Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

agregat prądotwotczy Honda 3,4kW spalinowy

23 Mar 2007 23:43 4863 16
  • Poziom 10  
    szukam schematu podłączenia przewodow do gniazd wyjściowych 2x110v i 2x230v wychodzacych z pradnicy -4 przewody agregat czesciowo byl zazszabrowany i teraz nie daje pradu?
  • Poziom 21  
    Witam

Mam instrukcję obsługi wraz ze schematami agregatu prądotwórczego przewoźnego Honda typ EMT 10 3-faz. 3x400/230V o mocy 9600VA.Jest to agregat wyprodukowany w 1999r.Może układ elektryczny Twojego agregatu jest podobny to mogę przesłać schemat.Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    dzięki za odzew moj agregat jest jedno fazowy produkcji włoskiej z wyjsiami 2x230 i 2x110v jest po kradziezy i brakuje w nim podobno jakis czesci. Dalem go do fachowca we wtorek mam miec odpoweiedz, ale jezeli masz jakis schemat to moze akurat cos pomoze wyjscie z pradnicy na piec a nie jak wczesniej pisałem 4 przewody. dzieki i pozdrawiam.............
  • Poziom 20  
    zmierz rezystancję uzwojeń i to uzwojenie które ma mniejszą rezystancję to jest uzwojenie główne i podłącza się je do gniazda wyjściowego natomiast uzwojenie z większą rezystancją to uzwojenie pomocnicze i je podłącza się równolegle z uzwojeniem głównym ale poprzez kondensator około 30-50uF. jeśli napięcie będzie zbyt wysokie to należy zmniejszyć pojemność kondensatora
  • Poziom 21  
    Witam
    W temacie napisałeś że jest to agregat Honda a a wiec nie prod.włoskiej.
    Mam kilka schematów agregatów włoskiej formy Sincro i Leroy Somer(chyba francuska ) oraz schemat agregatów o mocy do 23kVA i powyżej 27kVA. serii FT gdzie jest pokazany sposób podłączenia gniazd wtykowych 1 i 3-faz.
    Odpisz dane z tabliczki znamionowej agregatu a najlepiej także z prądnicy.Jeżeli mam taki schemat to prześlę.Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    dzieki za wiadomosc jutro postaram sie spisac parametry i podam w wiadomosci ,piszac ze jest to agregat hondy miale na mysli silnik od agregatu. pozdrawiam...............
  • Poziom 33  
    napisz jaki to model agregatu, najlepiej wrzuć fotki, będzie dużo łatwiej ustalić czego brakuje
  • Poziom 10  
    pradnica jest produkcji włoskiej i wewnątrz w skrzynce z przewodami i gniazdami wtykowymi jest tabliczka papierowa na ktorej pisze" Control electrc panel " pod spodem pisze :

Ponteza kVA-3,4
    Articolo K100307A
    N.sieria 58553
    Data25.11.04
    Conforme alla Norma CEIEN60439-1
    Elettric 3r1 Siena
    Italy-info(malpa)gelettrie.com
    do skrzynki dochodzi piec przewodów: czarny,brazowy,bialy, niebieski i żólto -zielony uziemienie.Kondensator przy prądnicy jest o pojemnosci 20uF, w skrzynce bialy przewód jest rozprowadzony na kilka wyjsc i zakonczony wsówkami przewody są luzne cos było do nich podłączone ale tego jest brak. Prądnica daje jakies napięcie jak dodam gazu i silnik wchodzi w wysokie obroty ale jak podłoczylem wiertarke to nie pobudza samoczynnie prądnicy jak ją chce włączyc,czegos brakuje w wyposażeniu.
    Pracowałem za granicą na takich agregatach i wiem,że jak podłączy sie jakieś urządzenie i je włączy to agregat samoczynnie wchodzi w wyższe obroty i urządzenie zaczyna pracować, przepraszam, że piszę to moze tak jakoś nie składnie ale nie jestem elektrykiem i się na tym zabardzo nie wyznaję. Pozdrawiam ..............
  • Poziom 33  
    zrób zdjęcia, te informacje co podałeś nic mi nie mówią
  • Poziom 21  
    Witam
    Dzisiaj przesłałem schematy pradnic ST160 , HB-2 oraz GT/GS prod.włoskiej firmy Sincro oras LSA prod.Leroy Somer (francuskiej) Po podanych oznaczeniach rzeczywiście nie można sie zorientować .Może te schematy pomogą uruchomić ten agregat.Sprawdź czy schematy doszty i odpisz.Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    dziekuje za przesłane schematy postaram sie je wykorzystac zrobilem zdjęcia tego agregatu moze nie najlepsze ale robione telefonem. moze ktos zna adres lub numer telefonu do dobrego serwisu z czesciami zapasowymi. Potrzebuje porady gdzie znalesc na pradnicy jakiej jest ona produkcji po zdjeciu osłony od strony kondensatora nie ma zadnych napisow.w
  • Poziom 33  
    No wygląda na to ze jest to zwykla prądnica samowzbudna, bezszczotkowa, wzbudzana kondensatorem. Dwa kable powinny isc do kondensatora, reszta to wyjscie pradowe. Niewidze czy przy kondesatoerze są jakies kable podlaoczone, jesli tak to zapal i pomierz kable te u góry wychodzące z prądnicy, powinno byc jakies napiecie.

W kazdym razie niepokoi mnie kolor uzwojen stojana prądnicy, byc moze to kwestia zdjec, ale wyglądają jakby byly przegrzane i moze dlatego ktos w nim grzebal i poobcinał kable, bo pradnica jest spalona??
  • Poziom 10  
    kondensator jest podłączony i jak sie odpali silnik to po dodaniu gazu ręcznie prądnica daje prad jest inny problem po podłaczeniu jakiegos urzadzenia do gniazda na 230v pradnica sie sama nie pobudza a powinna zaczac dawac prad i zwiekszac samoczynnie obroty. Jak widac na zdjęciu sa luzne przewody biale zakonczone wsowkami i brakuje czegos w skrzynce rozdzielczej. moze brak tego powoduje,ze urzadzenie nie dziala prawidłowo. pozdrawiam...........
  • Poziom 33  
    Pomierz napiecia miedzy tymi wszystkimi przewodami, nie sądza zeby tam cos bylo jeszcze co by było niezbedne do dzialania pradnicy, ten typ pradnic wzbudza sie samoczynnie i powinno byc napiecie zaraz po odpaleniu. Te luzne kable to byc moze byl tam jakis miernik, albo cos... Poodpinaj kable i pomierz je kazdy z kazdym, napisz jakie masz napiecia.
  • Poziom 10  
    jutro pomierze napiecie i zrobie jeszcze kilka zdjec przesle na forum moze cos jeszcze mi doradzisz.Pozdrawiam................
  • Poziom 21  
    Witam
    Obejrzyj dokładnie prądnicę .Jaki ma twornik może taki jak prądnica LSA. Czy ma komutator bądź pierścienie ślizgowe i szczotki)Chociaż prawie pewne jest że jest to prądnica synchroniczna bezszczotkowa a na zdjęciach zbyt mało szczegółów.Zobacz ile ma diod i do czego są przyłączone .Czy są też diody zamontowane na wirniku.Sprawdź rezystancje uzwojeń i kondensator (czy nie jest przebity lub czy nie utracił pojemności0.Na jednym ze zdjęć wygląda tak jakby były przegrzane końcówki.Dokładne oględziny i pomiary rezystancji mogą pomóc zlokalizować usterkę.Dalej nie wiemy jaki to jest typ prądnicy.Jeśli będziesz odłączał przewody to wcześnie narysuj sobie gdzie były przyłączone Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    wszystkim którzy chcieli mi pomóc serdeczne dzieki!!!!
    dałem agregat do naprawy w serwisie hondy i powiedzieli,że naprawia i wbrew pozorom nie za wielkie pieniądze. jak odbiore i dowiem sie co było uszkodzone opiszę na forum. Jeszcze raz serdecznie dziękuję i Życzę Wszystkim Wesołych Świat Wielkanocnych!!!!!!!!!!!!!!!!!!