logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Program do schematów elektrycznych z symbolami SIMATIC S7 i Moeller DIL-EM/ER

fantasta 20 Lut 2007 22:06 4889 6
  • #1 3597328
    fantasta
    Poziom 29  
    Posty: 1696
    Pomógł: 48
    Ocena: 100
    Szukam jakiegos programu w ktorym moglbym wykonac schemat elektryczny i montazowy z wykozystaniem symboli SIMATIC S7 oraz stycznikow Moeler DIL-EM lub DIL-ER.

    Najlepiej cos w stylu PcSchematic. Tylko ze w nim jest bieda i nie ma ani jednych ani drugich symboli :/
  • #2 3597840
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • #3 3598156
    fantasta
    Poziom 29  
    Posty: 1696
    Pomógł: 48
    Ocena: 100
    To wiem. Ale musze jeszcze narysowac schemat montarzowy a tam styczniki Siemensa wizualnie rznia sie od Meoelera. Tak samo PLC Simatic rozni sie wizualnie od Mitsubishi FX
  • #4 3602455
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • #5 3701976
    Wawrzo.
    Specjalista Automatyk
    Posty: 264
    Pomógł: 16
    Ocena: 24
    Do rysowania schematów instalacji elektrycznych i automatyki sł€ży EPLAN.
    Zciągnij sobie przez emule lub kontakt na priva.
    Wawrzo.
  • #6 3723128
    zaqwer
    Poziom 12  
    Posty: 22
    Pomógł: 1
    Ocena: 1
    Symbole MOELLERA do Pcschematica - do zabudowy szafy posiadam - kontakta na priva. Poza tym podręcznik EPLANA -pl. i trochę plików z bazami aparatów. Chętnie wymienie.
  • #7 5374798
    Slawek_Killer
    Poziom 12  
    Posty: 8
    Witam, ja robię projekty w PCSchematiku, posiada wszystkie symbole SIMATIC i Moeler potrzebne do twojego projektu. Wersje demo możesz ściągnąć ze strony producenta, wystarczy w google wpisać nazwe programu.

Podsumowanie tematu

✨ Poszukiwano programu do tworzenia schematów elektrycznych i montażowych z wykorzystaniem symboli SIMATIC S7 oraz styczników Moeller DIL-EM i DIL-ER, najlepiej podobnego do PcSchematic. W dyskusji podkreślono, że symbole aparatury są przypisane funkcjom zgodnie z normami, jednak wizualne różnice między stycznikami Siemens i Moeller wymagają odrębnych symboli w schematach montażowych. Zaproponowano użycie programów CAD lub EPLAN, które oferują bazy DXF z rysunkami elementów, umożliwiające dokładne odwzorowanie wyglądu urządzeń. Wskazano, że EPLAN jest popularnym narzędziem do rysowania schematów instalacji elektrycznych i automatyki, a symbole Moellera do PcSchematic są dostępne i można je uzyskać na prywatne kontakty. Na koniec potwierdzono, że PCSchematik posiada wszystkie potrzebne symbole SIMATIC i Moeller, a wersje demo można pobrać ze strony producenta.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA