Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Banner Multimetr Fluke 87VBanner Multimetr Fluke 87V
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sonda wysokiego napieca SWN-300 produkcji ERA

26 Mar 2007 19:52 2935 7
 • Poziom 22  
  witam poszukuje informacji na temat sondy wysokiego napięcia do 30kV stosunek podziału 1:1000 o symbolu SWN-300 asygnowanej do miernika UM-110 za wszelki informacje będe wdzieczny:-)czy taka sonde można podłaczyc np do zwykłego woltomierza cyfrowego?
 • Banner Multimetr Fluke 87VBanner Multimetr Fluke 87V
 • VIP Zasłużony dla elektroda
  jeśli sonda ma bananki to można
  jeśli nie to trzeba przerobić
  -trzeba tylko znaleźć informację o rezystancji wewnętrznej miernika UM-110 i Twojego multimetru i przeliczyć sobie na nowo podział ( dzielnik)
 • Banner Multimetr Fluke 87VBanner Multimetr Fluke 87V
 • Poziom 18  
  Hej. Fajna sonda, kiedyś taką miałem... Ale do rzeczy. Problemem będzie oporność wejściowa Twojego miernika. Bo sonda to zwykły dzielnik rezystancyjny. A o ile pamiętam, to UM-110 miał 10MOhm/Volt, taraz się takich nie robi. Pomiar bedzie znacznie zaniżony, ale myślę, że badając kilka źródeł o znanym napięciu, dasz radę ustalić nowy podział. Tylko pracuj na jednym zakresie, żeby nie zmieniać obciążenia sondy. I tak przy tak wysokich napięciach dokładny pomiar nei jest aż tak konieczny. Czy jest 24 czy 23 kV to większości urządzeń nie sprawia różnicy.
 • Poziom 22  
  dobra sie rozjasniło
  ale mam jeszce kilka pytań:-)
  otóz nigdy nie wykonywałem pomiarów WN z sonda z moje sondy wychodzi jeden biały przewód zakonczony banankiem oraz jeden czarny zakonczony banankiem i z tego bananka dalej idzie porzewód do takiej żabki ze znaczkiem uziemienia. Jak to podłaczyc zeby działało?
  pozdrawiam
  PK
 • Pomocny post
  Poziom 23  
  na banankach powinno byc oznaczenie + i - do miernika natomiast krokodylek łączysz do masy tv
  w moim um pomiar na 30mV
  aha zapomnialem dodac ze najpierw podłącz sonde a dopiero potem podawaj zasilanie
 • Poziom 22  
  spoko
  zdobyłem dane o tej sondzie
  ma rezystancje zastępcza 750Mega i dedykowana jest do miernika o Rw=1mega miernik UM-110 ma take rezystancje na zakresach wszytskich do 10V powyzej 10V umeka ma 10mega ohm rezystnacji wewnetrznej.
 • Moderator Samochody
  Jak by ktoś potrzebował instrukcję do tego miernika, to załączam. Oczywiście zapraszam też na stronę poświęconą polskim multimetrom.

  Swoją drogą to jeden z lepszych polskich mierników, zaraz po V640 (o ile można nazwać go polskim). Ma też ciekawie rozwiązany omomierz (skala jest od 0 a nie od ∞ jak w większości analogowych mierników).
  Załączniki:
 • Poziom 17  
  Witam ma pytanko mam taką sondę i ona jest do miernika UM-110 a czy będzie współpracować z miernikiem UM-112B? To znaczy czy pomiar będzie wiarygodny?


  Regulamin punkt 3.1.19. (13) Zabronione jest publikowanie wpisów w dyskusjach archiwalnych. Następnym razem ostrzeżenie. (ciasteczkowypotwor)