Witam chodzi mi pogłowie sterowanie oświetleniem w moim pokoju mam kilka koncepcji które przychodzi mi do głowy. oświetlenie sterowane będzie przez pilota radiowego podłączenie do komputera no i klasyczny włącznik z tym że wszystko działało by na zasadzie schodówki to znaczy nie dosłownie ale zasada działania że przełączenie któregokolwiek z włączników czy to radiowego czy zwykłego ściennego zmienia stan Zapalenia światła. Problem pojawia się będę używał uprocka i innej elektroniki która przeważnie działa 5-12v a mi nie podłodze stosować trafo chociaż by z tego względu że projekt w przyszłości rozszerzyć na cały dom a każde trafo to miejsce [więcej kucia w ścianach] i koszt. Czy ktoś zna w miarę dobry sposób zasilania takich układów prosto z 230v jakie panuje w sieci??