Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Podłączenie alarmu do centralnego zamka Volvo 850

robert78 10 Oct 2006 22:08 6026 8
    robert78
    Level 11  
    Witam,
    Podobno sterowanie centralnym zamkiem w Volvo 850 '95 odbywa się za pomocą "masy". Znalazłem przewody sterowania i po podaniu na jeden z nich masy, zamki się otwierają. Natomiast po podaniu na drugi masy, zamki się nie zamykają.
    Nie wiem czy coś robię źle, czy coś jest nie tak z instalacją, ale z klucza wszystko działa OK.
    W załączeniu przesyłam schemat instalacji samochodu. Może ktoś bystrzejszy podpowie o co chodzi.
    Pozdrawiam
    Robert.
  • Helpful post
    renqien
    Level 32  
    O ile pamiętam, musisz znaleść sterownik (taka kostka jak przekaźnik, tylko ciut wyższa) i tam jest jeden wolny pin do otwierania. Ta kostka była chyba żółta, ale to była noc i nie widziałem dokładnie.
    robert78
    Level 11  
    Szukałem sterownika na słuch ;) i rzeczywiście jest coś takiego jak przekaźnik ale wyższe, tyle że nie bardzo było do tego dojście.
    Muszę chyba poświęcić więcej czasu i spróbować się do tego dostać.
    Dzięki za odpowiedź, będę szukał...
  • Helpful post
    User removed account
    User removed account  
    renqien
    Level 32  
    Norbert.s. zgadza się, ale w sterowniku jest jedna wolna nóżka, bez kabelka i wystarczy konektorek żeński (taki jak od głośnika) i jest otwieranie masą. Tak przynajmniej było w 850-ce klienta.
    robert78
    Level 11  
    Z tego co pamiętam to ten sterownik jest dosyć głęboko wsadzony. Ciężko było się do niego dostać?
    User removed account
    User removed account  
    renqien
    Level 32  
    Problem polega na tym, że nie mam pamięci do takich rzeczy. Mnie to klient wszystko przygotował, ja tylko podszedłem i pokazałem co i gdzie. Możesz zrobić jak napisał norbert.s. sposób bardzo dobry i mniej zabawy.

Co do 460, to też kidyś przerabiałem taki temat jak siłownik w drzwiach kierowcy :D I tam siedział identyczny sterownik, tylko łatwo dostępny przy nogach kierowcy.
    robert78
    Level 11  
    Dzięki wszystkim za pomoc :D Doszedłem do sterownika. Wszystko działa jak należy.
    Pozdrawiam, dzięki
    Robert.