak bardzo się grzeją?, Jak je podłączyłeś? Czemu na jednym zdjęciu widzę krokówy a na innym zwykłe silniczki DC? (cały czas chodzi mi o układ skanujący).
    Sprzęcik świetny!

Pozdrawiam
    RFX.

• #9 05 Wrz 2006 19:04
    Popak
    Moderator na urlopie...

pdmk napisał:
    DJpopak;) napisał:

Pozdrawiam

Chcialbys cos przez to zasugerowac?

Gotowy sprzet w takiej cenie ma kilka plusow - gwarancja, faktura, ladna obudowa i... na tym koniec. Dzialanie na dzwiek, pare wbudowanych w procesor animek i to wsio. A do tego tragiczne krokusy (chociaz DCki chodza gorzej od nich ;) ). I na dodatek "gotowiec" nie cieszy tak jak wlasnorecznie zrobiony skanerek.
    Codziennie mam do czynienia z laserami z allegro i nie tylko ;)
    Jakbym mial juz jakies polecic to te, ktorych cena zaczyna sie od 4000 w gore. I je warto kupic. Siedza w nim GALVA!! a nie kroki, diody mocne i moce sa sprawdzone, soft calkiem przyjemny w procu. Mozliwosci ich sa juz naprawde dosc pokazne. Oczywiscie to nie Mistique z Mediow ;) + Avatar.
    Do malego klubu, czy jako ozdobny efekcik - taki laserek za 800-1999zl sie sprawdzi; ale nic poza tym ze pochodzi sobie w rytm beatu. DMX to cena 2000 i w gore, chyba ze trafisz na "promocje" ;)
    Pozdr.

Hehe i tu sie milisz!!! był to sprzęcik sterowany DMX :) A obudowa nie jakiś plastik tylko aluminiowa.
    Coś podobnego do tego: i wyjscie wiązki lasera było zboku.
    http://www.allegro.pl/item123970397_hit_laser_sparkle_30_green_nowy_gwarancja_.html

• #10 05 Wrz 2006 20:08
    pdmk
    Poziom 18  

DJpopak;) napisał:
    Hehe i tu sie milisz!!! był to sprzęcik sterowany DMX :) A obudowa nie jakiś plastik tylko aluminiowa.
    http://www.allegro.pl/item123970397_hit_laser_sparkle_30_green_nowy_gwarancja_.html

No to ciekawe, ze sie myle ;) Bo akurat wszystkie te laserki mialem na serwisie ;) Sparkle oczywiscie ze jest w alu, ma krokowce, parenascie efektow, ale DMXa nie posiada. Jedyne co to mozesz go polaczyc w grupy pracujace synchronicznie.
    Zaden laser z naszej oferty (www.partytime.pl/sklep) nie ma wyjscia wiazki z boku ;) i takowego lasera jeszcze na alledrogo nie widzialem, pomimo tego ze aukcje zwiazane ze sprzetem do projekcji laserowej obserwuje codziennie! Oczywiscie moglem cos pominac, tego nie zaprzeczam.

No i wskaz mi gdzie powiedzialem ze obudowa plastikowa? bo tego nigdzie nie napisalem.

A co do laserka Kodzina :) to o wiele bardziej wole ten jego, bo widac wlozone serce i trud aby to wszystko zachulalo ;)

Pozdrawiam
    Piotr, Pdmk_laserfreak
    www.revolution-tech.com

PS. Tu nie ma zadnej reklamy :P To tylko wyjasnienie dla kolegi Popaka ;)

PS2. Jeszcze raz posta doczytalem :P
    DJpopak;) napisał:

To "zboku" to bylo celowo bez spacji? :D Bo zboczencem to nie jestem :P
    Czy to tylko taka mala literowka, babol drukarski :D ?

• #11 05 Wrz 2006 21:40
    Popak
    Moderator na urlopie...

Czytałeś dokładnie co pisałem??
    Bo chyba nie za bardzo. ;)

Napisałem że BYŁ PODOBNY!!!

Ps. A że spacji nie nacisnąłem to co? Nie można się pomylić? Ciekawe jak przejrzeć twoje posty czy taki jesteś IDEALNY :D Aha Nigdy nie wiadomo kto po drugiej stronie kompa siedzi ;)
    Kończę bo niedowiarek nie wierzy.

• #12 05 Wrz 2006 22:37
    prez8s
    Poziom 33  

Co wy sie tu kłócicie, nie ma sensu.
    Liczy się efekt, a zaczęło mi sie to podobać :).
    Zastanawiam sie czy taki laserek jest mocno szkodliwy dla oczu, gdyby przez przypadek na niego popatrzyć centralnie?
    A ponieważ jestem zupełnie zielony w tej dziedzinie, mam pytanie. Od czego zależy grubość wiązki? Jak oni robią na dyskotekach że światło lasera jest takie grube jak palec? Sorki za głupie pytania :) ale jestem ciekaw.

Dodano po 5 [minuty]:

Aha i jeszcze jedno, jak to w ogóle robią, że tak fajnie widac wiązkę? Czy używają jakiejś specjalnej pary? Bo powietrze przezroczyste, a wiązkę i tak widać. Bawiłem sie takim wskaźnikiem badziewnym ale tam praktycznie nie było widać wiązki. Czy to zależy od mocy lasera? Czy może od gęstości światła? Sorki za niefachowość.

• #13 05 Wrz 2006 22:54
    P.Dzidowski
    Poziom 11  

Witam

Podejrzewam że wiązkę widac tylko na zdjęciach, jak by nie patrzec to zdjęcia mają dłuższy czas naświetlania niż oko :)

Pozdrawiam

• #14 05 Wrz 2006 22:55
    Tomek515
    Poziom 21  

droga zabawka... A jak długi jest promień?

• #15 05 Wrz 2006 23:53
    prez8s
    Poziom 33  

P.Dzidowski napisał:
    Witam

Podejrzewam, że wiązkę widać tylko na zdjęciach, jak by nie patrzec to zdjęcia mają dłuższy czas naświetlania niż oko :)

Pozdrawiam

No a filmy? Na filmach tez widać, więc to nie o to chodzi, po za tym w rzeczywistości też widać normalnie, słyszałem kiedyś, że to coś z mocą lasera, ale żeby tak dobrze w dzień było widać? Kiedyś oglądałem program, w którym wojsko amerykańskie robiło testy z laserami, oczywiście do celów militarnych, testowali działa laserowe dużej mocy, które mają chronić ziemie przed mniejszymi kometami, rakietami nieprzyjaciela, ufo :), itp. podobno projekt już działa, zresztą nie tylko na ziemi, latają też tajne samoloty z laserami chemicznymi ogromnej mocy gotowe do ataku. W każdym razie to juz inny temat :). Jedynie chciałem zaznaczyć, że wojskowe lasery widać bardzo dobrze, bez względu na pogodę.

Jeśli chodzi o tą widoczność przy laserach małej mocy, to może ma to jakiś związek z wilgocią? Tylko jak to jest? Laser załamuje sie na mikrokropelkach wody zawartych w wilgotnym powietrzu? A co, jeżeli jest upalne lato?

• #16 06 Wrz 2006 00:44
    pdmk
    Poziom 18  

prez8s napisał:
    Od czego zależy grubość wiązki? Jak oni robią na dyskotekach że światło lasera jest takie grube jak palec? Sorki za głupie pytania :) ale jestem ciekaw.

Uklad kolimacji wiazki. On zalatwia nam sprawe "grubosci" wiazki.
    prez8s napisał:
    Aha i jeszcze jedno, jak to w ogóle robią, że tak fajnie widac wiązkę? Czy używają jakiejś specjalnej pary? Bo powietrze przezroczyste, a wiązkę i tak widać.

Dymiarka ;) Nic dodac nic ujac.
    Tomek515 napisał:
    droga zabawka... A jak długi jest promień?

Uczyli mnie ze "promien" swiatla nie ma swojej dlugosci (nie mylic z dlugoscia fali).
    Mozna tu jedynie odpowiedziec:
    Dlugosc wiazki --> od zrodla (pompka, etc) do przeszkody na drodze wiazki.

Zaczynam pojmowac Marpiaska...

• #17 06 Wrz 2006 14:47
    elmer2
    Poziom 28  

Fajnie to wyglada podoba mi sie.

czy uklad bedzie miec jakies zasotoswani czy bedzie to domowy sprzet nie wynoszony poza pokoj ? :)

• #18 06 Wrz 2006 21:51
    kodzin tm
    Poziom 13  

witam

pdmk: zgadzam się ze wszyskim, a do tematu wrócę napewno aaaa co do tych dwóch hitachi to mi się pomerdało bo druga była w innym efekcie (tym co silniczki dc były)

układ robiony na imprezki i dobrze się sprawował wystarczyło trochę dymu i było pięknie widać

• #19 07 Wrz 2006 15:07
    mr.box
    Poziom 15  

Układzik super wyszedł :D roche za wysokie koszty ale sądze, że taniej się nie da. Moja ocenka 5/6 za brak obudowy.

• #20 07 Wrz 2006 18:06
    ruff22
    Poziom 20  

Moja ocena 2/5 z powodu napisu "Danger" i 3/5 za uzyhte elementy z fabryki telefonów w Radomiu .

• #21 07 Wrz 2006 19:02
    kodzin tm
    Poziom 13  

"Danger" to już było jak laserrek kupiłem, a niezrywałem bo poco. A co do telefonów to o co chodzi?

• #22 07 Wrz 2006 19:28
    pdmk
    Poziom 18  

ruff22 napisał:
    Moja ocena 2/5 z powodu napisu "Danger" i 3/5 za uzyhte elementy z fabryki telefonów w Radomiu .

Haha! Co za ludzie :D O nie moge, "chyba popuszcze..."

Proponuje zapoznac sie z przepisami UE dotyczacymi znakowania emiterow laserowych. Dodatkowa wiedza NIE boli!

Powodzenia.

• #23 05 Lut 2007 00:12
    djsimo
    Poziom 13  

Zgadzam sie w zupełności z pdmk! Wiedza własna - rzecz nabyta(czt. wyuczona) - wiedza oddana(czyt. wiedza sprzedana=kaska:P) a pytanie o zasięg... hm... może nie to forum :P ale co tam, każdy błędy popełnia i na głupie pytania - głupia odpowiedź :P pozdrawiam.

Ps. zapomnioałem pogratulować autorowi wykonania tego laserka :-) szacuneczek :-)

• #24 05 Lut 2007 09:34
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #25 05 Lut 2007 12:23
    djsimo
    Poziom 13  

było napisane powyżej ile to kosztuje... przeczytaj...:arrow: