Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Minolta EP 5000-podajnik oryginałów! problem!

marcin4 05 Sty 2007 20:45 705 2
  • #1 05 Sty 2007 20:45
    marcin4
    Poziom 19  

Witam

Podajnik ma oznaczenie AFR-13
    problem pojawia się przy kserowaniu dwustronnym szczególnie na "r-ce" czyli tzw A4 wzdłóż! kartka zatrzymuje się z lewej strony podajnika ok 3/4 jej długości na szybie! rolki zmieniane szyba smarowana, taśma zmieniana wielokrotnie, czujniki czyszczone!
    problem się powtarza w innych podajnikach AFR-1000, innych AFR-13 mam takie trzy podajniki! próbowałem już różnych sposobów , nie mam już sił ani pomysłów! kserowanie jednostronne jest ok! nie ma żadnych problemów!

proszę o pomoc!

• #2 06 Sty 2007 00:59
    habelj
    Poziom 15  

Generalnie masz do wyregulowania dwa elektromagnesy. Jeden od zwrotnicy w środku podajnika (jednostronne-dwustronne), drugi od wciskania prowadnicy na szybie (to z lewej strony szyby). Pierwszy musisz ustawić tak, żeby zwrotnica sie zamykała do końca. Drugi elektromagnes ustawiasz żeby wciskał tę klapke obok szyby. jak to ustawisz powiino być ok.
    Zakładam, że czujniki masz czyste, rolki dobre, a taśmę prowadzącą czystą i odtłuszczoną.

Dodano po 58 [sekundy]:

A i sprawdz czy kartka nie zaczepia o ten metalowy znacznik który jest nad szybą

• #3 06 Sty 2007 16:33
    marcin4
    Poziom 19  

dzięki problem rozwiązany
    pozdr.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME