Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Matiz Seryjny alarm (montaż / demontaż / dezaktywacja)

yetiwest 04 Maj 2007 22:53 7875 11
  • #1 04 Maj 2007 22:53
    yetiwest
    Poziom 11  

Witam.
    Dziś pojechałem do sklepu,zamknąłem Miecia i odchodzę od niego a tu sie włączył alarm. Próbowałem wyłączyć ale echo - zero reakcji. Zmieniłam baterie w pilocie i zaś echo. Odłączyłem akumulator na trochę żeby się wszystko zresetowało lecz to nie pomogło. Alarm seryjnie montowany przez Daewoo. Po włożeniu kluczyka do stacyjki nie zapala się kontrolka check auto nie chce odpalić tylko pika jakiś "przekaźnik" - chyba, tak jakby migacz był włączony. Auto obecnie stoi pod elektrykiem/elektronikiem tak na szybko powiedział, że pewno padła centralka. Może macie jakiś pomysł jak to rozwiązać, bądź ktoś miał podobną sytuacje.
    Za założenie nowego alarmu chcą 279 zl - nie znam nazwy ale pewno nic super
    Ps. Może jakiś sposób na uruchomienie silnika znacie to dalej będe kombinować moze jakis inny elektryk/elektronik
    Ps. Dowiedziałem sie od jednego posiadacza Matiza że miał podobne objawy i okazało sie że akumulator od alarmu padł.
    Gdzie znajdę ten akumulator od alarmu jakieś pomysły ??

• #2 05 Maj 2007 18:07
    yetiwest
    Poziom 11  

Jak przekręce kluczyk to centralka alarmu cyka jak migacze (wyje tez ale syrena wyłaczona;)).
    W warsztacie pod którym zostawiłem Miecia zakładaja alarmy Bascop za 279 czy warto takie coś założyć jak sie okaże że moj alarm umarł ??

• #4 05 Maj 2007 22:26
    WITEK1952
    Poziom 28  

Witam serdecznie.Silnik da się uruchomić bez wyłączania alarmu.Nie znam typu ale możliwości nie ma dużo więc pewnie sobie poradzisz.Zapłon lub pompę paliwa odcina dołożony przekaznik lub centralka alarmu.Jezeli nie ma dodatowego przekażnika to trzeba zmostować dwa czarne przewody wychodzące osobno z niej.Jezeli ma przekażnik(ostatnio jak robiłem to w Matizie to miał) to wystarczy zmostować w jego gnieżdzie złącza od styków 30 i 87.Pozdrawiam Witek.

• #5 06 Maj 2007 01:22
    yetiwest
    Poziom 11  

Centralka ma napis na sobie AMERVOX P/N: 136-2137 jest też S/N: - ale to chyba numer seryjny :P i jeszcze jest mała naklejka na której jest napis OK/2D Jak przekręce kluczyk w stacyjce to nie zapala sie kontrolka check - sprawdzanie podzespołów auta czy to tez może być przez alarm ??

• #6 07 Maj 2007 20:44
    yetiwest
    Poziom 11  

Witam ponownie :) elektryczy/elektronicy uruchomili mi auto i po przetestowaniu stwierdzili ze centralka alarmu pali mi bezpiecznik zapłaciłem za to 40 zl ;/ czy opłaca sie wysyłać centralkę do Fabrycznego Serwisu ?? czy lepiej kupić jakąś nową ??

Witku1952 Co byś radził lub co byś polecał z centralek??

Ps. Witku1952 twoje rady były w 100% celne tak też zrobili elektrycy/elektronicy - (czarne kabelki)

• #7 07 Maj 2007 20:50
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda

Załóż sobie jakąś porządną centralkę alarmową, czyli NOWY alarm. I nie kupuj czegoś za 279 zł z montażem, bo nie będzie to nic dobrego. A z centralką może się znowu stać to, co masz w tej chwili...
    Z porządnych alarmów polecam niezniszczalne SEO. Poczytasz sobie o nim wiele dobrego na forum.

• #8 08 Maj 2007 03:15
    robgold
    Poziom 14  

Centralka ktora ci oferuja BASCOP to podstawowa oferta ze zmiennym kodem Keeloq Lodzkiej firmy Bascom. Montowalem sporo ich alarmow z zadnym nie mialem problemow. Wszyscy do dzis jezdza zadowoleni. Jesli nie wymagasz jakis super funkcji to ten Bascop sprawdzi sie w 100%. Oczywiscie polecany przez kolege Blazeja SEO jest bardzo dobrym alarmem jednak za inna kase.

Prawda o alarmach jest taka ze dzis prawie kazdy jest identycznie zbudowany, procesor PIC, piloty na HSS200 a reszta funkcji zalezy od fantazji programisty piszacego wsad do procka i elektronika ktory zaprojektowal hardware.

Tak przy okazji to ten Bascop w podstawowej wersji u producenta kosztuje 75 PLN brutto. Wiec troche chca cie orznac biorac 200zl za przelozenie centralki.

• #9 08 Maj 2007 08:42
    renqien
    Poziom 32  

robgold napisał:
    Prawda o alarmach jest taka ze dzis prawie kazdy jest identycznie zbudowany, procesor PIC, piloty na HSS200 a reszta funkcji zalezy od fantazji programisty piszacego wsad do procka i elektronika ktory zaprojektowal hardware.

Idąc twoim tokiem rozumowania każdy samochód jest identycznie zbudowany, koła, silnik, siedzenia...
    Tym co piszesz pokazujesz jak bardzo nie masz pojęcia o alarmach i elektronice.

robgold napisał:
    chca cie orznac biorac 200zl za przelozenie centralki.

Ciekaw jestem za ile ty montujesz alarmy, bo powiem szczerze, że przekładka centrali i naprawa instalacji po poprzedniej (instalacja jest zwalona, bo alarm pali bezpieczniki, a sam z siebie tego nie robi) to całkiem normalna cena. Można to zrobić taniej, ale jeżeli ma się legalny warsztat, płaci podatki, ZUS i inne opłaty to przy niższych cenach długo się nie pociągnie.

• #10 08 Maj 2007 13:27
    robgold
    Poziom 14  

renqien napisał:
    Idąc twoim tokiem rozumowania każdy samochód jest identycznie zbudowany, koła, silnik, siedzenia...
    Tym co piszesz pokazujesz jak bardzo nie masz pojęcia o alarmach i elektronice.

Wbrew twojej blednej opini mam bardzo duze pojecie o elektronice. Owsze masz racje kolego, kazdy samochod jest identyczny posiada kola, kierownice, siedzenia. Nie ma w nim skrzydel czy tez napedu atomowego. Tak jak napisalem diablek tkwi w szczegolach czyli jakosci wykonania, (w przypadku alarmu np w oprogramowaniu i stworzeniu do niego elektroniki) czy tez innych niuansach. Jednak alarm to nie samochod i podstawe centralki na rynku niewiel sie miedzy soba roznia bo tez niby czym maja sie roznic ? Maja spelniac funkcje alarmu od i cala filozofia. Polecam rozkrecic kilka centralek i zajrzec do nich do srodka. Czesto jest tak, ze na jednej plytce typu X powstaje 5 roznych modeli alarmu danego producenta. Roznica polega na programie w mikrokontrolerze zastosowanym wewnatrz. Tak jest w przypadku np owego Bascopa, alarmow firmy Ster. Tak samo jest z pilotami, otworz kilka popatrz, tor radiowy, przyciski uklad HSS200 (koder keeloq).
    Oczywiscie istnieja kostrukcje oparte o inne uklady, np Silicony. Stare (bardzo stare) alarmy pracowaly jeszcze na koderach motoroli ...no ale to bylo kiedys.

renqien napisał:

Ciekaw jestem za ile ty montujesz alarmy, bo powiem szczerze, że przekładka centrali i naprawa instalacji po poprzedniej (instalacja jest zwalona, bo alarm pali bezpieczniki, a sam z siebie tego nie robi) to całkiem normalna cena. Można to zrobić taniej, ale jeżeli ma się legalny warsztat, płaci podatki, ZUS i inne opłaty to przy niższych cenach długo się nie pociągnie.

Nie wciskajmy komus kitu na dzien dobry ze trzeba wypruc cala stara instalacje i polozyc nowa jesli nie mamy pewnosci czy to instalacja czy centralka. W 90% przypadkow przyczyna palacego sie bezpiecznika jest centralka. Wystarczy wtedy przekladka samej centralki i przelutowanie kilku kabli do zlacza nowego modulu. Ty Renqien chcial bys odrazu wymieniac wszystko.

Rownie dobrze jesli kolega trafi na dobry warsztat ktory sie zna na elektronice a nie tylko na montazu czarnych skrzynek to naprawi mu te cetralke za 100-150zl. Niejednokrotnie padnie byle pierdola i alarm niedziala. Wiem ze tendencja teraz jest taka ze serwis ogranicza sie do podzespolu i wymienia go. Jednak czasami wystarczy 30 minut aby zdiagnozowac usterke i naprawci na plytce a przekladka nie dosc ze moze potrwac dluzej to niewiele wiecej na niej sie zarobi.

• #11 08 Maj 2007 22:11
    yetiwest
    Poziom 11  

Witam kontaktowałem sie z serwisem Amervox i powiedzieli mi ze naprawa centralki to koszt 60 zł.
    Czy wysłać ją do naprawy czy kupic Bascopa ??

• #12 08 Maj 2007 22:24
    WITEK1952
    Poziom 28  

Witam serdecznie.Dawno już nic nie montowałem bo to za duzo roboty.Na codzien bawie sie elektroniką silnika.Kiedyś montowałem tylko polskie Lamparty i do dzisiaj,żadnego nie musiałem naprawiać.A mają je moi znajomi więc pewnie bym coś o tym wiedział.Pozdrawiam Witek.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME