Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy warto kupić do nauki programowania

02 Cze 2007 09:05 1741 10
  • Poziom 26  
    Witam chciałbym się nauczyć programować mikrokontrolery i właśnie nie wiem od czego zacząć mam na oku taką płytkę testową http://allegro.pl/item200468310_plytka_testowa_atmega_8_duzo_programow_gratis.html no i przydałaby mi się jakaś dodatkowa lektura do poczytania wieczorem o programowaniu . Jaką książkę polecacie, czy warto kupić tą płykę oraz jaki język jest najłatwiejszy i w miarę przystępny do zaprograowania Atmegi .
  • Poziom 25  
    Do atmegi chyba najłatwiejszy jest język Bascom. Ściągasz do niego kompilator BASCOM AVR, robisz programator i tworzysz swoje własne projekty.

Gdzieś posiadam polskiego Help'a do tego programu i powiem szczerze, że z niego samego można się wiele nauczyć bo do każdego rozkazu jest jego przykład użycia...
  • Poziom 17  
    Witam,
    Jakbyś mógł podeślij tu tego help'a. Byłbym wdzięczny.

Pozdrawiam
  • Pomocny post
    Poziom 20  
    Według mnie płytka nia ma za wiele funkcji (obsługa wyświetlacza LCD, 3-przyciski, układ wykonawczy, złącze programujace, pare diodek) lecz na początek programowania powinna wystarczyć..ale z drugiej strony czy nie lepiej zainwestować w cos lepszego..np
    http://www.allegro.pl/item198249445_avt3500_plytka_testowa_do_kursu_bascom_avr.html
    Wprawdzie jest ona pod AT90S2313 (ATiny2313)..za to w EDW został napisany artykuł na temat jego programowania..polecam;)

Jak dla mnie ten zestaw okazał sie za mało funkcyjny więc zaprojektowałem własny..
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic717072.html
    ..na dzień dzisiejszy zmieniłem piny i wprowadziłem pare poprawek..pozdrawiam;)

Dodano po 1 [minuty]:

Ten kurs programowania w EDW jest w BACSOMIE..;)
  • Pomocny post
    Poziom 25  
    Nie odstraszajmy chłopaka takimi cenami :)
    Przecież tak naprawde wystarczy mu zwykła uniwersalna płytka, zasilanie 5V (np. z jakiegoś domowego urządzenia), programator (np. ten co dałem w załączniku - kilka części a działa jak należy).
    Na początek chłopak może sobie kupić pare diód, przycisków i zrobić proste programy, aby zobaczyć, że procesor "żyje" i wykonuje jego polecenia.
    Potem dokupić za kilkanaście złotych jakiś wyświetlacz LCD, potem może jakiś sprzęt pod I²C, 1-wire.....
    I tak powoli, powoli odkrywać świat mikrokontrolerów.....
  • Pomocny post
    Poziom 25  
    Do nauki programowania to najlepiej kup sobie programator za 16zl i wyswietlacz lcd 2x16 za 14,5.
    A za koszt laminatu zrobisz sobie plytke testowa i zmieszcisz sie w 50zl z wszystkim. Projekty plytek sa na forum, poszukaj :)
  • Poziom 26  
    Dzięki cackorek podeślij tego helpa jak możesz bo mi sie nudzą wzmacniacze już a programowanei to coś nowego i ciekawego a co do tej płytki to 230zł za dużo . Madart możęsz dać linka do programatora ?
  • Poziom 25  
    Oczywiście że każdy może sobie sam taki zbudować, ale widząc przez co niektórzy przechodzą myślę, że te parenaście złotych może zaoszczędzić dużo nerwów i stracongo czasu :)
    No i ma się pewność, że przyczyna nie działania nie leży w programatorze :)
  • Poziom 26  
    Hehe dzięki muszę zacząć czytać i zbierać kasę :)