Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Piec Buderus Logamax U122/U124-blad 6a

26 May 2007 15:18 11045 3
 • Level 21  
  tak jak w temacie. W temacie piecy jestem zielony i gdyby nie to ze to piec rodzicow to pewnie by tematu nie bylo. Robili cos w rurociagu, potem leciala brudna woda. wyczyscilem filtry , dla pewnosci dwa. Przeplyw wody jest OK. Niedawno byla czyszczona wezownica. Wedlug bledu nie zapala palnik. Od czego zaczonc??Po resetach nic sie nie zmienia.Pomocy!! Pozdrawiam GK.
 • Level 14  
  Sprawdź i przepłukaj rurki do ciśnieniomierza, pomiaru przepływu i inne związane z wodą. Niestety nie znam tego typu kotła więc sam musisz wyszukać wszystkie rurki połączeniowe do aparatury pomiarowej i zabezpieczającej, odkręcić i przepłukać. Dla bezpieczeństwa wyłącz napięcie. Pozdrawiam.
 • Level 12  
  6A to brak sygnału jonizacji po zapłonie, badz uszkodzony bezpiecznik w automatyce kotła [oznaczony jako F1]. Wyłaczyć kociął, zdjąć obudowe, odkrecic UBA [automatyka], otworzyć do siebie. Następnie otworzyć samą obudowe automatyki [jeden zatrzask] i zobaczyc czy bezpieczniki sa całe. Sa 3, wiec nawet jak nie wiemy który to F1 to nie problem sprawidzić wszystkie. Jezeli wszystkie są ok to poskłada to w odwrotnej kolejnosci. Sprawdzić elektrode jonizacyjna. Jest wkręcona tuż nad palnikiem z prawej jego strony. Przy właczonym zapłonie sprawdzić prąd jonizacji, powinien być większy niż 2 mikroA.
  Obstawiam uszkodzoną elektrode jonizacyjną. Trzeba zobaczyć jeszcze czy zasilenie L i masa N sa przyłaczone w automatyce tak jak ma być, czyli do zacisków L i N. Probówka i naprzód;-)
  Pytanie podstawowe, kiedy kociął miał ostatni przegląd? Z doświadczenia wiem że ludzie traktuja przeglady piecy jako zło niekoniecznie, konieczne.
  Pozdrawiam:-)