Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z fusami Atmega16 & PonyProg

21 Gru 2006 14:06 933 3
  • Poziom 16  
    W PonyProg mam ustawiony programator AVR ISP I/O. Wedlug instrukcji z książki powinien być ustawiony AVR ISP API jednak gdy go wybiore to nie mam dostępnego zadnego portu LPT. Dla AVR ISP I/O moge wybrać LPT1. Problem jest taki że nie mogę zaprogramować bitów konfiguracyjnych:( Pamięć programu się programuje bez problemu, mozna także ją czytać ale problem z tymi fusami:( Przykładowa dioda LED miga mi 16 razy wolniej bo układ chodzi na wewnetrznym RC. Dlaczego PonyProg nie chce mi programować bitów konfiguracyjnych??Instalowałem kilka wersji i nic....
  • Poziom 21  
    Seiemka!

Ja też mam ustawionego PonyProga tak jak Ty i wszystko u mnie działa. Sprawdź poleceniem probe w konfiguracji czy nie wywala błędu i zrób kalibrację programatora.
  • Poziom 42  
    ... ja też mam ustawione na AVR ISP I/O ;) ... zrób tą kalibrację jak radził kolega Electix i opisz błąd jaki ci się pokazuje gdy próbujesz programować fusiki? bo rozumiem, że pojawia się jakiś komunikat? czy też po kliknięciu w klawisz WRITE zachowuje się tak jakby wszystko poszło OK a fusy nie są przestawione? (aha ostatnia dobra wersja Pony to 2.06f beta - tzn ja taką mam i nie miałem jeszcze problemów)

pozdrówka
  • Poziom 16  
    Nie było żadnych komunikatów, probe i kalibracja też ok. Wszystko wygladało tak jakby się programowały, ale w rzeczywistości nie było widać rezultatów. Zmieniłem ustawienia portu w BIOSIE na Bi-Direct czy coś takiego i teraz działa OK:)