Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

przegrywanie kilku filmów nagranych kamerą na płytę DVD

proviev 28 Lut 2007 07:30 6005 7
  • #1 28 Lut 2007 07:30
    proviev
    Poziom 14  

Mam problem: muszę zgrać kilka filmów nagranych kamerą na jedną płytkę DVD. Po wgraniu filmów na dysk twardy okazało się, że każdy folder zawiera pliki o identycznych nazwach (Video_TS, Video_TS.BUP; Video_TS.INFO; VTS_01_0.BUP; VTS_01_0.INFO; VTS_01_1; VTS_01_2). Zgrywanie filmów polega na umieszczaniu na płycie poszczególnych plików, a te (jak pisałem wyżej) mają identyczne nazwy. W jaki sposób powinienem zmienić nazwy plików, by mieć na jednej płycie DVD kilka filmów?

0 7
  • #2 28 Lut 2007 08:29
    mrrudzin
    Poziom 39  

Najprościej umieścić je w osobnych folderach :)

Poczytaj tutaj co siedzi w poszczególnych plikach

0
  • #3 28 Lut 2007 08:40
    Wiech26
    Poziom 19  

Każdy z folderów zawiera komplet plików DVD video które umożliwiają odtworzenie filmu i są pojedyńczym kompletnym filmem.Czy chcesz mieć na płycie jeden ciagły film , czy ma się składać z pojedyńczych tzw.klipów odtwarzanych niezależnie z możliwością indywidualnego wyboru filmu?

0
  • #4 28 Lut 2007 09:17
    proviev
    Poziom 14  

Wiech26 napisał:
    Każdy z folderów zawiera komplet plików DVD video które umożliwiają odtworzenie filmu i są pojedyńczym kompletnym filmem.Czy chcesz mieć na płycie jeden ciagły film , czy ma się składać z pojedyńczych tzw.klipów odtwarzanych niezależnie z możliwością indywidualnego wyboru filmu?

Chciałbym mieć kilka filmów.

Dodano po 2 [minuty]:

mrrudzin napisał:
    Najprościej umieścić je w osobnych folderach :)

Poczytaj tutaj co siedzi w poszczególnych plikach

One są umieszczone w osobnych folderach, ale gdy chcę nagrać to muszę te foldery otworzyć (nero nie widzi folderów tylko pliki umieszczone w tych folderach).

0
  • #5 28 Lut 2007 10:15
    PitD

VIP Zasłużony dla elektroda

Spróbuj tak :

VTS_01_0.BUP
    VTS_01_0.INFO
    VTS_01_1.VOB
    VTS_01_2.VOB

VTS_02_0.BUP
    VTS_02_0.INFO
    VTS_02_1.VOB
    VTS_02_2.VOB

VTS_03_0.BUP
    VTS_03_0.INFO
    VTS_03_1.VOB
    VTS_03_2.VOB

0
  • #6 28 Lut 2007 10:23
    Romek_xx
    Poziom 24  

Ja robię to w Nero Vision, najpierw niestety NV przeciąga film na HDD i po ściągnięciu kilku mixuję je na edytorze jako mpeg2 .. możliwość dodania napisów w różnych stylach (np. opis miejsca nagrywania kamerą lub daty). Wykonanie menu i dodawanie swojej ścieżki dźwiękowej to też plus... Po wszystkim wypalam jako dvd-video.
    PS: Płyty dvd mam z kamery nagrane na stacjonarnej nagrywarce w formacie dvd_vr, nagrywam w najlepszej jakości (1 godzina na płycie), na komputerze łączę filmy i wypalam w wysokiej jakości :8000kbit/s ; próbkowaniu progresywnym i konwertuję dźwięk do AC-3 (2.0).

0
  • #7 28 Lut 2007 11:43
    Wiech26
    Poziom 19  

Wgraj te filmy do programu TEMPGEnc DVD Author.Tam możesz sobie dorobić menu do płyty i mieć wybór na starcie który film wybrać lub wybrać opcje automatycznego odtwarzania bez wyboru.To samo można to samo zrobić w Nero Vision.

0
  • #8 28 Lut 2007 12:19
    proviev
    Poziom 14  

Wiech26 napisał:
    Wgraj te filmy do programu TEMPGEnc DVD Author.Tam możesz sobie dorobić menu do płyty i mieć wybór na starcie który film wybrać lub wybrać opcje automatycznego odtwarzania bez wyboru.To samo można to samo zrobić w Nero Vision.

OK! Tylko, że TMPGEnc DVD Author i Nero Vision to są programy komercyjne :(.

0