Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Poszukuję schemat podłączenia autoalarmu

03 Jul 2003 10:10 7114 10
  • Level 11  
    Witam!

Wiem że schematów jest tyle ile autoalarmów.

Nie do końca jestem pewien czy to jest Cobra. Oglądałem kiedyś w innym samochodzie właśnie Cobre a tu centralka oraz pilot są (chyba) jednakowe. Na obudowie jest wytłoczone APS250S.

Potrzebuję schemat podłączeniowy bo paprak który go zakładał zrobił straszną fuchę.
    Poza tym wprowadziłem go w jakiś stan - działa pilot, drzwi otwiera, pstryka sobie że niby migaczami, ale migacze nie migają. nie załącza się też (znaczy się nie wyje). Może to jest kwestia kabli i podłączenia? Szkoda że nie mam aparatu cyfrowego bo bym Wam to pokazał - taśma izolacyjna rządzi!

Z góry dziękuję
    Wojtek
  • Level 23  
    alarm jest firmy Presige,
    tu coś powinieneś znaleść http://autoelectric.ru/alarm.html

ale mając kontrolke schemat nie powinien ci być potrzebny

co do awari co pisałeś to:
    kierunki mają ( chyba bo dawno ich nie naprawiałem) oddzielne zasilanie i powinny mieć oddzielny bezpiecznik
    jeżeli syrenka jest z własnym zasilaniem to sprawdz jej zasilania i stacyjke
  • Level 15  
    Masz alarm w trybie serwisowym. Przy włączonym zapłonie trzeba przełączyć mały wyłącznik serwisowy.
    Mario
  • Level 11  
    mały wyłącznik serwisowy....

czy jest to
    1. wyłącznik podłączony na osobnym kabelku
    2. switch pod klapką w obudowie - pod lkapką jest przełącznik (a w zasadze 3)

?
  • Level 15  
    Gibany wyłącznik podpięty, bodajże, pod niebieskie złącze w alarmie (osobna wtyczka).
    Mario
  • Level 11  
    Thanks. O to mi chodziło. Co ciekawe nie mam tego przełącznika w ogóle podpiętego a więc jakim cudem załączył się tryb serwisowy?
  • Level 15  
    Bywają przypadki kiedy przy dużym spadku napięcia np rozruch takie rzeczy się zdarzają,to tylko elektronika.
    Michał
  • Level 15  
    Do Prestige'a to ja nigdy zaufania nie miałem, bo strasznie dużo tego montowali w serwisach na szybko.
  • Level 1  
    chłopaki potrzebuje instrukcji obsługi bo kupiłem samochód i nie wiem jak działa ten alarm jak sie tym pilotem obsługują

Dodano po 1 [minuty]:

cały czas pulsuje mi czerwona dioda na desce rodzielczej od alarmu czy powinno sie tak dziać czy jest cośnie tak?