Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Whirlpool AWE 8523/P samoczynne otwarcie się drzwiczek

bodok2 14 May 2007 21:03 3012 4
 • #1
  bodok2
  Level 2  
  Witam szanowne forum

  Mam prośbę o wydanie przez Was opinii na temat uszkodzenia pralki
  (model powyżej). Otóż w czasie wirowania otworzyły się drzwiczki pralki w skutek czego praktycznie wszelkie ważne części został uszkodzone (zbiornik, pokrywa zbiornika, grzałka, bęben, zbiornik hydrostatyczny).
  Pralka jest jeszcze na gwarancji jednak serwis odmówił jej naprawy twierdząc że pralka została uszkodzona z mojej (a konkretnie żony) winy, gdyż zalazł guzik w filtrze pompy. Koszt naprawy oszacowano na tyle wysoko że urządzenie nie opłaca się mi naprawiać prywatnie. Zaznaczam że pralka od samego zakupu sprawiała kłopoty ( ma długą historię napraw, w tym wymianę amortyzatorów, modułu sterującego). Rozmawiałem już z dwoma fachowcami i jeden twierdzi że absolutnie niemożliwe jest w takim stopniu uszkodzenie urządzenia przez ciało obce tej wielkości, drugi zaś że sprawa nie jest taka jednoznaczna (co rozumiem jako wskazanie na moją winę). Zaznaczam że nie oczekuje "laurki" ale rozsądnej oceny, czy walka z producentem pralki o uznanie gwarancji ma sens. Za każdą opinie z góry serdecznie dziękuję.
 • #2
  libretto4
  Home appliances specialist
  Witam.

  Guzik w pompie to faktycznie Twoja (żony) wina więc zapłać za wyciągnięcie go i wtedy gwarancja jest ok. Takie ciało obce NIE może być przyczyną otworzenia się bębna.

  Jeżeli pralka doznała takich poważnych uszkodzeń, to bęben otworzył się przy wirowaniu. Jeżeli źle byłby zamknięty to już przy rewersach (małe obroty) zablokowałby się i co najwyżej pasek mógłby się zerwać co łatwo zobaczyć na nim.

  Jednym zdaniem: Ciało obce w pompie nie spowoduje otwarcia bębna podczas wirówki.

  Pozdrawiam
 • #3
  gregory_sz
  Level 13  
  Witam,
  Jesli byla moneta w pompie to wczesniej musiala byc w zbiorniku i jest to mozliwe ze podczas wirowania potrafi otworzyc dzwiczki bebna. Jednak trzeba przyznac, ze jest to czesta usterka w tych pralkach ze sie same otwieraja. Przy takiej historii jaka opisujesz producent dla swietego spokoju wymieni sprzet, ale trzeba interweniowac w Warszawie.
 • Helpful post
  #4
  bronek1806
  Level 22  
  Cześć! usterka którą opisałeś z otwierającym się bębnem jest częsta w tych pralkach i producent o tym wie, dlatego wprowadził nowe bębny (serwisowe) z poprawionym zamykaniem. Ja bym tego nie odpuścił na twoim miejscu.
 • #5
  bodok2
  Level 2  
  dziękuje za wszystkie odpowiedzi, na pewno nie odpuszczę tej sprawy, szykuje pismo do producenta (jeśli je zignoruje wchodzę na drogę sądową)