Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabelSklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PROBLEM Z ARISTON MBA45D2NFE LODOWKA

14 Cze 2007 09:22 2864 4
  • Poziom 10  
    Witam
    Problem polega na tym że parownik(w tej lodowce jest tylko jeden) po 3 dniach pracy zarasta całkowicie lodem, skutkiem czego temperatura w zamrażarce osiąga 0°C.
    Kiedy lodówkę się odmrozi to przez pierwszą noc działa jak burza i osiąga żądane -18°C , no i potem spada wskutek zarastania lodem. Dlatego uważam że problem jest uszkodzenie układu nofrost.
    Sprawdziłem grzałkę i jest sprawna (włączyłem do kontaktu), grzeje aż miło.
    Udało mi się sprawdzić próbnikiem gniazdo gdzie podłącza się grzałkę (chyba miałem farta że akurat wtedy przeszła na odladzanie) i tu się zdziwiłem bo napięcie było na w obu przewodach, kiedy ogrzałem suszarką czujnik temperatury na parowniku, to usłyszałem pyknięcie i napięcie na obu przewodach znikło, zatem mam pytanie czy uszkodzony jest moduł sterujący, jego koszt to za pewne 400 zł :cry:, czy może jest tam jeszcze jakiś termostat a jak tak to gdzie?, czy może zrobiło się zwarcie w okablowaniu?
    dodam że cała elektronika działa ok tzn lodówka ostrzega przed spadającą T, otwieranymi drzwi i tak dalej.
    załączam schemat lodówki na https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=1445712#1445712
    pozdrawiam
  • Sklep HeluKabelSklep HeluKabel
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    Do sprawdzenia grzałki rozszraniania parownika i kostka zabezpieczajaca.
  • Sklep HeluKabelSklep HeluKabel
  • Poziom 10  
    Witam
    Sprawdziłem grzałkę parownika, grzałkę obok wentylatora, grzałkę osłony parownika, sam wentylator i wszystko działa. Objawy te same napięcie na wszystkich przewodach zasilających grzałkę. Został tam jeszcze termostat(4 kable do niego wchodzą) tylko zastanawiam się czy jak by był zepsuty to mógłby powodować takie objawy, no i moduł sterujący na oko wygląda ok, podłączenie prądu też ok. No i jeszcze wczoraj pogorszyło się jej raz działa wentylator, raz nie, raz agregat działa raz nie.
    Pozdrawiam
  • Poziom 27  
    Napięcie na zaciskach noże się pojawiać nawet pomimo uszkodzenia połączeń
    nawet duża rezystancja styków spowodowana np zimnym lutem przy znikomym poborze prądu przy pomiarze miernikiem nie musi powodować spadku napięcia, Ja bym rozebrał sterownik i sprawdził elementy wykonawcze - jeżeli to przekaźniki to mogły ulec wypaleniu styki
  • Poziom 2  
    Mam to samo w lodówce ! był koleś z serwisu wyminieł termobezpiecznik ! ale gówno to dało spalił sie ! jescze raz ! błąd jest w panelu sterowania ! nie odłacza lub w drugą strone nie załacza grzałek ! niestety koszt masakra ! takiej syfiastej lodówki jeszcze nie miałem ! pozdrawiam i niestety raczej nie obejdzie się bez wymiany panla sterującego !