Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

wspomaganie kierownicy skoda fabia 1.4 MPI

01 Lip 2007 15:13 21028 9
  • Poziom 1  
    Szukam pomocy?
    W czasie pracy silnika pali się kontrolka wspomagania,ale słychać nierówną pracę pompy.Płyn jest .I czasami w czasie jazdy pojawia się wspomaganie ,ale do chwili zgaszenia silnika.jak zgaszę i odpalę jeszcze raz to znowu nie ma.pompe rozbierałem ale do silniczka nie wchodziłem.Ma jakiś naciek na obudowie.Komputerem sprawdziłem to pokazało błąd "uszkodzenie elektryczne pompy wspomagania".c omam robić??
  • Poziom 14  
    sprawdz czujnik skrętu - niestety tylko przez zamiane na sprawny
  • Poziom 16  
    Wymień pompę a wszystko wróci do normy. (ten typ tak ma)
  • Poziom 23  
    jan_man napisał:
    sprawdz czujnik skrętu - niestety tylko przez zamiane na sprawny

Albo za pomocą VAG'a.
  • Poziom 10  
    to na pewno czujnik skrętu tylko trzeba sprawdzić jaki bo są dwa rodzaje!
  • Poziom 30  
    fakt, czesta usterka to zamokniety czujnik skrętu, jednak najpierw trzeba to stwierdzić w blokach danych. Poza tym błąd pokazuje na uszkodzenie pompy, może być coś z samą pompą jesli czujnik będzie ok.
  • Poziom 14  
    Cóż... proponuję podpiąć VAG-a i sprawdzić 44/08/02 tam znajdziesz kąt skrętu oraz obroty auta i pompy... jeżeli będziesz miał uszkodzony czujnik kąta skrętu, to nie będziesz miał odczytu... następna sprawa, że nie będzie on regulował ciśnieniem samej pomy, czyli zamiast 3000obr. pompy podczas skręcania, będziesz miał tyle co na biegu jałowym.... NAJWAŻNIEJSZE... WADA FABRYCZNA GNIJĄCA WIĄZKA ELEKTRYCZNA NA LEWEJ PODŁUŻNICY!! Pozdrawiam
  • Poziom 2  
    w polu 02 niedotykajac kierownicy może siępojawiać jakiś odczyt i to też jest wina czujnika skretu wada dotyczy czujnika do2002 r.
  • Poziom 9  
    W jaki sposób sie sprawdza poziom płynu w układzie wspomagania kierownicy w Skodzie Fabii 1,4 50KW???. Mam taki samochód rocznik 2002 przebieg 80tyś. jak narazie wszystko oki ale chciałbym dowiedziec sie jak sprawdzić pozim płyniu i jak ewentualnie go uzupełnić a może trzeba go co jakiś czas wymieniac?? prosze o porade....
  • Poziom 18  
    Wymieniac nie trzeba , a żeby sprawdzić trzeba wyciągnąć akumulator i podstawe akumulatora i wtedy jest dostęp do zakrętki zbiorniczka i na niej jest sztyft z zaznaczonym min. max.