Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

LPG - instalka BIGAS SGIS-N - soft i klucz do niego

saliczek 12 Feb 2007 22:55 41204 33
    saliczek
    Level 2  
    Witam!!
    Mam soft do tej instalki, jednak nie mam możliwości z jego pełnego korzystania :( , nie moge zrobić mapy wtrysków

Poszukuję klucza który mi to odblokuje

p.s. mam też OMVLXXIN z kluczem , taki sam programik ale ECU LPG wywala mi komunikat że jest niekompatybilny :(

jakby ktoś z Was miał to proszę o przesłanie na saliczek(malpa)interia.pl

pozdr.
    saliczek
    Level 2  
    a może ktoś ma instrukcję do softu w języku polskim??
    korzen402
    Level 12  
    Mam ten sam problem. Po podłączeniu wyskakuje błąd że niekompatybilna
    Jak ktoś wie to prosze o wskazówki.
    kruczi
    Level 17  
    saliczek wrote:
    Witam!!
    Mam soft do tej instalki, jednak nie mam możliwości z jego pełnego korzystania :( , nie moge zrobić mapy wtrysków

Poszukuję klucza który mi to odblokuje

p.s. mam też OMVLXXIN z kluczem , taki sam programik ale ECU LPG wywala mi komunikat że jest niekompatybilny :(

jakby ktoś z Was miał to proszę o przesłanie na saliczek(małpa)interia.pl

pozdr.

jaką masz wersje softu ?
    mpcnavi
    Level 2  
    proszę o pomoc, mam ten sam problem tzn. instalacja Bigas SGIs n zamontowana w Xantii 1,8 16V 2 lata temu przez poprzedniego właściciela. Instalacja samoczynnie przełącza się na benzynę i włączenie gazu jest możliwe dopiero po ponownym rozruchu silnika.
    Posiadam soft OMVLXXIN ale mam brak komunikacji, niezależnie od portu COM, który ustawię, posiadam również soft Bigas tyle, że bez klucza :cry:
    ANDRZEJ KRAKÓw
    Level 11  
    Witam. Mam coś co mogło by was zainteresować. Jest to płytka z oprogramowaniem do Bigasa, wszystkie wersje a do jednej jest klucz. Po jego wgraniu mamy możliwość ustawienia wszystkiego. Chętnie oddam za przeszkolenie w programowaniu tej instalacji.
    kruczi
    Level 17  
    ANDRZEJ KRAKÓw wrote:
    Witam. Mam coś co mogło by was zainteresować. Jest to płytka z oprogramowaniem do Bigasa, wszystkie wersje a do jednej jest klucz. Po jego wgraniu mamy możliwość ustawienia wszystkiego. Chętnie oddam za przeszkolenie w programowaniu tej instalacji.

jaka jest wersja programu bez podmiany exe-ca ?
    damart
    Level 10  
    Tezpotrzebuje taki progs

Dodano po 1 [minuty]:

Czy ten programm obsługuje alisein firmy zavoli
    RomanCitro
    Level 16  
    Mam problem może ktoś tutaj mi pomoże, problem opisywałem w wątku Tutaj jak i na forum autogaz lecz nikt nie wie o co chodzi.
    Stachpol
    Level 10  
    Witam. Dołączam się do pytanie wyżej.
    RomanCitro
    Level 16  
    Stachpol wrote:
    Witam. Dołączam się do pytanie wyżej.

ja już sprawę ząłatwiłem, a co jest u ciebie? (tak dokładniej)
    calebzzz
    Level 12  
    Pytanie do moderatora dlaczego wywalil moj soft ktory tutaj wrzucilem do bigas?
    żyro_
    Level 2  
    Mam problem właśnie z instalacją Bigas 2001 n, czy programy które są umieszczone wyżej pozwolą mi sie połączyć z komputerem gazowym. mam interfejs do tego komputera ale nie wiem jakim programem to zrobić.
    kolo7interia.eu
    Level 12  
    żyro_ wrote:
    Mam problem właśnie z instalacją Bigas 2001 n, czy programy które są umieszczone wyżej pozwolą mi sie połączyć z komputerem gazowym. mam interfejs do tego komputera ale nie wiem jakim programem to zrobić.

Pierwszy jest dla ciebie.
    tu_zbych
    Level 2  
    1) Plik ProgBaseKL.exe nie uruchamia się w żadnym z programów setup.exe oraz nova_sgis096a.exe

Zawartość
    instrukcja_instalacji_klucza_bigas.txt

skopiować plik ProgBasekl do folderu Bigas2001N.
    Do folderu Bigas2001N wchodzimy wybierając: dysk C, program files, bigas, Bigas2001N.
    Z pliku ProgBaseKL, który już znajduje się w Folderze Bigas2001N utworzyć skrót na pulpit, co pozwoli na uruchamianie programu w wersji 3.0.1 rozszerzonej o mapę.

To program w którym po skopiowaniu zgodnie z opisem instrukcja_instalacji_klucza_bigas.txt można uruchomić ProgBaseKL.exe

Dla własnych potrzeb mojego pierwszego auta na gaz poszukuje programu do instalacji Bigas, a wydaje mi się, że program który załączam i ProgBaseKL.exe nie będą działać.
    tu_zbych
    Level 2  
    2) Kolega ANDRZEJ Kraków pisze o kluczu podejrzewam, że jest on niezbędny do korzystania z programów do instalacji Bigas.
    Moje pytania: Czy jest to klucz sprzętowy czy programowy? Czy można prosić o pomoc w zdobyciu lub skopiowaniu tego klucza?

3) ostatnio natrafiłem na opisy napraw sterowników Bigas, ale złośliwość rzeczy martwych zawieszony PC-t i nie mogę znaleźć tej super włoskiej strony.
    Wrzucam dwa JPG-i stamtąd licze na kolegów z allegro, którzy te sterowniki naprawiają.
    Horn
    Level 13  
    Odgrzebuje stary temat może się coś w tym czasie zmieniło. Z tych softów które tu zamieszczono wszystko się ładnie uruchamia łączy się z centralką instalacji, wszystkie parametry mogę zobaczyć ale niczego nie mogę zmienić. A potrzebuje ustawić inną temperaturę przełączania. Jak ktoś by potrafił pomóc będę wdzięczny.
    konrad1983daniel
    Level 10  
    witam mam problem z połoczeniem sie z bi gazem pszez rs32 nie rozpoznqaje a mam za mało puktów za by pobrać sobie jnnego oprogramowania pomozecie to muj nr gg 5092898

Dodano po 6 [minuty]:

witam mam problem z połoczeniem sie z bi gazem pszez rs32 nie rozpoznqaje a mam za mało puktów za by pobrać sobie jnnego oprogramowania pomozecie to muj nr gg 5092898

Dodano po 20 [minuty]:

do tej instalaci potszebny probram i pod ten jnterfejs viaken com rs32

Dodano po 4 [minuty]:

Dodano po 48 [minuty]:

Dodano po 6 [minuty]:

pszczyna mrugania kontrolek gazu natym filnie co to może byc

Dodano po 54 [minuty]:

mam program gigaz ale nie łoczy sie z interfejsem nie rospoznaje go co zrobić zeby zadziłał
    konrad1983daniel
    Level 10  
    czy ktos posk\jada program do regulaci tego gazu????? bigas
    konrad1983daniel
    Level 10  
    czy ktos wie co to moze byc??
    intercooler
    Level 12  
    Jak miga sama pomarańczowa kontrolka a czerwone się palą, to oznacza, że sterownik oczekuje na zadane parametry aby przełączyć się na zasilanie gazowe np. temperatura reduktora czy obroty silnika. Widzę "dyskotekę" na centralce być może jest jakiś błąd z połączeniem elektrycznym i sterownik nie załącza gazu, bądź błąd sterownika, więc sprawdź połączenia elektryczne a jak to nic nie da to ...aktualizacja firmware, oczywiście przy założeniu, że interfejs łączy się ze sterownikiem. Aktualizacja sterownika to delikatna sprawa, brak zasilania tzn. jej przerwa, problem z interfejsem niewłaściwe firmware i po....sterowniku a wtedy pomoże tylko serwis dlatego, że trzeba rozbierać sterownik i wgrywać oprogramowanie przez złącze diagnostyczne w sterowniku. Polecam--Na Allegro użytkownik Prezes_38 przedstawia ofertę firmy Auto-krupa Siedlecka 101,08-119 Strzała, tel: 668 169 888, która zajmuje się naprawą sterowników Bigas oraz podobnych. Cena naprawy takiego sterownika waha się w granicach 150zł-450zł. Dodam, że ja mój sterownik "załatwiłem" właśnie przez złe firmware.
    konrad1983daniel
    Level 10  
    witam dzięki wiem ze mam uszkodzony map-sensor gazu i najpierw muszę go zakupić a później jak co to dopiero bede dzwonił jak co do tego serwisu sterowników gazu czy mi go zrobią i jak długo trza by czekać dzieki za infoemacie
    madnuttta
    Level 1  
    Re bigas software
    i have an early bigas sequential system fitted in 2004 to a VOLVO T5
    the ecu is AEB 2568
    Ii foolishly tried to upgrade the firmware with the latest version
    now i have a brick
    what i need before i bin it, is the correct firmware
    i think it is perhaps one of these firmwares

AEB2568_#00900.pb8
    AEB2568_#01000_temp.pb8

does anyone have these files, would greatly appreciate locating them as i am now bald and old and i wasn't when i first started looking for them.
    thanks.
    goundi6
    Level 1  
    interface bigas sgisn ( cable) usb or serial???
    harraldas
    Level 2  
    chłopaki dzięki życie ratujecie
    konrad1983daniel
    Level 10  
    map-sensor był zakupiony i zrobił zwarcia w sterowniku gazu, sterownik został naprawiony i śmiga jak talala
    piterok4
    Level 12  
    Witam,
    Posiadam sterownik Bigas Sgis. Udało mi się połaczyć ze sterownikiem przy pomocy programu SGIS-n 4.1.1.1.125. Mam problem z kluczem do programu. Ma ktoś jakiś sprawdzony klucz do tej wersji?
    volicent
    Level 9  
    Witam mam błąd C03 interfejs rs232 czy trzeba zamieniać skrajne piny by uzyskać połączenie?

Dodano po 51 [sekundy]:

Dodam, że mam windows 8.1 czy to moze byc przyczyna braku połączenia i błedu c03?
    whtb
    Level 1  
    Odgrzewając trochę temat, czy można podłączyć się z ecu lpg poprzez zwykły kabel ftdi na usb, ma ktoś schemat takiego połączenia? Instalacją to BIGAS SGIS-N AEB2001N w accord VI.
    Umbi
    Level 2  
    Good morning everyone

I want to install a Bigas Sgis with AEB2001 N on Alfa Romeo 146 1.6 T.S. .... I have a cable and connection it's OK ... I have update Firmware with last version (I think available ..... 13.xx) but I have Valtek LPG Injector and I have not MAP for this type and Experience to settings ..... Can you HELP me ?

Thank-you in advance for yoyr HELP