Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka ARISTON LI 42 zawieszona

jarr 15 Kwi 2007 22:11 5427 6
  • #1 15 Kwi 2007 22:11
    jarr
    Poziom 10  

Zmywarka Ariston Li 42 w czasie normalnej pracy stanęła i świeciły dwie diody z lewej stony.
    Wewnętrzne filtry wody wyczyszczone i dalej ten sam efekt nabierze wody i stanie , pierwsza i druga dioda miga .
    Co oznacza ten kod usterki i jak się do tego zabrać ???

1 6
  • #2 15 Kwi 2007 22:53
    libretto4
    Specjalista AGD

Witam.

A jak już nabierze wody i stoi to zupełnie nic nie słychać? Nawet buczenia (np pompy myjącej)?

Proponowałbym sprawdzić czy przypadkiem w podstawie zmywarki nie ma wody lub czy nie jest zablokowana pompa myjąca i wylewająca.

Moim zdaniem zablokowana pompa wylewająca.

2
  • #3 16 Kwi 2007 09:13
    jarr
    Poziom 10  

Po ściągnieciu przednich dolnych zaślepek wizualnie nie zauważyłem obecności wody.
    Czyżby pompa.???
    Jezeli tak to chyba czeka mnie demontaż mebli ????

0
  • #4 16 Kwi 2007 20:46
    libretto4
    Specjalista AGD

No cóż, taki urok serwisanta urządzeń w zabudowie. Ja średnio kilka razy w tygodniu rozbieram ludziom kuchnie. To jedyny sposób na skuteczną naprawę.

0
  • #5 16 Kwi 2007 21:46
    jarr
    Poziom 10  

Krórą pompą mam sprawdzić i w jaki sposób jeżeli zmywarka nawet nie pobiera proszku a jest napełniona wodą i tylko te dwie diody migają.

1
  • Pomocny post
    #6 17 Kwi 2007 06:39
    eeban
    Specjalista AGD

jarr napisał:
    Krórą pompą mam sprawdzić i w jaki sposób jeżeli zmywarka nawet nie pobiera proszku a jest napełniona wodą i tylko te dwie diody migają.

spustową

0
  • #7 24 Kwi 2007 14:13
    jarr
    Poziom 10  

Ale się narozbierałem... uff..
    Pompa spustowa była czysta, kabel zasilający na złączce zaciśniętej do pompy trzymał się na izolacji.
    Dziwne chodziło tak 5 lat?

Dzięki za nakierowanie w lokalizacji usterki.

0