logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Schemat połączenia silnika Sf 225 M-8 735 obr/min 380V gwiazda/trójkąt

mirdek 08 Sty 2007 09:43 8951 11
REKLAMA
  • #1 3420293
    mirdek
    Poziom 11  
    Posty: 42
    Ocena: 7
    Witam , poszukuje dla tescia :) schematu podłaczenia silnika , silnik byl przewijany - szukam i nie moge nigdzie zanalesc. Na silniku sa takie oznaczenia Sf 225 M-8 , 735 obr/min 380 V . Prosze o porady o pomoc , gdzie cos takiego mozna szukac . Pozdrawiam
  • REKLAMA
  • #2 3420371
    wiewiórka
    Poziom 15  
    Posty: 129
    Pomógł: 5
    Ocena: 32
    Najczęściej podłącza się w gwiazdę (rysunek z lewej):
    Załączniki:
    • a_tabliczka_zaciskowa.gif (3.75 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
  • REKLAMA
  • #3 3420472
    mirdek
    Poziom 11  
    Posty: 42
    Ocena: 7
    Tzn ten pierwszy ?
  • REKLAMA
  • #4 3420500
    wiewiórka
    Poziom 15  
    Posty: 129
    Pomógł: 5
    Ocena: 32
    Jes ser! Ale napisz więcej informacji, bo może trzeba coś innego zastosować np.przełącznikm gwiazda-trójkąt. Jaka moc silnika? Przepisz wszystko z tabliczki.
  • #5 3420766
    bestler
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 5277
    Pomógł: 254
    Ocena: 893
    Skf 225 M-8; 22 kW, 735obr/min., 380 V


    22 KW to z pewnością się go łączy w trójkąt. Nie wiem czy to ten silnik bo jedną literką się różni.
  • REKLAMA
  • #6 3420897
    mirdek
    Poziom 11  
    Posty: 42
    Ocena: 7
    Skf 225 M-8; 22 kW, 735obr/min., 380 V


    Chodzi mi o czołowe połączenie uzwojeń, silnik jest nawijany dwuwarstwowo drutem 1,25 , 29 zwoi w cewce. Niewiemy jak go połączyć czy w dwa obwody równoległe czy w cztery obwody równoległe? Silnik ma mięć polaczenie w trójkąt 380 V.

    Ps- Proszę o wyrozumiałość, nie jestem fachowcem w tej dziedzinie i nie znam fachowych zwrotow i pojec .
  • #7 3421706
    otomeko
    Poziom 15  
    Posty: 245
    Pomógł: 11
    Ocena: 16
    mirdek napisał:
    Skf 225 M-8; 22 kW, 735obr/min., 380 V


    Chodzi mi o czołowe połączenie uzwojeń, silnik jest nawijany dwuwarstwowo drutem 1,25 , 29 zwoi w cewce. Niewiemy jak go połączyć czy w dwa obwody równoległe czy w cztery obwody równoległe? Silnik ma mięć polaczenie w trójkąt 380 V.

    Ps- Proszę o wyrozumiałość, nie jestem fachowcem w tej dziedzinie i nie znam fachowych zwrotow i pojec .


    a kto go wyzwoił? jeśli macie od niego czoło i został nawinięty tak jak był to można dojść po jednej końcówce z linki przyłączeniowej.
    jeśli był pusty to skąd dane nawojowe bez łączenia:?:
  • #8 3423102
    lech2806
    Poziom 11  
    Posty: 6
    Ocena: 2
    Najpierw zacząłbym od oznaczenia początków i końców uzwojeń.
    U1,V1,W1 - początki
    U2,V2,W2 - końce
    Tak oznaczone uzwojenia dopiero łączy się w trójkąt lub gwiazdę.
  • #9 3423181
    otomeko
    Poziom 15  
    Posty: 245
    Pomógł: 11
    Ocena: 16
    lech2806 napisał:
    Najpierw zacząłbym od oznaczenia początków i końców uzwojeń.
    U1,V1,W1 - początki
    U2,V2,W2 - końce
    Tak oznaczone uzwojenia dopiero łączy się w trójkąt lub gwiazdę.


    tak wszystko ładnie tylko ten silnik ma 24 cewki/ 48 końcówek które trzeba połączyć.
    poczekam na autora postu żeby odpowiedział na pytanie czy ma czoło od tego silnika, jeśli nie to trzeba bedzie zasięgnąć do poradnika, tylko nie wiem czy będzie tam seria Sf
  • #10 3423302
    lech2806
    Poziom 11  
    Posty: 6
    Ocena: 2
    To masz problem.
    Ja poszedłbym do specjalitycznego zakładu. Oni Ci to zrobią profesjonalnie. Ten silnik to nie jest zabawka.
    Samodzielne próby mogą Cię drogo kosztować.
  • Pomocny post
    #11 3424344
    otomeko
    Poziom 15  
    Posty: 245
    Pomógł: 11
    Ocena: 16
    trochę mnie wprowadziłeś w błąd z tymi zwojami na cewce.
    przy tym drucie 1,25 masz 29 zwoi na sekcji razy 3 sekcje co daje 87 zwoi na cewce.
    na całą fazę powinno być 174 zwoje.
    wiec jeśli masz 24 cewki podzielić na 3 fazy daje 8 cewek na fazę.
    w tym wypadku łączenie będzie 4 obwody równoległe oczywiście do trójkąta.
    jeśli nie będziesz wiedział jak połączyć daj znać to podeślę schemat
  • #12 3424737
    mirdek
    Poziom 11  
    Posty: 42
    Ocena: 7
    otomeko napisał:
    trochę mnie wprowadziłeś w błąd z tymi zwojami na cewce.
    przy tym drucie 1,25 masz 29 zwoi na sekcji razy 3 sekcje co daje 87 zwoi na cewce.
    na całą fazę powinno być 174 zwoje.
    wiec jeśli masz 24 cewki podzielić na 3 fazy daje 8 cewek na fazę.
    w tym wypadku łączenie będzie 4 obwody równoległe oczywiście do trójkąta.
    jeśli nie będziesz wiedział jak połączyć daj znać to podeślę schemat



    Witam , o to mi chodzilo :) dziekuje wszystkim za pomoc . Pozdrawiam

    Ps- punkty zostały przyznane

Podsumowanie tematu

✨ Dyskusja dotyczy schematu połączenia silnika elektrycznego oznaczonego jako Sf 225 M-8, 22 kW, 735 obr/min, 380 V, z nawinięciem dwuwarstwowym drutem 1,25 mm i 29 zwojami na cewce. Poruszono problem prawidłowego połączenia uzwojeń – czy w dwa czy cztery obwody równoległe – oraz wyboru konfiguracji gwiazda/trójkąt. Ustalono, że silnik o mocy 22 kW powinien być połączony w trójkąt przy 380 V. Podkreślono konieczność oznaczenia początków i końców uzwojeń (U1,V1,W1 oraz U2,V2,W2) przed ich łączeniem. Wskazano, że silnik ma 24 cewki i 48 końcówek, które należy odpowiednio połączyć, co wymaga fachowej wiedzy i precyzji. Zwrócono uwagę na ryzyko samodzielnych prób i zalecenie konsultacji z profesjonalnym zakładem. Ostatecznie potwierdzono, że przy 24 cewkach i 3 fazach (8 cewek na fazę) połączenie powinno być w cztery obwody równoległe do trójkąta. Zaproponowano przesłanie schematu połączenia na życzenie.
REKLAMA