Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Buggy, szayowóz, rurak, rurowiec, madmax

Krzysztof33 14 Jun 2007 23:17 1047491 38
    Krzysztof33
    Level 15  
    Witam wszystkich szanownych forumowiczów.
    Dzisiaj chciałbym przedstawić moją konstrukcję jaką jest buggy. Klatka wykonana z rur 1,5cala, silnik fiat 126p, resztę części również z pospolitego maluszka. Co tutaj dużo gadać. Z elektroniki tyle co światła i cewka zapłonowa oraz alternator. Nie wiem co więcej napisać, pytajcie a wszystko postaram się wyjaśnić jak najdokładniej.
    Buggy, szayowóz, rurak, rurowiec, madmax Buggy, szayowóz, rurak, rurowiec, madmax Buggy, szayowóz, rurak, rurowiec, madmax Buggy, szayowóz, rurak, rurowiec, madmax Buggy, szayowóz, rurak, rurowiec, madmax Buggy, szayowóz, rurak, rurowiec, madmax

Po więcej zdjęć i w dużym rozmiarze zapraszam na moją pseudo-stronkę www.madmax.vgh.pl W dziale galeria są foty z czasu budowy a w download mały filmik
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    DjKlawisz
    Level 15  
    Mam pytanie do innych bardziej obeznanych w tematach mechanizmów różnicowych otóż moje pytanie to to że dowiedziałem się że z mechanizmu różnicowego idzie zrobić wsteczny po jakimś zablokowaniu obudowy czy zębatek czy to prawda???
    konrad739
    Level 10  
    Witam mam do was pare pytań. Planuje zrobic cos w stylu buggy 2 osobowe. Kąstrukcje chcialbym wykonac z rur, silnik z skrzynia i półosiami jest z mojej hondy civic V gen silnik 1,3 16 V 75 KM. Przednia i tylna os planuje wziasc z maluszka ktory lezy na wsi ladnych pare lat amorki prawdopodobnie bd seryjne tez z mojego civica . Moje pytanie sa nastepujące:
    1. Jak zamontowac moj silnik zeby wszystko pasowalo i zebym mial naped na tyl
    2. Czy moglby ktos mi podeslac jakies projekty buggy na 2 os? konrad739(malpa)wp.pl
    3. Czy opłaca sie zamowic z allegro projekty buggy takie jak np w tym linku http://moto.allegro.pl/plany-buggy-tico-2-osobowy-rurak-szajowoz-i2026356538.html
    Czy to nie bd jakas lipa zrobiona w paincie korzystał ktos z tego ?
    Dodam jeszcze ze chce pozostac na tych podzespolach z racji tego ze ten silnik jest jeszcze w moim samochodzie ale z racji tego ze dla mojej hani czeka nowe serce d16a9 1,6 DOHC to ten silniczek 1,3 pojdzie do tego projektu tak samo elementy ukladu kierowniczego i napedowego z malucha
    DjKlawisz
    Level 15  
    1 Może by szło ale lepiej jest z silnikiem moto.
    2 Plany musisz kupić albo jesli robisz buggy piranhe jedno osobowa to sa do pobrania z strony edge lub w google wpisać buggy piranha.
    3 Jeśli chcesz to zamów od nicka ejka czy coś takiego.
    Jeśli kupisz obojętnie jakie plany to musisz i tak ten tył przerobić bo albo są plany pod silnik moto lub z fiata 126.
    Duduś74
    Moderator of HydePark
    DjKlawisz wrote:
    Mam pytanie do innych bardziej obeznanych w tematach mechanizmów różnicowych otóż moje pytanie to to że dowiedziałem się że z mechanizmu różnicowego idzie zrobić wsteczny po jakimś zablokowaniu obudowy czy zębatek czy to prawda???

Musisz obrócić mechanizm różnicowy o 180°.
    DjKlawisz
    Level 15  
    A jeśli obrócę to pojadę do tyłu?? chyba nie, pisałem z znajomymi z forum i powiedzieli mi że jakie blokady trzeba zrobić.
    Duduś74
    Moderator of HydePark
    W mechanizmie możesz jedynie zablokować satelity, a wtedy koła będą się kręcić z jednakową prędkością i będziesz miał problemy ze skręcaniem. Może Twoi koledzy zauważyli, że jak się obraca jednym kołem przy zablokowanym wale to drugie obraca się do tyłu i to ich "zainspirowało" do tych dziwnych pomysłów?
    DjKlawisz
    Level 15  
    Cutuje posty
    O tu masz. http://picasaweb.google.com/10625379333 ... 6052284306 Jak zablokujesz zębatki jedziesz do przodu, jak zablokujesz obudowę, żeby była w miejscu i odblokujesz zębatki, jedziesz do tyłu. Całość do zrobienie na 2 bolcach. Ten mechanizm jest od skrzyni z silnikiem 1.9TDI, prawdopodobnie od Audi 80 B4.Poszukaj sobie mechanizmu różnicowego od jakiegoś auta z blokadą, lub od quada. Wtedy będziesz miał wsteczny na przycisk, a dorobienie samej blokady zębatek z tym mechanizmie różnicowym ze zdjęcia będzie dość trudne.

Jak zablokujesz obudowę, to zębatka po lewej, która kręci się w lewo, napędza środkową zębatkę, a na napędza prawą, która kręci się w lewo.

Z silnika idzie łąńcuch i napędza zebatkę w miejscu jednej półosi w dyfrze. W miejscu drugiej półosi jest zebatka i ta napędza łańcuchem tylną oś.
    Cos takiego napisał??
    DjKlawisz
    Level 15  
    Proszę http://picasaweb.google.com/10625379333587877...hkey=Gv1sRgCImOocXJnOv6JQ#5566238966052284306 w tej galerii jest oraz ten obrazek gościu quada robił.Bo też idzie zrobić na skrzyni od żuka ale to ciężar i wogóle ale też myślałem o tym czy by nie szło zrobić skrzynie na wałkach i łożyskach samonastawnym tylko żeby było bieg do przodu i do tyłu żeby nie zmieniało mocy i buta tego silnika w pojeździe. Czy idzie zrobić w silniku z moto?? albo odchudzić skrzynie z żuka żeby było przód i tył tylko.
    Duduś74
    Moderator of HydePark
    On zrobił z mechanizmu różnicowego zmiennik obrotów tył-przód. Tak można zrobić, ale będzie to jako osobna przekładnia, w moście napędowym tego nie zrobisz.
    konrad739
    Level 10  
    Mi wystarcza biegi do przodu z taka moca co ten silnik posiada i z napedem na tyl to nie bd problemu z zawracaniem ;)
    DjKlawisz
    Level 15  
    Kondrat nie zgodził bym się z tobą bo jeśli wjedziesz w jakiś dołek i chciałbyś wyjechać no to napewno na rozruszniku nie wyjedziesz (mówimy tutaj o buggy z silnikiem od moto), Duduś ale i tak w buggy orginalne plany mają że cała tylna oś jest w jedna całość. Moim pomysłem było danie mechanizmu tak jak pisałem w postach powyżej ile sie da to zrobić żeby szło blokady porobić na 2 i na to żeby szło jechać do tyłu?? nie wiem czy to wykonalne jest.

Dodano po 3 [minuty]:

Kondrat ty myślałeś o tym że boczka sobie będziesz kręcił i będzie git niestety ale jeśli ja bym chciał jechać np w boczne uliczki i buggy i auto sie nie zmieści to co zrobisz???
    konrad739
    Level 10  
    Wiem ze bylo by najlepiej jakby byl wsteczny ale jezeli to bd zbyt skomplikowane zrobienie wstecznego to wole bez:) A co w takich sytuacjach bym zrobił? to zalezy co by bylo po bokach uliczki i co by jechalo z przeciwka ;)
    DjKlawisz
    Level 15  
    NO ale dla chcącego nic trudnego jak to mówią. Ogolnie jakiś samochód co by sie nie zmieścił z tobą.

Dodano po 9 [minuty]:

To jak z tymi skrzyniami???
    Duduś74
    Moderator of HydePark
    DjKlawisz wrote:
    Moim pomysłem było danie mechanizmu tak jak pisałem w postach powyżej ile sie da to zrobić żeby szło blokady porobić na 2 i na to żeby szło jechać do tyłu??

Jeżeli chcesz jeździć tył-przód to oprócz mostu musisz mieć osobną przekładnię. W samym moście tego nie zrobisz.
    DjKlawisz
    Level 15  
    Most tzn?? i z ta skrzynia tzn?? osobną z czego???
    Duduś74
    Moderator of HydePark
    Tzn, że jeżeli chcesz zrobić z mechanizmu różnicowego przekładnie tył-przód to musisz zrobić tą przekładnie jako osobną skrzynię, tak jak na zdjęciu, czyli z silnika idzie łańcuch do tej przekładni, a z przekładni idzie następny łańcuch lub wał do tylnego mostu. Tylny most może być z mechanizmem różnicowym(z możliwością blokady) lub zwykły pręt z zębatka i zblokowanymi kołami na stałe. I jeżeli tego nie zrozumiesz, to nie bierz się za to.
    DjKlawisz
    Level 15  
    Będę się za to brał.Chyba nie dostane sesownej odpowiedzi.
    _JF_
    Level 23  
    DjKlawisz wrote:
    Proszę http://picasaweb.google.com/10625379333587877...hkey=Gv1sRgCImOocXJnOv6JQ#5566238966052284306 w tej galerii jest oraz ten obrazek gościu quada robił.Bo też idzie zrobić na skrzyni od żuka ale to ciężar i wogóle ale też myślałem o tym czy by nie szło zrobić skrzynie na wałkach i łożyskach samonastawnym tylko żeby było bieg do przodu i do tyłu żeby nie zmieniało mocy i buta tego silnika w pojeździe. Czy idzie zrobić w silniku z moto?? albo odchudzić skrzynie z żuka żeby było przód i tył tylko.

Zapewniam Cie że dyferencjał i skrzynia żuka nie zda egzaminu< tzn będzie działać> ale w silniku od motocykla odczuje się gwałtownym spadek mocy... Do energicznej jazdy nie wystarczy mocny silnika ale i lekki układ napędowy... jeżeli uparł byś się na skrzynie żuka to wypadało by wywalić wszystkie nieużywane zębaki biegów....

Wejdź na jedyne sensowne forum,poświęcone tej technice, www.szayowozy.net
    W dodatku nie określiłeś sie jaki masz silnik, jaki konkretnie model ramy chcesz wykonać?

a to moje buggy z przed 2 lat :d
    DjKlawisz
    Level 15  
    jestem na tym forum zalogowany. Buggy 2 osobowe plany z allegro od ejka czy coś takiego nie pamiętam. Po za tym silnik kawasaki 750 z motoru oczywiście po pół roku będzie zmiana na wiekszy i mocniejszy. Jeden też zrobił z ta skrzynią z żuka i też ma spadek mocy. Więc co by było najlepiej?? Zrobić od nowa czy jak??
    _JF_
    Level 23  
    jak dla mnie zrobić tarczę w miare grubą i lekką, obwód tarczy z frezowaćna wieniec, tak jak w kole zamachowym, i do tego rozrusznik planetarny <ten z przekładnią>
    User removed account
    User removed account  
    User removed account
    User removed account  
    Tomekfilipiak007
    Level 2  
    Sprzedam ramę do buggy skrzynia 4 od skody 120l.Rama jest bardzo silna wytrzyma bardzo dużo jest to dobra jednostka pod duży silnik.Cena jako mnie interesuje to ok 1200 zł, ale rozważę każdą propozycje.Za dopłatą mogę zamontować silnik.
    tele kom 889028211
    emeil filipiak007(malpa)gmail.com
    Proszę pisać

Buggy, szayowóz, rurak, rurowiec, madmax Buggy, szayowóz, rurak, rurowiec, madmax
    Attachments: To view the material on this forum you must be logged in.
    DjKlawisz
    Level 15  
    Na to są działy sprzedam lub ogłoszenia.
    Palkowsky1990
    Level 2  
    Witam wszystkich. Czy to forum jest jeszcze odwiedzane przez kogos?
    Mam pytanie odnosnie budowy buggy.
    Bede robil rame 2 osobowa (jezeli ktos ma dobre plany i chcial by je sprzedac to prosze pisac, bo na allegro jest kilka planow ale wydaja mi sie srednie)
    Chce zbudowac na podzespołach golfa III badz II. Z silnikiem 1,8. ]
    Nie wiem jak rozwiazac kwestie hamulców moze mi ktos doradzic?
    Nie wiem czy z tylu zostawic caly tył seryjny na wachaczach od golfa amorkach czy spawac nowe wachacze.
    Kola to prawdopodobnie bede 15 simexy z tylu a z przodu jakies terenowe tylko ze waskie.