Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sonda lambda w Lanosie. Po odłączeniu nie ma różnicy. Czy sonda jest zepsuta?

maciej49 04 Jun 2007 11:06 7907 10
    maciej49
    Level 10  
    Nie jestem pewny czy działa prawidłowo. Odpaliłem silnik i rozłączyłem przewód. Nie było żadnych różnic czy to może wskazywać na walniętą sondę.Silnik był jeszcze nie nagrzany ale chyba działa zarówno na zimnym jak i na ciepłym.A może po drodze jest jeszcze jakiś bezpiecznik ale nic nie zauważyłem po drodze?
    arek2g
    Level 12  
    Zimna nie działa , jeśli jest jednoprzewodowa (w Lanosie chyba jest ;) ).
    Jeśli z sondy wychodzi więcej przewodów , to ma ona grzałkę i działa niezależnie od temp. silnika.
    goldwinger
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Co by nie było aby ją sprawdzić podłącz woltomierz nie rozłączając sondy od instalacji, z resztą na temat sprawdzania sondy już tutaj dużo napisano więc odsyłam do "szukaja"
    maciej49
    Level 10  
    no rozumiem masa do masy a drugi gdzie jak jest metalowa osłonka sondy???????
    waldzior
    Level 14  
    Witam
    ECU lanosa pracuje w dwóch trybach w zależności od temperatury,gdy temperatura jest mniejsza niż 70 stopni ECU nie bierze pod uwagę sygnału z sondy lambda i układ podaje bogata mieszankę ,po przekroczeniu 70 stopni do układu dołączany jest sygnał lambdy,zajrzyj na forum Lanosa jak by co

Pozdrawiam
    goldwinger
    maciej49 wrote:
    no rozumiem masa do masy a drugi gdzie jak jest metalowa osłonka sondy???????

drugi tam gdzie rozłączałeś wtyczkę
    maciej49
    Level 10  
    no to jak się zmierzy napięcie 350-550mV tak jest dla Lanosa jak rozłączę przewód do sondy???. Przepraszam za pytania ale z prądem jestem cienki poziom podstawówki.
    goldwinger
    maciej49 wrote:
    no to jak się zmierzy napięcie 350-550mV tak jest dla Lanosa jak rozłączę przewód do sondy???.

nie rozumiem tego sformułowania
    maciej49 wrote:
    z prądem jestem cienki poziom podstawówki.

no jeżeli tak to: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic566200.html
    WITEK1952
    Level 28  
    Witam.Połaczysz jeden przewód od miernika do masy a drugi do przewodu od sondy.Sonda działa w temeraturze powyżej 300 stopni C. więc przedtem nagrzej trochę silnik.Nie przejmuj sie to nic trudnego.Pozdrawiam.
    maciej49
    Level 10  
    Dziękuję wszystkim za wypowiedzi. Ponieważ miałem problem jak podłączyć go do przewodu podczas pracy silnika przekułem przewód agrafką i tak znalazłem przejście nie powodując rozłąnczania przewodu. Pozdrawiam.