Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Oscyloskop HPS 10

autoelektryk 10 Mar 2007 19:59 2081 3
  • #1 10 Mar 2007 19:59
    autoelektryk
    Poziom 16  

Witam kolegów
    Jestem posiadaczem oscyloskopu recznego velleman hps10. Problem z nim polega na tym, ze po sprawdzeniu na generatorze przebieg 1khz jest widoczny i tez jest zniekształcony ponizej tej czestotliwosci, nie rysuje przebiegu.
    Oscyloskop stosuje do pomiarów w samochodówce: przebieg alternatora, czujników i raczej nie było mozliwosci aby dostał jakas szpile.
    W zwiazku z tym pytam kolegow czy ktos spotkał sie z takim uszkodzeniem? Czy naprawa jest opłacalna i ewentualnie gdzie mozna ja wykonac, w internecie nic nie znalazłem.
    W opcjach ustawien sterowania raczej nic nie namieszałem.
    Dziekuje za podpowiedz.

0 3
  • #2 11 Mar 2007 10:55
    CosteC
    Poziom 26  

W instalacjach samochodowych jest całkiem sporo śmieci. Rozumiem że przebieg poniżej 1kHz jest zniekształcony - przypomina raczej piłę:

__|\___

Obstawiam że przełączyłeś wejście z DC na AC. Można zmierzyć napięcie akumulatora? Czy pokazuje 0V?

0
  • #3 11 Mar 2007 13:28
    autoelektryk
    Poziom 16  

Witam
    Dziekuje za odpowiedz ale to chyba nie to.
    Nap. stałego nie widzi a przełacznik wyboru ac/dc nie powoduje zadnych zmian. Przy generacji sygnału z miernika metex 4660 przebieg jest widoczny dopiero powyzej 1khz.
    Z oscyloskopu korzystałem do obserwacji przebiegu: sondy o2, sygnałów z czujników mierzenia czasu wtrysku ale nigdy nie miał stycznosci z wn układu zapłonowego.

0
  • #4 12 Mar 2007 11:40
    CosteC
    Poziom 26  

Jak nie widzi napięcia stałego to wygląda tak jakby był ustawiony w trybie pomiaru napieć przemiennych i koniec. Może awarii uległ przełącznik za to odpowiadający. W instalacji samochodowej pojawiają sie szpilki pochodzące chociażby od alternatora. Pozatym człowiek bywa naładowany do 25kV od chodzenia po dywanie....

Sprawdz tor zmiany AC/DC. Czy coś widać np przy 100Hz? cokolwiek- nie koniecznie prawidłowy przebieg?

0