Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czujnik Halla,silniczek przepustnicy?Audi 80 2.0 92 r.66 kW

robertow 08 Maj 2007 23:48 4465 3
  • #1 08 Maj 2007 23:48
    robertow
    Poziom 2  

Witam.
    Mam następujący problem.Zacznę od tego,że w pażdzierniku 2006 zagazowałem auto.Niedawno,gdy użytkowałem na benzynie zauważyłem spadek obrotów na luzie,i samochód gasł.Objaw ten nie występował przy pracy silnika na luzie,gdy palił gaz.Po pewnym czasie to samo zaczęło dziać się przy pracy silnika na luzie i na gazie.Auto zostało podpięte pod komputer i mechanik stwierdził,że to czujnik Halla.Faktycznie po wymianie problemy ustały.Jakiś miesiąc po tym podczas jazdy silnik złapał bardzo wysokie obroty na luzie(praca na gazie) i utrzymywały się one na tym samym poziomie.Po zgaszeniu silnika i odpaleniu wszystko wróciło do normy.A dziś stała się następująca rzecz.Po odpaleniu silnika na benzynie(autronic) zauważyłem zwiększanie i zwalnianie obrotów,gdy silnik przeszedł w tryb pracy na gazie obroty byly wysokie.Podczas jazdy jeszcze wzrosły.Bylem u mechanika(innego),podpiąl audi pod komputer i stwierdził brak sygnału czujnika halla i usterke silniczka od przepustnicy.Badanie przy kluczyku ustawionym na zapłon(nie na pracującym silniku).Po odjeżdzie na jakiś czas wszystko wróciło do normy,potem znowu to samo,a aktualnie sytuacja jest taka,że ma bardzo niskie obroty i na gazie i na benzynie(na luzie).
    Czy może mi ktoś coś poradzić?Nie chcę się ładować w koszty.
    Dzwoniłem do pierwszego mechanika,który stwierdził,że gdyby ten drugi gość badał przy zapalonym silniku to by skasowany został błąd od czujnika Halla,że to nie może być to.Wtedy przy wymianie czujnika Halla wziął 150 zł(czujnik + robocizna),a ja dowiaduję się,że taki czujnik kosztuje w granicach 200 - 300 zł.
    Bardzo proszę o rady.

0 3
  • #2 09 Maj 2007 00:00
    sigi
    Spec od samochodów

Wszystko wskazuje, że masz uszkodzony silniczek położenia przepustnicy, co do czyjnika Halla nie będę się wypowiadał...

Pozdrawiam.

0
  • #3 09 Maj 2007 01:09
    sweeteck
    Poziom 14  

brakiem sygnalu z czujnika hulla sie nie przejmuj bo on zawsze wyskakuje na nie odpalonym silniku, widocznie gosc tylko i wylacznie diagnozuje :)) ale lektur nie czyta tylko strzeszczenia, silniczek do wymiany:))

0
  • #4 09 Maj 2007 09:22
    robertow
    Poziom 2  

Dziękuję za te wypowiedzi,rady.Pozdrawiam serdecznie.

0