Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tuba BLAUPUNKT GTt 1200, problez z dobraniem wzmacniacza

deviltx 14 Kwi 2007 10:12 5013 4
  • #1 14 Kwi 2007 10:12
    deviltx
    Poziom 9  

Witam. mam problem z basem w moim samochodzie. posiadam nastepujący sprzęt:

tuba Blaupunkt GTt 1200
    radio Pioneer DEH Mp2900
    wzmacniacz Jet Sound 4080.

Problem jest taki: Wcześniej miałem radio Dalco na mp3, w sumie jeden z tańszych modeli, ale o dziwo bass z mojej tuby na tym wzmacniaczu był PIĘKNY. głęboki i czysty. Kupiłem Pioneera, na tych samych ustawieniach wzmacha tuba "pierdzi jak babka pod pierzyną". spróbowałem podłączać wzmach zamiast przez chinch w radiu, podłączyłem go od głośników do high input. Gra troszeczke lepiej, ale nawet nie w 1/4 tak jak Dalco. Radio Pioneer jest nowe, wiec nie jest uszkodzone. głośniki w drzwiach i z tyłu grają jepiej nież w dalco, ale tuba nie. Proszę mi doradzić jaki mam kupić wzmacniacz tylko pod tube. moge dac na niego max 150 zł.

0 4
  • #2 14 Kwi 2007 13:04
    qscgu
    Poziom 34  

skoro wczesniej bylo dobrze to znaczy ze cos tu jest nie tak, połącz jakis domowy wzmacniacz od tego wyjscia w radiu i jakis domowy subwoofer do tego i zobaczysz czy pierdzi, głupotą jest sądzić ze jesli cos jest nowe to jest w 100% sprawne, moze uszkodzilo sie coś podczas podróży od dystrybutora do sklepu? albo już było wybrakowane ? spróboj podłączyc ten jakies zewnętrzne źrodlo dzwieku np mp3 player do wzmacniacza i subwoofera i sprawdz czy dobrze gra, bo jesli tak to napewno bedzie to wina radia. jak juz tego dokonasz to możemy przejśc do fazy drugiej czyli dokladniejszej lokalizacji problemu, aha i upewnij sie ze podlaczyles RCA do INPUT na wzmacniaczu a nie OUTPUT.

0
  • #3 16 Kwi 2007 09:57
    deviltx
    Poziom 9  

Radio jest na 100% sprawne. Dowiedziałem sie ze Dalco ma "głosniejsze" wyjście na wzmacniacz. mam teraz Pioneera i on ma dośc ciche wyjście na wzmacniacz. Okazuje sie ze mój wzmacniacz nie może zrobić czegoś głośnego z cichego wyjścia. Potrzebny mi jest dobry wzmacniacz do tej tuby, może byc uzywka tak do 150 zł.

0
  • #4 17 Kwi 2007 18:10
    qscgu
    Poziom 34  

takie coś jak mowisz nie jest możliwe... skąd wiesz ze radio jest 100% sprawne? podłącz mp3 player do wzmacniacza i sprawdz czy zas bedzie pierdział, jesli nie to DEFINITYWNIE wina radia.

0
  • #5 17 Kwi 2007 19:59
    Ache
    Poziom 19  

Tez watpie zeby Dalco gralo lepiej od Pionka..Sprawdz radio!!Albo podlacz na chwile radio od kumpla(najlepiej takiego samego Pionka) i zobacz jak bedzie gralo..bo zaloze sie ze inny egzemplarz tego modelu bedzie gral dobrze..

0