Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wężownica w WRP 250-5KB. Czym najlepiej umyć po wyciągnięciu?

mskawin 12 Apr 2007 21:39 4874 4
 • #1
  mskawin
  Level 10  
  Hej kilka pytanń :D Około 1,5 miesiąca temu czyściłem miedzianą nagrzewnicę w piecyku - wszystko było ok,ciepła woda leciała, płomień był niebieski lecz od kilku dni widze że znowu jest troche zapchana - (żółty płomień na kilku dyszach). Czym najlepiej ją umyć po wyciągnięciu? Czy wystarczy przemyć tylko wodą czy czymś jeszcze?
  Jak najlepiej wyregulować piecyk aby spalanie było dobre i ponownie nie pojawiała się sadza na wężownicy (tzn jak ustawić te pokrętła?)
  Dodam że mieszkam na 10 piętrze (pięter jest 11 w bloku), wentylacja jest niby ok tak powiedział kominiarz, otwory w drzwiach łazienkowych są, kratka wentylacyjna jest.
  Czym najlepiej oprócz papieru ściernego wyczyścić elektrodę jonizacyjną
  Dzięki wielkie za wszystkie podpowiedzi
  Pozdrawiam
 • #2
  Paweł Szeredi
  Level 17  
  Witam,
  właśnie ostatnio przerabiałem problem wężownicy.
  http://www.bdsklep.pl/popup_image.php?pID=2746
  tym udało mi się usunąć idealnie sadzę z radiatora nagrzewnicy.
  A jeśli chodzi o kamień wewnątrz nagrzewnicy, idealny okazaał się kret w żelu (zalałem na 3 godzinki ) Wcześniej przerabiałem CILIT, DOMESTOS, i gotowanie w occie i za każdym razem pomagało jedynie trochę na kilka dni. Po occie było nawet gorzej. W sumie, osobiście za regulację pieca bym się nie zabierał. U mnie problem z nadmiernym osadazaniem się sadzy wynikał z pracy na zwiększonych obrotach (zakamieniona nagrzewnica).

  Pozdrawiam
 • #3
  jmk
  Level 28  
  A co ma wspólnego kolor płomienia na palniku z drożnością wężownicy?????
  Oczyśc palnik z nagromadzonego kurzu aby gaz się SPALAŁ!!!
  Zdemontuj palnik- nie jest to najłatwiejsze i po rpzbiórce na 3 podzespoły oczyść wloty z nagromadzonego kurzu!!- ODKURZACZEM, podobnie oczyść dysze podające gaz do palników-też odkurzacz wystarczy.
  daj spoko weeżownicy i innym pomysłom przedstawionym prze poprzedniego "fachowca".
 • #4
  Paweł Szeredi
  Level 17  
  "FACHOWCU", co wspólnego ma kolor płomienia z zapchanymi dyszami i osadzaniem się sadzy? Kolor płomienia zależy tylko od ilości tlenu biorącego udział w procesie spalania i CO2 którego systm kominowy nie jest w stanie odprowadzić. Zbyt mała ilość gazu doprowadzona przez zapchane dysze spowoduje jedynie niższą temperaturę ale płomień będzie niebieski.
 • #5
  mskawin
  Level 10  
  Hej dziś odkręciłem i wyczyściłem całą nagrzewnicę wodą, poodkurzałem palnik ale niestety 3 dysze palą się na żółto (obrazek) reszta niebieskawy płomień.Co zrobić? Czy wymienić tylko te dysze które są zapchane czy można cały palnik rozebrać i wtedy go wyczyścić? Jeśli można rozebrać to czy dźwignąć blaszki bo nigdzie nie widzę tam śrubek żeby poodkręcać?
  Pozdrawiam