Poszukuję konkretnego (działającego) rozwiązania monitora szyny I2c. Chodzi mi o to zeby program działał w trybie slave i odbierał wszystko co leci po szynie bez wysyłania odpowiedzi. Szukałem wszedzie, niestety bez skutku. Moze ktoś posiada taki programik, sprawdzony, działający?
niestety ten monitor jest biedny.
Aktóalnie sam buduje takie urządzonko. (możliwość pracy autonomicznej i z PC) jak zgłosisz się do mnie na począdku stycznie powinienem to mieć gotowe
Zapoznaj się z AVR które maja TWI np AT MEGA8 , (www.atmel.com) to bedziesz miał IIC 400 kb
albo możesz jeśli jeszcze chcesz szybsze zrobić to z pojedyńczych bramkach i rejestru przesównego ( nawet nie było by dużo tych TTL/CMOS) widze to tak jeden przerzutnik do detekcji start resetuje rejestr szeregowy i licznik do 9, po przejściu 9 bit licznik strobuje wpis do bufora jednocześnie się resetuje oraz rejestr ( z bufora odczytujemy gotową daną) 8 bit danych i ack. Może jakiegoś PAL/GAL do tego zaprzęgnąć, w sumie trzeba kombinować.
Na Allegro jest ktoś, kto sprzedaje układy I2C slave do współpracy z LCD. Ponieważ robione to jest przez Niego na ATtiny26, to sądzę że będzie to potrafił przebudować. Ma On także swoją stronę http://lcd.strony.pl/#
Posiadam cos takiego. Zrobiłem ot z nudów, ale niestety nie na procku tylko na alterce. Przesylanie na PC, praca master oraz slave. Jak będzie zainteresowanie umieszczę więcej info.
Zerknij na strone http://www.i2cchip.com/monitoring_i2c_bus.html poswiecona w calosci I2C. Jest tam rowniez e-mail pod ktorym mozna zamowic ( spytac ? ) o kostke I2C/RS232. Wskazuja tez na jakis soft do monitoringu szyny IIC.
ja zrobilem monitor i2c na PICu.PIC musi miec interfejs sprzetowu i2c slave oraz UARTA no i na zewnatrz uklad 74HC74.Jesli ktos bedzie zainteresowany to zamieszcze schemat i kod przerwania obslugujacego monitoring i2c.
J-Bravo : ja w tym ukladzie Uarta nie wykorzystuje do komunikacji z PCtem.
Od razu zaznaczam zeby nie bylo nieporozumien.
Nie jest to monitor i2c do komunikacji z PC.Jest to koncepcja "podsluchiwania" i2c w projekcie.Ja mialem potrzebe w swoim projekcie znac pewne stany ukladow ktore sie komunikuja za pomoca i2c.
Jednak zrobic z tego monitor i2c komuunikujacy sie z PC jest bardzo latwo.Fakt ze UART jest zajety przy tej koncepcji.Rozwiazania sa dwa.
Albo uzyc portu rownoleglego PC albo zamiast UARTA wykorzystac zewnetrzny rejestr przesuwny i wtedy UART moze przydac sie do komunikacji z PC.Jesli RS-232 nie nadazy z iloscia przechadzacych przez i2c danych to mozna uzyc USB.
Jak znajde troche czasu to sobie zrobie taki monitor oparty na tej metodzie i wtedy moge wyslac schemat calego urzadzenia.
Schemat moge szybko podac.Jesli komus zalezy na takim monitorze mozemy sie dogadac,poniewaz nie mam czasu na rysowanie potem zamatwianie plytki (musze sie zajmowac czyms co mi przynosi zyski)moge sie z kims dogadac:
Ja daje schemat , ktos robi dwie plytki jedna dla siebie druga dla mnie i ja pisze program.W ten sposob ja jestem zadowolony bo mam szybko zrealizowane urzadzenie ktore mi sie na pewno przyda i dana osoba bedzie miala co chce.No i oczywiscie inni tez by skorzystali bo projekt by sie zamiescilo na elektrodzie.Pozdrawiam.
Projekt jest ciekawy.Bede sie wzorowal na nim.Dorzuce wieksza pamiec conajmniej 62512 wtedy bede mial 64kB (przy probkowaniu 2us mam 128ms czas zbadanego), jako monitor i2c to chyba sie nie sprawdzi bo rejestrator ten zbiera wycinek przebiegu i wysyla do kompa(chyba ze sie myle?).Zalozeniem monitora byloby ciagly nalsuch i2c i ciagle wysylanie danych do PC.
Tak wiec i2c zrealizowane by bylo na osobnych liniach i pracowalby w trzech trybach (master,slave,monitor).
Kolejna rzecz ktora bym zmienil to zewnetrzne taktowanie zapisu RAMU oraz licznika wyznaczjacego adres RAMU co umozliwi mi o wiele wieksza czestotliwosci probkowania ktora tez by byla ustawiana przez procesor za pomoca licznika - dzielnika czestotliwosci i demultiplexera.
Dodalbym ze dwa wejscia analogowe do rejestracji.No i dwa wejscia wyzwalajace rejestrator(zaleznie od opcji) .
No i dodatkowo i2c w trybie master i i2c.
Moze tez by bylo zrobic jeszcze jeden tryb.
-8 lini cyfrowych jako port dwukierunkowy.
w ten sposob mozna by bylo sterowac roznymi ukladami scalonymi (lub innymi rzeczami np. wyswietlacz LCD) z poziomu pc .Wtedy biore jakis nowy scalak na stol podlaczam do urzadzenia i zanim tworze jakis projekt moglbym sobie go potestowac.
Pomyslow mam , tylko tego czasu malo.Uwagi mile widziane.
Witam. Ja się zgłaszam do projektu płytki, mogę w wolnych chwilach zaprojektować i wykonać płytkę. Płytki wykonuje metodą chałupniczą przy pomocy plotera z pisakami permanentnymi. W zależności od ilości ścieżek ploter maluje płytkę od kilku minut do nawet godziny mminimalna grubość ścieżki do 1o milsów.
Może ktoś by znalazł sięteż chętny do zaprojektowania, a ja bym ją wykonał, poniważ dopiero zaczynam projektować przy pomocy protela i dopiero poznaje jego możliwości.
Przed zrobieniem płytki wysłał bym Ci przerysowany schemat w celu porównania i skorygowania ewentualnych błędów.
Płytki wykonuje metodą chałupniczą przy pomocy plotera z pisakami permanentnymi. W zależności od ilości ścieżek ploter maluje płytkę od kilku minut do nawet godziny mminimalna grubość ścieżki do 1o milsów.
To temat na oddzielny post. Możesz jakoś szerzej opisać swoją metodę rysowania płytek? Też się bawię w PCB ploterem
Witam !
Koledzy !
Przez przypadek " weszłem " na tą stronę i zaraz zainteresowałem się tym tematem .
Jest to temat obecnie dla mnie na czasie , gdyż chciałbym taki monitor I2c dla siebie wykonać .
Proszę , o zamieszczenie schematu itd.
Pozdrawiam !