logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Czy skrzynia do Lanzar Max12 i wzmacniacza CP1502 jest dobrze wykonana?

jara06 02 Cze 2007 12:12 1440 9
REKLAMA
  • #1 3945442
    jara06
    Poziom 11  
    Posty: 54
    Witam, panowie mam problem, kupilem nowy glosnik max12 i skrzynie mialem robiona niby na zamowienie, glosnik rozgrzewalem cp hpb- 602, wczoraj kupilem u Irka z forum (pozdro dla niego) cp 1502 podlaczylismy a to gra jakby niewiem co bas twardy nieieem moze skrzynia jest zle zrobiona miala byc z mdf 18mm a tu koles mnie naciagnal i zrobil z wiorowki. niemam pojecia jaka moze byc przyczyna tego.
    wymiary skrzyni:
    wysokosc 39,5
    szerokosc 44.5
    głebokosc 35,5
    bass reflex wysokosc 39,5, szerokosc 3cm (prostokatny) głebokosc scianki 27,5.
    Moze ktos mogłby mi wyliczyc czy skrzynia jest dobrze wyliczona i zrobiona. Prosze o rady.
    Załączniki:
    • skrzynk 002.jpg (23.54 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
  • REKLAMA
  • #2 3945463
    crazy_88
    Poziom 42  
    Posty: 7929
    Pomógł: 1008
    Ocena: 165
    Ile czasu wygrzewałeś głośnik?
  • #3 3945473
    jara06
    Poziom 11  
    Posty: 54
    niewiem ale dlugo juz go mam
    wydaje mi sie ze pod cp hpb-602 lepiej gral.

    Dodano po 10 [minuty]:

    okolo 3 tygodni go mam i tyle go wygrzewalem
  • REKLAMA
  • #4 3946240
    bbartasswlkp
    Poziom 31  
    Posty: 986
    Pomógł: 210
    Ocena: 37
    skrzyneczka trochę za mała jak dla mnie robiłbym coś koło 45-48L ,ty masz 42L @46Hz wiec bardzo wysoko i to jest główną przyczyną tego twardego basu, jedyne co możesz zrobić z tą skrzynią żeby jej nie wywalić to przedłużyć port tak aby jego długość była 44cm dla techno i 54cm dla hh. pozdrawiam
  • REKLAMA
  • #5 3947366
    jara06
    Poziom 11  
    Posty: 54
    a jak mam przedluzyc ten port w jaki sposob?
  • #6 3947441
    bbartasswlkp
    Poziom 31  
    Posty: 986
    Pomógł: 210
    Ocena: 37
    port musisz przedłużyć płytą o odpowiedniej długości w zależności jakie chcesz strojenie/jakiej muzy słuchasz, bedzie ci ciężko bo już masz skrzynie gotową i pewnie obitą.

    Czy skrzynia do Lanzar Max12 i wzmacniacza CP1502 jest dobrze wykonana?
  • #7 3947533
    mlody1921
    Poziom 29  
    Posty: 1746
    Pomógł: 91
    Ocena: 25
    fakt faktem u mnie było tak jak miałem Ap jak grał pod słabszym wzmakiem bass był miększy ale a jak dostał więcej to twardszy lepsza kontrola ale i impulsem kopał
  • #8 4357962
    blady2000
    Poziom 12  
    Posty: 126
    Pomógł: 1
    Ocena: 5
    Mam ten sam problem co twórca tematu, tylko że ja posiadam trochę inną skrzynie:
    Czy skrzynia do Lanzar Max12 i wzmacniacza CP1502 jest dobrze wykonana?
    - szerokość 51 cm
    - wysokość 36 cm
    - głębokość dół 40 cm
    - głębokość góra 30 cm
    - objętość netto 47 litrów
    - materiał MDF 25mm
    - bass reflex 10*26
    - wzmacniacz Cp 1502
    i u mnie także bass jest bardzo twardy, co prawda głośnik mam ok. 5 dni i może nie jest prawidłowo wygrzany, lecz ja zastanawiam się czy przyczyną nie jest przypadkiem radio (deh-6800mp). Osobiście tą skrzynie mam w sedanie i może by pomogło skrócenie bass reflexu??[/img]
  • #9 4358000
    powalla
    Moderator CarAudio
    Posty: 11277
    Pomógł: 847
    Ocena: 737
    Masz ją strojoną na ok 40hz ,więc skrócenie wręcz może dać odwrotny skutek . Radio też na 99% nie gra roli ,przy tej klasie sprzętu .Stawiam na tzw." wygrzanie " głośnika (5 dni to mało ). Drugą sprawą ,to to ,że Lanzarek ,nie daje miłego,miękkiego basu (patrz PB),a raczej taki "łupany" .
  • REKLAMA
  • #10 4358405
    Kamyk1986
    Poziom 15  
    Posty: 229
    Pomógł: 5
    Ocena: 6
    eh koledzy.... temuj co wymyslil to cale "wygrzewanie" glosnika to dalbym "jobla" ! gdzie o takim czyms pisza w jakiejs ksiazce albo co ?!?! wymyslil jakis idiota taki oto wlasnie BZDET i wszyscy w to wierza ! glosnik musi tylko naciagnac troche zawieszenie i po krzyku ! nie jest powiedziane ze musi sie wygrzewac iles tam dni ! to jak wezniecie JBL z serii power to ile go bedziecie wygrzewac? rok dwa? ja swoje lanzary puscilem w chacie na generator o ~45hz albo i mniej na doslownie 1h... zawiecha sie zmiekczyla i daje do pieca i nic sie nie dzieje :) a co do skrzyni... jak poprzednicy wszystko zalezy od BR
    mi raz przez przypadek rurka wpadla do srodka <podczas testu skrzyni> i zachodzilem w glowe czemu taki twardy :P ale pozniej sie okazalo ze nie bylo rurki BR :P a strojenie to sobie policzcie sami jakie wtedy mialem :P 45L@22,5mm BR hehehe Pozdro

Podsumowanie tematu

✨ Problem dotyczy jakości wykonania skrzyni basowej do głośnika Lanzar Max12 oraz współpracy z wzmacniaczem CP1502. Skrzynia miała być wykonana z MDF 18 mm, lecz została zrobiona z płyty wiórowej, co może wpływać na jakość dźwięku. Wymiary skrzyni to około 42 litry objętości, co jest uznawane za zbyt małe dla tego głośnika i wzmacniacza, a częstotliwość strojenia bass reflex wynosi około 46 Hz, co skutkuje twardym basem. Zalecane jest zwiększenie objętości skrzyni do 45-48 litrów oraz przedłużenie portu bass reflex do około 44 cm dla muzyki techno lub 54 cm dla hip-hopu, co poprawi charakterystykę basu. Wygrzewanie głośnika jest dyskusyjne – niektórzy uważają, że kilka tygodni jest potrzebne, inni twierdzą, że wystarczy krótka sesja z sygnałem o niskiej częstotliwości. Wpływ radia na jakość basu jest minimalny przy użyciu wzmacniacza klasy CP1502. Wykonanie skrzyni z niewłaściwego materiału oraz nieoptymalne strojenie bass reflex są głównymi przyczynami twardego basu.
REKLAMA