Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
HelukabelHelukabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka ARISTON LI 42 zawieszona

15 Kwi 2007 22:11 5595 6
  • Poziom 11  
    Zmywarka Ariston Li 42 w czasie normalnej pracy stanęła i świeciły dwie diody z lewej stony.
    Wewnętrzne filtry wody wyczyszczone i dalej ten sam efekt nabierze wody i stanie , pierwsza i druga dioda miga .
    Co oznacza ten kod usterki i jak się do tego zabrać ???
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • HelukabelHelukabel
  • Specjalista AGD
    Witam.

A jak już nabierze wody i stoi to zupełnie nic nie słychać? Nawet buczenia (np pompy myjącej)?

Proponowałbym sprawdzić czy przypadkiem w podstawie zmywarki nie ma wody lub czy nie jest zablokowana pompa myjąca i wylewająca.

Moim zdaniem zablokowana pompa wylewająca.
  • HelukabelHelukabel
  • Poziom 11  
    Po ściągnieciu przednich dolnych zaślepek wizualnie nie zauważyłem obecności wody.
    Czyżby pompa.???
    Jezeli tak to chyba czeka mnie demontaż mebli ????
  • Specjalista AGD
    No cóż, taki urok serwisanta urządzeń w zabudowie. Ja średnio kilka razy w tygodniu rozbieram ludziom kuchnie. To jedyny sposób na skuteczną naprawę.
  • Poziom 11  
    Krórą pompą mam sprawdzić i w jaki sposób jeżeli zmywarka nawet nie pobiera proszku a jest napełniona wodą i tylko te dwie diody migają.
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    jarr napisał:
    Krórą pompą mam sprawdzić i w jaki sposób jeżeli zmywarka nawet nie pobiera proszku a jest napełniona wodą i tylko te dwie diody migają.

spustową
  • Poziom 11  
    Ale się narozbierałem... uff..
    Pompa spustowa była czysta, kabel zasilający na złączce zaciśniętej do pompy trzymał się na izolacji.
    Dziwne chodziło tak 5 lat?

Dzięki za nakierowanie w lokalizacji usterki.