Witam chciałbym się nauczyć programować mikrokontrolery i właśnie nie wiem od czego zacząć mam na oku taką płytkę testową http://allegro.pl/item200468310_plytka_testowa_atmega_8_duzo_programow_gratis.html no i przydałaby mi się jakaś dodatkowa lektura do poczytania wieczorem o programowaniu . Jaką książkę polecacie, czy warto kupić tą płykę oraz jaki język jest najłatwiejszy i w miarę przystępny do zaprograowania Atmegi .