Hej mam problem, próbowałem rozebrac trafo z zasilacza komputerowego ATX no i nie wiem jak to zrobic juz zepsułem jeden rdzen rozsypał sie w drobny mak, jak to rozebrac?? Prosze o pomoc i biore sie za szukanie nowego trafa ...
Czy wolisz polską wersję strony elektroda?
Nie, dziękuję Przekieruj mnie tamH3nry napisał:czy jako klej moze byc Cyjano-akrylowy zywica poliestrowa nawet na goraco niespecjalnie trzyma:P
henryk_w napisał:Jeszcze raz pytam po co przewijać trafo z zasilacza PC.
Wyjście 5 V jest nawinięte 2 x po 3zw drut 0.9 - 1.0 mm.
Wyjście 12 V dopięte do tych na 5V - 2 x po 4zw drut 0.9 - 1.0 mm.
Wejście czyli nasze wyjście ma 2 x po 20 zw drutem 0.6 - 07 mm.
To jest gotowe trafo na przetwornicę z 12 V.