Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Whirlpool AWE 8523/P samoczynne otwarcie się drzwiczek

bodok2 14 Maj 2007 21:03 2400 4
  • #1 14 Maj 2007 21:03
    bodok2
    Poziom 2  

Witam szanowne forum

Mam prośbę o wydanie przez Was opinii na temat uszkodzenia pralki
    (model powyżej). Otóż w czasie wirowania otworzyły się drzwiczki pralki w skutek czego praktycznie wszelkie ważne części został uszkodzone (zbiornik, pokrywa zbiornika, grzałka, bęben, zbiornik hydrostatyczny).
    Pralka jest jeszcze na gwarancji jednak serwis odmówił jej naprawy twierdząc że pralka została uszkodzona z mojej (a konkretnie żony) winy, gdyż zalazł guzik w filtrze pompy. Koszt naprawy oszacowano na tyle wysoko że urządzenie nie opłaca się mi naprawiać prywatnie. Zaznaczam że pralka od samego zakupu sprawiała kłopoty ( ma długą historię napraw, w tym wymianę amortyzatorów, modułu sterującego). Rozmawiałem już z dwoma fachowcami i jeden twierdzi że absolutnie niemożliwe jest w takim stopniu uszkodzenie urządzenia przez ciało obce tej wielkości, drugi zaś że sprawa nie jest taka jednoznaczna (co rozumiem jako wskazanie na moją winę). Zaznaczam że nie oczekuje "laurki" ale rozsądnej oceny, czy walka z producentem pralki o uznanie gwarancji ma sens. Za każdą opinie z góry serdecznie dziękuję.

0 4
  • #2 14 Maj 2007 21:23
    libretto4
    Specjalista AGD

Witam.

Guzik w pompie to faktycznie Twoja (żony) wina więc zapłać za wyciągnięcie go i wtedy gwarancja jest ok. Takie ciało obce NIE może być przyczyną otworzenia się bębna.

Jeżeli pralka doznała takich poważnych uszkodzeń, to bęben otworzył się przy wirowaniu. Jeżeli źle byłby zamknięty to już przy rewersach (małe obroty) zablokowałby się i co najwyżej pasek mógłby się zerwać co łatwo zobaczyć na nim.

Jednym zdaniem: Ciało obce w pompie nie spowoduje otwarcia bębna podczas wirówki.

Pozdrawiam

0
  • #3 14 Maj 2007 22:23
    gregory_sz
    Poziom 12  

Witam,
    Jesli byla moneta w pompie to wczesniej musiala byc w zbiorniku i jest to mozliwe ze podczas wirowania potrafi otworzyc dzwiczki bebna. Jednak trzeba przyznac, ze jest to czesta usterka w tych pralkach ze sie same otwieraja. Przy takiej historii jaka opisujesz producent dla swietego spokoju wymieni sprzet, ale trzeba interweniowac w Warszawie.

0
  • Pomocny post
    #4 15 Maj 2007 07:48
    bronek1806
    Poziom 22  

Cześć! usterka którą opisałeś z otwierającym się bębnem jest częsta w tych pralkach i producent o tym wie, dlatego wprowadził nowe bębny (serwisowe) z poprawionym zamykaniem. Ja bym tego nie odpuścił na twoim miejscu.

0
  • #5 15 Maj 2007 23:10
    bodok2
    Poziom 2  

dziękuje za wszystkie odpowiedzi, na pewno nie odpuszczę tej sprawy, szykuje pismo do producenta (jeśli je zignoruje wchodzę na drogę sądową)

0