Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

GDN 22-120-8-ss

grabki91 01 Lis 2006 16:54 2682 6
  • WSTĘP
    Witam mam 15 lat i Jest to moja pierwsza konstrukcja, która była gotowa z tydzien temu .Miał to być mały sub, który poprawiłby basy w moich kolumnach.

Moderowany przez McRancor:

Za drugi taki sam temat w tym samym dziale, tego samego dnia z nieznacznie zmienionym pierwszym zdaniem i tytułem, przyznaje załużone ostrzeżenie

BUDOWA
    Skrzynia została zbudowana z płyty MDF o grubosci 1,8mm. W Gornej i dolnej płycie zostały wywiercone otwory na kołki ktore zostały wbite do wywierconych wczesniej otworów w bocznych sciankach, na dodatek zistała ona skrecona dodoatkowo wkretami i sklejona klejem wikol i dokładnie uszczelniona silikonem.Nasteonie obidowa została wyszlifowana na równo i wyszpachlowana szpachla do drewna.PO wyschnieciu szpachli zaczeło sie szlifowanie i jeszcze raz szpachlowanie i tak wkólko az było równiusienko.nastepnie został wywiercony otwor na głośnik, br i na terminal.Nastepnie kupiłem czarny lakier i pomalowałem cały sub wałkiem dałem chyba ze 4 warstwy lakieru!!! Aha jeszcze wczesniej chciałem pomalowac go zwykłym dekolakiem i tak zrobiłem lecz strasznie brzydko to wygladało gdyz szpachla bardzo wpijała lakier wiec na przyszłosc bede o tym pamietał.Na zdjeciach widac róznice tam gdzie była szpachla ale w rzeczywistosci nie rzuca sie to w oczy.
    Bede sie starał zrobic z tego subofera pasywnego subofer aktywny tylko narazie jestem zielony w sprawacz wzmaczniaczu do tego głosnika musze cos poczytac wiecej na ten temat , i jezli ktos by mi mogł dac jakiel porady na ten temat byłbym bardzo wdzieczny

GŁOŚNIK
    Głośnik to STX GND-22-120-4-SS, chyba najlepszym powodem jego wyboru to w miarę dobra cena i jakość.

ODSŁUCH
    Jestem bardzo zadowolony ponieważ do tej pory prawie nie słyszałem basu w starych kolumnach.

KOSZT

STX GDN-22-120-4-SS 49,0 zł +przesyłka 15zł=65zł
    Terminal 2,5 zł
    br-11zł
    lakier-4,5zł(sniezka)
    Reszta znaleziona w domu.
    dechy ciete w domu na maszynach mojego dziadziusia!!!
    --------------------
    83zł

ZAKOŃCZENIE
    Jako, że ten sub był moją pierwszą konstrukcją, Konstrukcję mogę uznać za udaną
    GDN 22-120-8-ss
    GDN 22-120-8-ss
    GDN 22-120-8-ss
    GDN 22-120-8-ss
    GDN 22-120-8-ss
    GDN 22-120-8-ss
    GDN 22-120-8-ss
    GDN 22-120-8-ss
    GDN 22-120-8-ss
    GDN 22-120-8-ss
    GDN 22-120-8-ss
    GDN 22-120-8-ss
    GDN 22-120-8-ss

Fajne!
  • #2 01 Lis 2006 21:27
    Hansol2_pl
    Poziom 20  

No musze przyznac ze troszke wysilku w to wsadziles. Wyliczyles ta obudowe czy tylko na oko i ucho robiles?

• #3 01 Lis 2006 21:36
    kumaneq
    Poziom 11  

Ogólnie fajnie.
    Trochę zmasakrowałeś tymi imbusami pierścień od przetwornika :)

• #4 02 Lis 2006 10:00
    Arkadyo
    Poziom 29  

Trochę mało opisu żeby cokolwiek oceniać, sam wyglad to kwestia gustu i raczej jego ocena ma drugorzędne znaczenie. Napisz ile litrów ma obudowa, jakie strojenie i czy dałeś jakikolwiek filtr? czy obcinasz cyfrowo kompem? Bo chyba nie puściłeś go szerokopasmowo? :D

• #5 02 Lis 2006 13:30
    wow
    Poziom 27  

Arkadyo małe OT jak mogę cyfrowo ucinać???

• #6 02 Lis 2006 15:28
    grabki91
    Poziom 10  

Arkadyo napisał:
    Trochę mało opisu żeby cokolwiek oceniać, sam wyglad to kwestia gustu i raczej jego ocena ma drugorzędne znaczenie. Napisz ile litrów ma obudowa, jakie strojenie i czy dałeś jakikolwiek filtr? czy obcinasz cyfrowo komputerem? Bo chyba nie puściłeś go szerokopasmowo? :D

obudowa ma niecałe 40litrów była liczona nie była robiona na oko
    ja zmieniłem rozdzielczosc w aparacie na najmniejsze i bez probemu zdjecia wchodza na stronke

• #7 02 Lis 2006 20:26
    Arkadyo
    Poziom 29  

wow napisał:
    Arkadyo małe OT jak mogę cyfrowo ucinać???

No tak słowo "cyfrowo" pojawiło się przez pomyłkę, miałem na myśli konfigurowanie programowe poszczególnych kanałów na karcie dzwiękowej

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME