logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Schemat podłączenia radia VW Beta4 Grundig - dwa zasilania?

karamba26 13 Lip 2007 16:56 4019 8
REKLAMA
  • #1 4078697
    karamba26
    Poziom 23  
    Posty: 1001
    Pomógł: 1
    Ocena: 42
    Ma ktoś może schemat podlaczenia tego radia Vw Beta4.

    Szukalem na studio24 ale tam jest do bety5. Czy musze dawac dwa zasialnia plusowe aby mozna bylo wprowadzic kod.

    Dalem tylko jedno i po zatwierdzeniu kodu wyskoczyl napis safe2. Kod napewno dobry - tak mysle. Mase podlaczylem pod obudowe.
  • REKLAMA
  • REKLAMA
  • #3 4080156
    lech-tech
    Poziom 15  
    Posty: 164
    Pomógł: 13
    Ocena: 18
    Jeśli wyskoczyło ci SAFE2 to napewno masz zły kod i nawet wprowadziłeś go już dwa razy żle.
    Zanieś to radio lepiej komuś kto sie na tym zna, chyba ze sam sobie z tym fantem poradzisz.
    W srodku prawdopodobnie siedzi procek HC11 także powodzenia w dalszych pracach z grajkiem
  • #4 4080402
    karamba26
    Poziom 23  
    Posty: 1001
    Pomógł: 1
    Ocena: 42
    Kod wedlug numeru seryjnego jest napewno dobry. Dwie osoby go liczyly i wyszly im te same dane.

    Wiec wyglada na to ze juz kiedys ktos w tym radiu grzebal i zmienial wartos bina. Musze zbudowac programator motki HC11 i odczytac ja.

    Musze poszukac pdf z opisem HC11 i sposobem podlaczenia. Moze juz ktos ma to.
  • REKLAMA
  • #5 4082585
    klarus
    Poziom 19  
    Posty: 369
    Pomógł: 33
    Ocena: 19
    Kolego podłącz plusy tak jak maja być i wtedy próbuj.W fordzie tez jest tak ze jak podłączysz jedna masę to po zatwierdzeniu kodu radio sie restartuje i prosi ponownie o kod a licznik błędów ustawia sie jak na 1 złą próbę.No chyba że masz zły kod to wtedy zastosuj sie do porady kolegi Leszka(lech-tech).Pozdrawiam
  • REKLAMA
  • #6 4082743
    karamba26
    Poziom 23  
    Posty: 1001
    Pomógł: 1
    Ocena: 42
    Jedna mase. Chyba chodzi o jeden plus.

    Macie moze rozpiske podlaczen w tym radiu
  • #7 4082745
    klarus
    Poziom 19  
    Posty: 369
    Pomógł: 33
    Ocena: 19
    Masa tyczyła sie do radia Ford.To była tylko analogia.Tutaj jedna masa a plusy jak nie masz rozpiski to ja niestety nie pomogę.W pamięci nie mam a jak potrzebuję podłączyć to analizuję elektronikę radia.Pozdrawiam
  • #8 4082755
    SlaweK
    Poziom 43  
    Posty: 11964
    Pomógł: 917
    Ocena: 913
    Plusy są tak jak w typowym ISO tylko zamienione są ze sobą plus stały z plusem po kluczyku. Podświetlanie i antena automatyczna klasycznie.

    http://www.erta.ru/base/vw/beta4.shtml

    SławeK
  • #9 4082938
    *ANDY*
    Poziom 25  
    Posty: 588
    Pomógł: 83
    Ocena: 83
    Kod jest inny.

Podsumowanie tematu

✨ Dyskusja dotyczy schematu podłączenia radia VW Beta4 Grundig oraz problemu z wprowadzeniem kodu zabezpieczającego. Użytkownik pyta, czy konieczne jest podłączenie dwóch zasilających plusów, ponieważ po podaniu kodu pojawia się komunikat SAFE2, mimo że kod jest rzekomo poprawny. W odpowiedziach wskazano, że komunikat SAFE2 oznacza najczęściej błędny kod lub wielokrotne nieudane próby jego wprowadzenia. Sugerowano, że radio mogło być wcześniej modyfikowane, co wymaga odczytu pamięci procesora HC11 za pomocą programatora. Podkreślono, że podłączenie zasilania powinno być zgodne ze standardem ISO, z zamianą plusa stałego i plusa po stacyjce, a masa powinna być podłączona do obudowy. Brak jest oficjalnej rozpiski podłączeń dla Beta4, ale podano link do schematu na stronie er­ta.ru. Wskazano, że problem nie wynika z braku dwóch plusów, lecz z błędnego kodu lub uszkodzenia pamięci radia.
REKLAMA