Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ograniczenie wysyłania. Blokowanie portów p2p?

02 Mar 2007 15:24 1803 4
  • Poziom 15  
    Witam

Mam lacze w ktorym DL wynosi w dzien okolo 400kb/s a w nocy nawet do 900kb/s sie rozpedza. Wszystko bylo by ladnie pieknie gdby nie UL ktory wynosi niezaleznie od godziny okolo 10-15kb/s. Lacze jest dzielone na 2 komputery (szeregowo, kabel sieciowy od internetu podlaczony jest do mojego komputera, a z mojego komputera 2ga sieciowka do pokoju obok w ktorym urzeduje moja siosta) Kozysta ona z eMUli, Torrentow i innych klientow p2p. Gdy wlaczy te programy internet praktycznie przestaje mi dzialac. Strony laduja sie bardzo dlugo przez to ze nie mam zadnego ULoadu. Nie moge jej porzekonac do uzywania programu NetLimiter bo gdy zmniejszy UL transfer spada jej do 10-20kb/s wiec poprostu tego nie uzywa. I tutaj rodzi sie moje pytanie: Jak poblokowac jej porty p2p lub ustalic UL na poziomie 3-5kb/s??? bez ingerowania w oprogramowanie w jej komputerze. Moj komputer teoretycznie jest serwerem wiec mozna by bylo ustawic cos takiego. OS'y na tych kompach to XP Pro i XP Home u niej.

Z gory dziekuje
  • Poziom 15  
    No cóż ja bym zrobił dwie rzeczy.takie z najbardziej prościutkich na początek.W samych ustawieniach emul-a mozna ustawic tak transfer aby Ul miał 3..3,5kb.Albo wyrównał bym szansę i wstawił router-ek ,no ale to są dodatkowe koszta..
  • Poziom 15  
    router bedzie dopiero w czerwcu bo mam juz 1 ale uzywam go na stancji gdzie jest bardzije potrzebny. na stancji skonczyly sie problemy z brakiem neta wlasnie przez ten router;] a port utorrenta odblokowalem tylko dla mojego IP i uzywam go jak wszyscy spia.

jakiegos programowego ustalenia DL dla konkretnego ip/mac nie mozna wprowadzic?
  • Poziom 15  
    wie moze jak ograniczyc ten upload???
  • Poziom 27  
    Domyślam się, że używasz windowsowego udostępniania połączenia. W celu podziału łącza musz wykorzystać jakiś bardziej zaawansowany program, np. WinRoute.