Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jak dolać do Epson C43 SX ?!

02 Nov 2003 11:02 10910 32
  • Level 10  
    A probował ktoś zrobić w bambusa chipa u C43SX ?.To jakieś nowe... zjawisko na rynku.Nie beknie żaden z "tutejszych" kasowników. 8O
  • Level 31  
    Witaj mój programator to SK 168 jego cena om 150 zł u mnie działa OK
  • Level 10  
    A gdzie go mozna kupić i czy jest coś jeszcze innego??
  • Level 43  
    Ludzie! Czy naprawdę nie umiecie SZUKAĆ na Elektrodzie???
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic10781-0-asc-210.html
  • Level 31  
    Programatorek dostepny jest w firmie Agawa. Nadal działa ok !!
  • Level 10  
    a są gdzieś schematy takiego programatora lub czy można go kupić w częściach i złożyć tak aby było taniej ????
  • Level 31  
    Schemat takiego programarorka moze jest i do zdobycia, ale pozostają inne problemy.
    1. Oprogramowanie !!!
    2. Mechaniczne połączenie pomiędzy programatorkiem a kardridzem z tuszem!!!
    I zanim rozwiązesz chocby jeden z tych problemów to głowice ci wyschną i drukarka bedzie do wyzucenia. Potem kupisz nową do której juz bedzie potrzbny inny programatorek...... :wink: I tak w kółko...... zamiast cieszyc sie drukowaniem. Są rzeczy w elektronice których nieuda sie domowym sposobem wykonać ( moze sie i da ale sie nie opłaci, np. czy ktoś robi domowym sposobem aparaty komorkowe?? )
  • Level 16  
    Witam używałem tego układu do resetowania chipa ale jakos dziwnie działał bo po zresetowaniu chipa z czarnym atramentem po włozeniu do drukarki pokazała ze mam nieorginalny kardridz i w programie ssc zawartosc atramenu 370% a wkolorowym tylko niebieski zresetowało do 65 % ale drukarka i tak ma obydwa pojemniki gdzieś( C43 sx)
  • Level 12  
    ludzie krew mnie boli na epsona c43.....juz sam nie wiem czy inwestowac w to cacka kolejne 150 zl na programator bo chyba bedzie lepiej zmienic drukarke-powod-jeszcze 1h temu mialem 33 % tuszu-ale dysze byly przytkane- po kilku nieudanych probach czyszczenia mam dalej zatkane dysze i zero tuszu...................to ma byc 21 wiek????
    czy wszystko musi byc takie skomplikowane??????
    a promo programatora-prosze o komentarz posiadacza programatora SK-168 -czy to urzadzenie rzeczywiscie dziala-czy poprostu znowu wyrzuce kase w błoto????(270 zl drukarka + 150 zl programator + kilka zuzytych pojemnikow z tuszem = granica mojej cierpliwosci ) Pozdrawiam!!
  • Level 10  
    Kupiłem programatorek z alegro JY 168- II tusze działają O.K tylko gdyby nie to ze czasami wyskakuje zapis do pliku dzieje mi sie tak w XP ale w 98 jeszcze mi sie to nei zdarzyło. Moze ktoś wie jaki jest tego problem??
  • Level 12  
    drukuje do pliku tylko wtedy(przynajmniej u mnie) jak system nie moze znalezc drukarki(tak sie dzieje jezeli mam pusty kartidz-wtedy proba sprawdzenia poziomow tuszów konczy sie niepowodzeniem-pisze tylko ze szuka drukarki)ale znalazlem na to sposób:mianowicie naciskam klawisz w drukarce jak do wymiany tuszu - glowica wyjezdza i potem jeszcze raz-jakbym wymienil tusz - wtedy cud -wszystko zaczyna dzialac.....pytanie jakich tuszy uzywacie do napelniania kartidzy-chodzi mi o to czy sa jakies lepsze czy gorsze-chodzi mi zarówno o jakosc wydruku jak i o trwalosc-coby sie dysze nie zapchaly......podajcie mi jakies nazwy firm czy cos w tym stylu...poza tym w pn kupie tych pare klamotow do zrobienia urzadzonka opisanego wyzej-mam wprawe w elektronice wiec jezeli to ma dzialac to mi zadziala-wtedy bede sluzyl pomoca i wszelakimi informacjami....mam juz dwa puste pojemniki-jeden oryginalny drugi active jet - zobaczymy czy ten drugi bedzie sie chcial przeprogramowac....pozdrawiam
  • Level 10  
    a ja musze zainstalować jeszcze raz drivery to wtedy mi zaskakuje, moze jest jakiś inny sposób tzn zmienić cos w ustawieniach albo cos takiego????
  • Level 16  
    Marwaldor wrote:
    ludzie krew mnie boli na epsona c43.....juz sam nie wiem czy inwestowac w to cacka kolejne 150 zl na programator bo chyba bedzie lepiej zmienic drukarke-powod-jeszcze 1h temu mialem 33 % tuszu-ale dysze byly przytkane- po kilku nieudanych probach czyszczenia mam dalej zatkane dysze i zero tuszu...................to ma byc 21 wiek????
    czy wszystko musi byc takie skomplikowane??????
    a promo programatora-prosze o komentarz posiadacza programatora SK-168 -czy to urzadzenie rzeczywiscie dziala-czy poprostu znowu wyrzuce kase w błoto????(270 zl drukarka + 150 zl programator + kilka zuzytych pojemnikow z tuszem = granica mojej cierpliwosci ) Pozdrawiam!!
    Polecałbym ci kupic używaną drukarke np hp 845 do kardridza wchodzi 30ml niema czipów, jak masz dobry atrament to i 10-15 razy nabijesz głowice pozdrowienia, moja c43 poszła w odstawke bo mozna przyniej zbankrutowac
  • Level 12  
    panowie!!!!!!!!!!!!to urzadzenie dziala!!!!!!!!!!!!!! moj kardidz sie rersetuje!!!!! dziekuje wam za pomoc - słuze pomoca przy konstruowaniu resetora (wilga5 chee dobrze radzisz ale juz zakupilem te 43 i juz za pozno-ale tak to jest jak sie kupuje w hipermarkecie i po promocji....czyli bezmyslnie - ale nauczylem sie na wlasnych bledach.....) pozdrawiam jescze raz i sluze pomoca przy konstrukcji tego urzadzonka :D
  • Level 12  
    jeszcze o jedno spytam......w którym miejscu nawiercic kartidz do epsona 43 i jaki atrament stosowac zeby bylo wszystko ok...
  • Level 16  
    C 43 niekupiłem w hipermarkecie tylko sklepie a co do dolewania atramentu do tego badziejstwa bierzesz strzykawke np 5ml i wstrzykujesz przez ten otworek przez który pobiera drukarka atrament max wejdzie 10ml a atrament mozna wziasc z innych tanszych kardridzy epsona sprawdzone (reseter i dosyc dziwnie działał ( czarny 370% a kolor tylko niebieski 60% tak mi fajnie zresetowało oczywiscie drukarka twierdzi ze niema atramentu) a pozatym na 1 kardridzu w porywach da sie wydrukowac max 100 stron podwarunkiem ze jej sie niewyłacza bo wtedy duze ilosci atramentu idą do diabła
  • Level 11  
    Hej, nie trzeba nic nawiercać wystarczy strzykawka z igłą i w miejscu najniższym na kartridżu jest otwór odpowietrzający do którego prowadzą kanaliki meandrowe i tam wkładamy igłę po napełnieniu zaklejamy tylko to uszkodzone miejsce i po wszystkim - napełnione i do drukarki sprawdzić jak działa -- cała operacja ( uwaga na otwór musi być czysty i drożny wtedy spełni swoje zadanie)
  • Level 12  
    kurcza nie mam na dole kanalikow meandrowych-lub nie wiem jak one wygladaja-jest cos takiego ale u góry kartidza-pod nalepka i sa tam dwa wyrazne wgniecenia-jakby otworki-ale sa u góry... w takim razie bede próbowal wlac dolem igla ze strzykawka......co do tuszu to co myslicie o tych ze strony agawy do epsona C43???......WILGA 5 mi to urzadzenie dziala-moj kartidz po restarcie ma 100 procent (ale jest to kartidz dokupiony firmy Active Jet oryginalnego juz restartnalem ale do drukarki nie wkladalem-nie chce zeby sie znowu zapowietrzyla-bo kolorowego mam za malo na odpowietrzenie)........Czy to prawda ze kartidz mozna restertnac tylko kilka-kilkanscie razy a potem niedasie? (cos mi sie to wydaje podejrzane-przeciez drukarka moze odczytywac i zapisywac na kartidz dane o ilosci atramentu tyle razy ile razy sie ja wlacza i wylacza)....jeszcze jedna ciekawostka-kartidz pozornie pusty resetnalem i wsadzilem ponownie do drukarki....wykonalem czyszczenie dysz-czyli zuzylem dosc sporo atramentu-one sie odpowietrzyly i malo tego drukarka ciagle drukuje(juz chyba 20 stron wydrukowalem) a atrament dalej jest.....wydaje mi sie ze sprawa liczenia zuzycia atramentu to jeden wielki WAŁ....Pozdrawiam MONTUJCIE TO URZADZONKO CO JEST WYZEJ OPISANE-NAPRAWDE DZIALA-W RAZIE POTRZEBY MOGE UDOSTEPNIC ZDJECIE JAK NAJPROSCIEJ ZROBIC STYKI LACZACE RESTARTERA Z CZIPEM 8O
  • Level 16  
    Napełnianie kardridza c43 bierzesz strzykawke 5ml bez igły wciskasz w otwór na dole wchodzi bez problemów bo jest tam gumowa uszczelka i wstrzykujesz atrament az ci sie niezacznie przelewac otworami odpowietrzajacymi (ok 10ml) nic niezalkejasz bo w kardridzu jest gąbka i atrament ci niewypłynie i wkładasz do drukarki

ps.co do resetera wkładasz sam chip czy cały kardridz ja tez wczesniej zrobiłem styki do resetera z gnizda lan ale moze mi niełaczy ? zdjęcie mozesz pokazac moze ci to lepiej wyszło niz mi
  • Level 12  
    moje łącze wykonalem z kawalka laminatu do plytek drukowanych-ucialem pasek na szeroksc czipa a dlugi jest na ok 13 cm potem przylozylem go do krtidza jednym koncem i na wysokosci stykow czipa wywiercilem otworki wiertlem 0,8 mm o odleglosci ok 1 cm od otworkow wytrawiem pola lutownicze dla moich stykow-wykonalem je z sprezystych drucikow ze starego gniazdka lan -wygialem je w ksztalcie litery L gdzie zagiety ktrotszy koniec wsadzilem w oworek a dłuzszy koniec przylutowalem do pola lutowniczego - w ten sposob z drugiej str laminatu wyszly mi konce drucikow ktore przy przykladaniu do czipa sprezynujac chowaja sie - do pol lutowniczych dolutowalem kabelki i w ten sposob moge sobie przykladac to do kartidza nie wyciagajac czipa - problem jest tylko jeden trzeba caly czas dociskac styki reka-a wiec myszke trzeba przelozyc do lewej reki (aby obslugiwac program) - dysponuje zdjeciem ale nie umiem go tu wkeic - a nie mam czasu na zglebianie tajnikow zapodawania zdjecia na forum - zainteresowanym moge majlem przeslac pozdrawiam
  • Level 12  
    Czy można zresetować chip do epson c43sx samymi programami? bez żadnych kabli czy mini urządzeń? jak to zrobić, mam parę progsów ale coś jakby nie działały, a oto one:
    1. ssc service utylity
    2. inklevel
    ludzie pomóżcie bo z kasą nie wyrabiam!
  • Level 21  
    Udało mi sie zresetować tusze od C43SX układem zaproponowanym przez mirek_r i wszystko działa...ale...
    Czemu przy kasowaniu czrnego powiada że Chip not found a przy kolorowym Chip id -3 i do czego są konkretnie te opcje z tego programu??
  • Level 11  
    Słuchajcie ludziska:
    Kupujecie kasownik SK 168 II na allegro za niecałe 30 zł. Następnie na wolumenie tusz Sunrise 250ml czarny za 45 zł i wystarczy wam na prawie 30 napełnień! Koszt napełnienia jednego pojemnika wynosi troszkę więcej niż złotówka i wszystko działa gites! Jeśli kupicie papier w Tesco za niecałe 11zł to koszty wydruku jednej strony nie przekroczą 3 groszy!
    Żyć nie umierać!
    Pozdrawiam
  • Level 11  
    Słuchajcie ludziska:
    Kupujecie kasownik SK 168 II na allegro za niecałe 30 zł. Następnie na wolumenie tusz Sunrise 250ml czarny za 45 zł i wystarczy wam na prawie 30 napełnień! Koszt napełnienia jednego pojemnika wynosi troszkę więcej niż złotówka i wszystko działa gites! Jeśli kupicie papier w Tesco za niecałe 11zł to koszty wydruku jednej strony nie przekroczą 3 groszy!
    Żyć nie umierać!
    Pozdrawiam
  • Level 21  
    E tam...ja za niecale 5 zł mam reseter, A tusz na wolumenie jest nawet 20zł(czarny) :wink:
  • Level 22  
    zrobilem reseter, ktorego schemat podal mirek_r ( Eddiem.com) ale niestety ppchipreset'er nie wykrywa chipa:(
    moze cos zle robie?? caly uklad wlaczam pod port z podpietym wczesniej chipem(musze tak robic bo podlaczenia chipa do resetera to prowizorka ale napewno laczy;)) - moze to dlatego go nie wykrywa??
    o co chodzi z tym pinem 10?? trzeba go na stale zmostkowac z masa czy dopiero po wlaczeniu kompa i podpieciu chipa?? ja go podpiolem na stale ale to nic nie dalo...
    a moze to wina systemu - mam WinXPpro - dziala komus ten reseter na tej platformie??
    a moze ten reseter dziala tylko z chipami od c43sx?? ja mam model ux.
  • Level 21  
    Sprawdź swój układ, ja urzywam tego pod WinXP i nei ma problemów
    Czasem też mam także ChipNotFound ale zwykle mi sie udaje.
    Ważne jest połączenie chipa z programatorem...sprawdź sygnały czy dobrze połączone
  • Level 22  
    kopernik8 wrote:
    Sprawdź swój układ, ja urzywam tego pod WinXP i nei ma problemów
    Czasem też mam także ChipNotFound ale zwykle mi się udaje.
    Ważne jest połączenie chipa z programatorem...sprawdź sygnały czy dobrze połączone

a czy masz zwarty pin 10ty do masy??
  • Level 22  
    kopernik8 wrote:
    Nie pin 10 w ogóle nie ruszałem
    mam tylko 2,3,4,7,8,9,13
    i od 14 do 21 razem jako masa...

przeciez na tym schemacie jest wszystko wyraźnie!
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/files/schemat_148.pdf

masa na tym schemacie jest od 18 do 21...
    zrobilem wszystko dokladnie tak jak tam jest ale i tak caly czas widze komunikat, ze chip nie zostal wykryty...