Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dysk WD Cawiar. Widoczny w BIOSie, w XP już nie. Błąd odczytu.

26 Lis 2006 21:15 2182 11
  • Poziom 16  
    Witam
    Mam dysk twardy WD Cawiar 80 i pewnego dnia odmówił mi posłuszeństwa. Dysk w biosie jest widoczny, jednak windows (XP) go nie widzi. Próbowałem go sformatować ale wyświetlił się komunikat, że instalator nie ma dostępu do dysku, a w dosie z windy 98 wyświetliło, a dokładnie fdisk, że jest błąd odczytu z dysku twardego. Co może z nim być ?? Pozdrawiam.
  • Poziom 20  
    miałem cos podobnego ale z dyskiem 60 gb. w "pewnym" serwisie po 2 dniach powiedzieli ze dysk juz umarł... poszedłem do innego i kazali przyjsc za 30 minut i był gotowy:D u mnie cos w ustawieniach popsuło sie bo próbowałem usunąć bariery biosu:D Więc idź do serwisu i za 20 pln naprawią go.
  • Pomocny post
    Admin grupy komputery
    Miałem podobny problem w laptopie i długo szukając sprawdziłem wiele programów. Najpierw troche mi pomógł program Acronis PartitionMagic -
    Udało się usunąć wszystkie partycje.
    Następnie Fdisk z dyskietki startowej WinME zrobił mi partycje.
    To było z 2 lata temu i do dziś dnia ten laptop działa bez problemów na tym samym dysku.
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    a jesteś pewien że fdisk "widzi" dyski powyżej 65535MB? Pamiętam że były z tym jakieś problemy ale nie używam od tamtej pory FDISKa więc nie jestem w stanie nic więcej powiedzieć. Spróbuj usunąć wszystkie partycje i założyć na nowo programem Acronis Partition Expert. Powinno pomóc.
  • Spec od komputerów
    fdisk z win98 mial problemy z wiekszymi partycjami. Ale nawet wtedy wystarczylo pojemnosci dyskow przydzielic poslugujac sie procentami rozmiaru dysku, a nie megabajtami.
  • Admin grupy komputery
    FDisk nie widzi co prawda dużych partycji ale bez problemu je robi.
  • Poziom 16  
    Dzięki chłopaki (i dziewczyny jeśli są :D ) udało się, dysk ożył HAHA!!!! jak się ciesze HAHAHA!!!!!!!!1 Pozdrowienia.
  • Admin grupy komputery
    Może daj nam znać co pomogło .

Warto wiedzieć i innym pomożesz.
  • Poziom 16  
    Jednajk nie pomogło. W Acronis Partition Expert zdalazł ten dysk ale na starcie wywala komunikat, że ma problem z odczytaniem z 0 klastra czy coś takiegio. Na początku to olałem ale widocznie jednak cos w tym jest bo dałem, zeby stworzył nowa partycje i sformatował. Wykonał te procesy ale niestety partycja sie nie pojawia a jak zas włącze Acronis Partition Expert to pojawia sie od nowa, ze nie ma żadnej partycji. I co teraz ?? Pomocy !!!! Pozdrawiam.
  • Poziom 25  
    No to klops obawiam się. Nie zapisuje Ci zmian w partycjach.
  • Admin grupy komputery
    A co z tym programem - DataLifeGuard - bawiłeś się nim ?
    To oryginalnie soft do WDCaviar.

Jeśli też nie da rady - proponuje odpalić kompa z dyskietki startowej WinME Fdiskiem pousuwać wszystkie partycje i zrobić jedną podstawową , po czym ją sformatować.